Канарските острови

  • 7 075
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Здравейте, тази година решихме да пробваме нещо различно и като начало сме се спряли на Канарските острови. Мислим да организираме почивка за около седмица първите дни на май. Моля за съвет - подходящо местенце, класен хотел на първа линия, хубав плаж и подходящи условия за семейство с 4 деца - големи каки и 2 бебета почти на 2 г. Също така се интресувам за деца до 2 години дали се плаща? Ще съм благодарна на всякакви съвети, особено взимайки предвид, че последните форуми по темата са от 2007 година. Мерси.

# 1
  • Мнения: 2 175
Ами..първо се ориентирай на кой от островите предпочиташ.. newsm78

Иначе на Тенерифе съм била тук

В Лас Палмас - съм живяла в града, ама там е за купон а не за почивка. На юг имат добър курорт - Playa Inglese

Lanzarote пък име се очертава като Спа дестинацията, заради белите пясъци..

# 2
  • Мнения: 1 085
Била съм на Тенерифе в Плая де лас Америкас,
х-л Медитарейниън палас&http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g562820-d248455-Reviews- … nary_Islands.html
Островът е много интересен. Има уникален климат - ниски облаци на север и много слънце на юг.
Плая де лас Америкас е най - хубавият курорт на Тенерифе.
А въпросният хотел е част от хотелски комплекс, състоящ се от 5 хотела, всички 5 звездни.
Мястото е изключително. В топ център. Зад хотела е шопиниг стриит, а пред него плажа, който е изключително чист.
Могат да се ползват всички съоражения и заведения на хотелите от комплекса.
За децата има детска площадка и два детски клуба за по - големи и по - малки.
Храната беше добра, но само в хотела. Колкото пъти се хронихме навън беше  Sick
Много са интересните места, които могат да се посетят и това да направи почивката незабравима.
Поне за мен, да се пържа по цял ден на плажа е скучно.
Има организирани екскурзии, но не те съветвам.
По - изгодно е да се наеме кола и да се обикаля с нея, особено с децата.
Изключителна атракция е Лоро парк, просто няма начин да отидеш на Тенерифе и да не го посетиш.
Дори навивам съпругът ми пак да отидем феврурари - март, но той предпочита ски  Sad
Вулканът Тейде не можахме да го видим, защото бяхме с три годишно дете, без екипировка, а горе си е зима.

# 3
  • Мнения: 263
Аниto, ние бяхме миналата година за месец и малко на гран канария и пак ми се ходи. Grinning
според мен канарските острови не са дестинация за седмична почивка. имаш два полета до там. моите близнаци бяха тогава на година и пет месеца и пътуването си беше тежко. за една седмица не си струва да го преживяваш, още повече с две двойки близнаци. освен това островите са интересни да ги обикаляш, да разглеждаш, не да стоиш в хотела.
ние си бяхме наели бунгало, с обзаведена кухня и кола. за един месец бунгалото струваше 600 евро, а колата с детски столчета - 300. далеч по-малко от парите, които щяхме да платим за седмица в хотел чрез бг агенция.
независимо кой остров ще изберете, търсете полет през барселона, не през мадрид. не знам дали си била на тия летища преди, но летището в мадрид е много голямо, със сигурност няма да кацнете и да излетите от един и същи терминал и въпреки движещите се пътечки с две каки и две бебета ще ви е по-трудно отколкото в барселона.
ако изберете гран канария и имаш въпроси, тук съм. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 605
Lanzarote пък име се очертава като Спа дестинацията, заради белите пясъци..
newsm78 Магаренце, в Ланцароте е предимно тъмен пясък, вулканичен остров е.

Белия пясък е във Фуертевентура  Wink Там съм била.

# 5
  • Мнения: 1 085
Съгласна съм, че пътуването е тежко. С прикачването и паузите между тях, си отива цял ден.
Наистина, да се лети през Барселона е по - добре. Даже ние използвахме това,
че между полетите имаше по 4 часа престой и ходихме да разгледаме някои от сградите на Гауди в Барселона.
Което си беше цяло приключение с палавият ми син, но това е друга тема.
Помня, че някои от бълг. туристи, които срещнахме на връщане в самолета,
казаха че са резервирали обзаведени апартаменти за 1 месец - 600 евро, но не в Плая де лас Америкас. Мисля в Калетас.

# 6
  • Мнения: 2 175
Lanzarote пък име се очертава като Спа дестинацията, заради белите пясъци..
newsm78 Магаренце, в Ланцароте е предимно тъмен пясък, вулканичен остров е.

Белия пясък е във Фуертевентура  Wink Там съм била.


Права си - сбърках ги..
Само на Лас Палмас и Тенерифа съм била.. Sunglasses

# 7
  • Мнения: 2 575
Вулканът Тейде не можахме да го видим, защото бяхме с три годишно дете, без екипировка, а горе си е зима.

По кое време сте били?
защото зима горе ......не видяхме - ние ходихме точно началото на МАЙ преди няколко години и си беше супер слънчево ГОРЕ Wink Никаква екипировка не ни трябваше ,а пътят с кола е просто уникално красив.
За Плая де Лас Америкса съм съгласна,че има чудесен плаж, но дали е най-хубавият курорт може да се спори.
Costa Adeje малко по на север е доста по-нов и модерен, докато Лас Америкас още преди години имаше поизносен вид, освен ако не са го пообновили.

# 8
  • Мнения: 1 085
По кое време сте били?

Февруари. Местните казваха, че сме случили на изключително "студена" зима  Joy
Май месец съм сигурна, че си е жега там.

Коста Адехе, ми се видя много бетонен, но все пак, от там имам повърхностни впечатления.

# 9
  • Мнения: 2 175
Абе аз последният път умрях от студ май месец на Тенерифе..

Лас Палмас е доста по-топъл за мен..там и януари съм плажувала..

# 10
  • Мнения: 2 575
Лас Палмас е доста по-топъл за мен..там и януари съм плажувала..

Да, явно там винаги става за плаж, защото имаме познат, който ходи всяка година да пее в местни оперни представления и прекарва точно Януари и Февруари там и абсолютно винаги си идва със силен тен и никога не пропуска плажа, въпреки "зимния" сезон

# 11
  • Мнения: 1 085
Когато ние бяхме на Тенерифе, през февруари, също ставаше за плаж, но само до обяд.
Океанът обаче, беше студен.

# 12
  • Мнения: 1 180
Била съм на Тенерифе в Плая де лас Америкас,
х-л Медитарейниън палас&http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g562820-d248455-Reviews- … nary_Islands.html

Хотела е много хубав, мястото също! Кола под наем е доста удобно - ние ходихме до вулкана, до старото дърво, до Лоро парка, до столицата.... има какво да се види.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 031
Ние бяхме началото на декември на Тенерифе, ставаше за плаж по цял ден. Океанът разбира се беше леден, но според мен си е винаги много студен...

# 14
  • Мнения: 7 605
но според мен си е винаги много студен...

Определено, ние бяхме през септември, водата не беше много топла. За ентусиасти ставаше  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт