Как теглят детето ви на консултация?

  • 4 837
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 826
Без връхни дрехи, но облечена с боди, блузка и долнище (това за сега, през зимата). Да, вади се известен грамаж, по усмотрение на лекарката и естествено, това не е много точно измерване. Гледам да я калявам и да не я претоплям вкъщи или навън с прекалено дебели дрехи, но не бих я съблекла гола, през зимата, когато кабинета на педиатърката е доста студен, а навън температурите са по - 15 градуса. През лятото по памперс и изваждаше мисля, по 50гр.

# 121
  • Мнения: 1 710
Почти винаги мереха дъщеря ми с памперс, а през зимата и с боди, но със или без, важно е отчитане на покачване на теглото, а такова винаги има.

# 122
  • софия
  • Мнения: 2 140
С памперса го мерят,но докторката винаги изважда 200грама.

# 123
  • гр. София
  • Мнения: 81
Винаги я мерят голичка.

# 124
  • Мнения: 17
Не само с памперса, ами и с дрехите.

# 125
  • Мнения: 8
През лятото само по памперс,а сега и с част от дрешките и след това вадят по 200гр.
                                                                                                                                                                                                                             

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Винаги са я мерили голичка без памперс.

# 127
  • Мнения: 2 334
Като беше по малка я мериха гола,а след това с памперс и с дрехи.

# 128
  • Мнения: 43
Мерят ги без памперс на везна покрита с тензухена пелена.Както са казали и други майки памперса може да тежи различно, така че би трябвало да го мерят чисто голичко.

# 129
  • Norway
  • Мнения: 36
С памперс и боди, но винаги сваля 200-300гр  Peace

# 130
  • Мнения: 105
и нас ни теглят с памперс, а сега в студа и с боди Simple Smile вадят 100гр. а за сантиметрите съм много разо4арована -никога не го мерят както трябва!!!! в къщи го измерихме с рулетка  като му бях опънала кра4етата, а на консулта сестрата по4на да го мери и аз забелязах , 4е не му ги опъва и и казах, 4е така няма да е верно. а тя познаите каво ми каза- мен ме е страх да му дърпам краката сега 2 - 3 сантиметра не са от зна4ение!!!! аз казах -вие не ги дърпаите, ама поне малко от малко да ги поопъне при положение 4е тои оби4а да му се масажират и разтриват кра4етата и сам си ги опъва 4удесно....но моя глас остана в пустиня!!!!

# 131
  • Мнения: 718
Голичка, без памперс, нищо, че е зима.

# 132
  • Мнения: 3 453
   Винаги са теглили детето ми голо.

# 133
  • Мнения: 30
С памперс.
Когато правихме "пробно" кърмене педи каза, че няма значение. А сега зимата дори ританките не свалиха.

# 134
  • Мнения: 260
И моята дъщеря винаги я мереха с памперса, а зимата и с бодито. Педи си приспадаше 50-100гр. Въобще не ме е притеснявало това, че не е претеглена с точност до грам, при положение че е качила 1кг. примерно /в първите месеци/. От както стана на 1,6г. я мерят на обикновен кантар, с дрехите и обувките /само без якето/ и пак не е много точно, но за мен е важно да се види, че е качила нещо, а не чак колко точно.

Общи условия

Активация на акаунт