до колко лева давате за подарък ....

  • 6 406
  • 49
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 26 576
когато хлапето ви е поканено на рожден ден на приятелче от класа.....и въобще важна ли е стойността на подаръка,който подарявате Thinking

# 1
  • Мнения: 463
Поставете се на мястото на рожденика. Вие като майка какви очаквания имате за подаръците, които ще получи Вашето дете?
При избора на подарък следва да се изхожда от индивидуалността на детето и конкретния случай. Ако сте поканени на детски клуб, предполагам Ви е известно горе долу какви са разходите за всяко поканено дето, би било хубаво да се съобразите с това.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 26 576
лично аз не обръщам внимание на това каква стойност имат подаръците,които носят на моето дете,така съм възпитала и децата ми,че не това е важно,а да дойдат повече приятелчета и да стане веселба...дори им купувам малки изненадки за децата,като награда при игрите на които играят....

# 3
  • Мнения: 6 555
когато хлапето ви е поканено на рожден ден на приятелче от класа.....и въобще важна ли е стойността на подаръка,който подарявате Thinking

Не е важна стойността, важно е вниманието, но все пак да не забравяме, че те са деца и биха се зарадвали на игра и книжка повече отколкото на козметичен продукт или дреха

# 4
  • Мнения: 463
Може би е най-добре тогава да попитате рожденика какво иска.  Аз лично чакам с нетърпение да се появят така наречените gift cards и да давам известна сума пари, която рожденика сам да прецени как да оползотвори. Струва ми се, че съм чела някъде за това, че в някой магазини ги има вече. Не съм чула обаче в някой от детските магазини да се продават.  

# 5
  • София
  • Мнения: 1 861
лично аз не обръщам внимание на това каква стойност имат подаръците,които носят на моето дете,така съм възпитала и децата ми,че не това е важно,а да дойдат повече приятелчета и да стане веселба...дори им купувам малки изненадки за децата,като награда при игрите на които играят....
Чудя се тогава, защо задаваш въпроса? На мен пък са ми странни хората, които си поставят "лимит" за подаръци! Вярно, че всеки се простира според "чергата си", ама  дори и така, основното е вложената мисъл и желание да зарадваш "обекта", а не да купиш подарък за едиколко си пари!

# 6
  • Мнения: 227
Около 20 до 30лв. Гледам да не е по-малко, но честно казано рядко получаваме такива подаръци. За мен подаръка е отражение на човека който го подарява.

# 7
Около 20 до 30лв. Гледам да не е по-малко, но честно казано рядко получаваме такива подаръци. За мен подаръка е отражение на човека който го подарява.

Не са важни парите, но и не може да се подаряват боклуци и простоти. А приличен подарък, от който да не те е срам, за под 20-30 лева просто не може да се купи.

# 8
  • Мнения: 6 555
Около 20 до 30лв. Гледам да не е по-малко, но честно казано рядко получаваме такива подаръци. За мен подаръка е отражение на човека който го подарява.


Защото хората не могат да си го позволят, а и на самия подарък не пише каква е цената му

# 9
  • Мнения: 8 999
За деца на мои близки приятели давам по повече пари, естествено. Такава си е традицията между нас - тази традиция се определя от цените на пазара. Ако искаш да подариш нещо хубаво, то и цената му не е 20 лева.
За почти непознатите деца се вмествам в порядъка на 20-30 лева. Разбира се, че предварително се консултирам с родителите или самото дете.

# 10
  • Мнения: 1 213
И аз така за близки деца са по скъпички.Но ме дразни когато тези близки даже не се сещат   да се обадят на мойте,но упорито продължавам да им взимам по нещо.
За съученици-между 15-20лв.

# 11
  • Мнения: 463
Около 20 до 30лв. Гледам да не е по-малко, но честно казано рядко получаваме такива подаръци. За мен подаръка е отражение на човека който го подарява.


Защото хората не могат да си го позволят, а и на самия подарък не пише каква е цената му


Аз съм на мнение, че след като човек преценявя, че не може да си позволи да подари свестен подарък, е по-добре да не ходи на рожден ден. Много се дразня, когато се прави отбий номер. Когато нямам възможност да купя нещо хубаво се извинявам, че няма да мога да присъствам и не ходя. Извинявам се, обаче не вярвам на приказките за това, че е важен жеста. Много лицемерно ми се струва. Не може човек да похарчи по 20 лева на дете за организация на рожден ден - наем на клуб, тематично парти, почерпка и пр. и да го "уважиш" с някой боклук от магазинче за левче. Но все пак , всеки си преценява Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 555
Около 20 до 30лв. Гледам да не е по-малко, но честно казано рядко получаваме такива подаръци. За мен подаръка е отражение на човека който го подарява.


Защото хората не могат да си го позволят, а и на самия подарък не пише каква е цената му


Аз съм на мнение, че след като човек преценявя, че не може да си позволи да подари свестен подарък, е по-добре да не ходи на рожден ден. Много се дразня, когато се прави отбий номер. Когато нямам възможност да купя нещо хубаво се извинявам, че няма да мога да присъствам и не ходя. Извинявам се, обаче не вярвам на приказките за това, че е важен жеста. Много лицемерно ми се струва. Не може човек да похарчи по 20 лева на дете за организация на рожден ден - наем на клуб, тематично парти, почерпка и пр. и да го "уважиш" с някой боклук от магазинче за левче. Но все пак , всеки си преценява Simple Smile


Интересно как преценяваш дали подаръка е от магазин за левче?  newsm78 Аз бих се радвала детето ми да си прекара добре, да го уважат повече деца, все пак денят си е негов, но да пресмятам колко пари са дали дошлите за подаръци и дали ще покрият разходите по заведение, почерпка си е направо лудост и израз на парвенющина и снобизъм  ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 11 787
Когато купувам подарък за РД не обичам "да отбивам номера".Това ми е най-омразното.За финансовото изражение на подаръка има значение за кой се купува,по-близко дете или не.
Преди години на РД на детето на наши приятели купих подарък между 15 и 20 лева,които за тогава си бяха не малко пари.На РД на моето дете бяха забравили етикета с цена 4 лева.Беше ясно,че или подаръкът е останал от тяхното дете или са отбили номера.Колкото и да не обръщам внимание ми стана обидно.
Тогава нямаше магазини за левче,поне не толкова,колкото сега,но имаше много арабски магазини и най-вероятно беше купен от там.Ама поне да си бяха направили труда да огледат за забравен етикет...


Не са важни парите, но и не може да се подаряват боклуци и простоти. А приличен подарък, от който да не те е срам, за под 20-30 лева просто не може да се купи.

Това мнение съвпада и с моето.При настоящите цени на пазара под 20 лева наистина е трудно да се намери нещо прилично.

# 14
  • Мнения: 6 555

Аз затова казвам, че зависи от човека...Аз на мойто дете за РД подарък под 200 лв не съм правила, имало е случаи да стигне и хиляда лева, на близко дете правя подаръци между 30-50 лв, но това не значи, че ще се обидя, ако на организиран от мен РД някое дете дойде и без подарък, дори смятам,че е по-добрият вариант, отколкото да поднесе шампоан, подарен му на него преди това. Имала съм случаи, когато са ми подарявали и вече подарени подаръци, но не виждам защо трябва да се поставя някаква минимална база за подаръците. Колкото толкова...все пак черпим за здраве, а не за подаръците, които ще получим  Peace

Общи условия

Активация на акаунт