За забелването на пишлето

  • 15 358
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 912
Започнах да забелвам, след това го оставих. За сега няма никакъв проблем. Алекс е ок в тази област Simple Smile

# 46
  • Мнения: 58
Какво точно имаш предвид под забелване? Зверското дране на някои педиатри без въобще да искат съгласието на родителя или постепеното опъване на кожичката, само до където стига и измиване по време на баня. Ако второто се приеме за забелване - да, забелвахме, почти сме приключили с тая работа, но според мен това си стана от самосебе си, никога не сме натискали.
Няма да гласувам, тъй като все още не сме приключили и не мога да гарантирам дали няма да има проблеми по-нататък. При добра хигиена, както до сега, надявам се, че не.
и на нас педиатъра ни каза,че не бива да се опъва,това става от само себе си,аз пробвах понякога,онази вечер пак опитах и ето,че кожичката се смъкна надолу,аз съм също против такива агресивни намеси,синът ми навърши 8 месеца и почна девети,но при всяко дете е индивидуално.мисля newsm78

# 47
  • Мнения: 651
Забелвам от 20тия ден и сме ОК!

# 48
  • София
  • Мнения: 1 348
На Влади го забелихме на около 3 месеца някъде-проблеми не е имало никакви,сега ще процедираме по същия начин!

# 49
  • Мнения: 8
Забелих когато малкия беше на 2-3 м. и до сега сме нямали проблеми. Praynig

# 50
  • Мнения: 78
На 8 месеца позволих на лекарката да го забели рязко и агресивно. Съжалих хиляда пъти - в следващото денонощие детето секъсаше от рев при всеки опит да се изпишка. Реших, че не мога да му причиня това повече и не продължих "процедурата" сама.
Сега е на 1,4 г. и всяка вечер по време на баня го дърпам леко, докъдето позволява само.
Предполагам ,че преди време излишно съм му причинила страдание, тъй като сигурно мястото отново се е срастнало. Дай боже, да нямаме проблеми нататък.

# 51
  • София
  • Мнения: 44 342
Е какво значи сигурно отново се е срастнало... Simple Smile
Нали го отваряш всяка вечер да миеш - виждаш дали се е срастнало или не...

# 52
  • Варна
  • Мнения: 71
На 1.5г. като го заведох на консултация, докато го преглеждаше педиатърката насилствено го забели без дори да ме попита.След това два дни това дете не беше на себе си.При всяко пишкане и миене пищеше до посиняване.От тогава вече 6 месеца почти не пипам или доколкото мога го забелвам, но той пищи само при докосването.От тогава изпада в истерия само като доближим лекарския кабинет и не дава да го пипат изобщо.Само като спомена за лекар се хваща долу и вика нееее до припадък.Та исках да кажа, че не го забелвам и засега няма проблеми.Извинявам се за дългия пост, но пак избеснях при спомена.Хубав ден от мен.

# 53
  • Мнения: 5
Нашият педиатър  направи забелването още на 4 месеца, и след баня с памуче го почиствам с преварена вода, нямаше проблеми само малко в началото първите два дни малко мрънка после нищо, но това е добре от хигиенна гледна точка колко е правилно не знам, но и на брат му го правихме, а той е вече на 10 години и всеки път след баня го подсещам за тези неща,  макар че той ми отговаря  с красноречиви жестове. smile3534

# 54
  • Мнения: 857
Най-добре е да се измива и почиства леко, до където позволи. В течение на времето то си се оправя.
Нашата педиатърка ни каза нищо да не правим, от което на 8 месеца той получи възпаление на пикочния мехур, биха му инжекции /дано никой не узнава какво е да гледаш абокат в ръчичката на детето  Praynig/, изпи още 3 антибиотика и сега всеки месец нося проба за урокултура. Ние сме от тези дето са имали проблеми, заради незабелване.
В момента всичко е наред, но трябва да наваксаме с пропуснатите ваксини.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 508
Така и си останах с неустановено мнение относно това забелване!

В началото бях решила да забелвам, ама на втория път ме хвана такова шубе, че не продължих. После пък парченце смегма в незабелената част се възпали и трябваше да забеля там. И така сега май все пак ще ходим на хирург, защото ме е страх да забеля докрай.

# 56
  • Мнения: 1 006
Забелих му го,когато беше на 1 месец.Не съжалявам.

# 57
  • Мнения: 3 372
Педиатърката каза да почнем да го забелваме още като дойде да го види за първи път. Без да го насилваме при всяка баня и да се почиства с памуче. Още на втория месец пишлето се забели цялото и не е имал проблеми Peace

# 58
  • Мнения: 1 424
Още от първия месец забелваме полекичко всяка вечер по време на къпането. Досега нямаме проблеми, дори малкия се кефи на процедурата Mr. Green

# 59
  • Мнения: 41
На големия син го забелвах всяка вечер от1мес и към годинката се отвори изцяло.На малкия,който сега е на 8мес ,започнах наскоро,защото педи ми каза ,че до 2год не се пипало.Отварям го малко по малко всяка вечер докато е в коритото и пишлето е отпуснато от топлата вода.След това го промивам с памук и Риванол или преварена вода.

Общи условия

Активация на акаунт