Май ще ставам канадка....

  • 1 573
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
Ще се почерпя и още как
Честито Лауричка!
А Изабела има ли такова? А съпругът ти - или той не е кандидатствал?

# 16
  • Мнения: 3 461
Честито,Лаура! Hug HugОще повече успехи с новото гражданство.  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 452
Ще се почерпя и още как
Честито Лауричка!
А Изабела има ли такова? А съпругът ти - или той не е кандидатствал?

Изабела е канадка по рождение и англичанка по избор. Баща и е канадец от 2000 година - аз покрай него станах landed immigrant за 3 месеца през май 2002; преди това бях с работна виза и бях решила да си подавам документите като независим кандидат (въпреки че мислехме да се женим; нещо не бях доразбрала правата ми като зависима и т.к. имах предостатъчно точки, бях решила да кандидатствам самостоятелно). Причината да кандидатствам по фамилната програма бе една случайност - вече бях забременяла и реших, че е време да кандидатствам за  landed immigrant както казах самостоятелно, т.е. като skilled worker. Един ден отидох до мола, който е близо до болницата ни (комплекс Дежарден за Монреалките) за да изпратя едно писмо и видях, че там има "отворен ден" на адвокати - там правят най-различни неща, защото в центъра на мола има огромно празно пространство, малко оф, но веднъж бяха сложили сцена на която една млада жена пееше български народни песни. Та имаше и специалисти по имиграционно право и аз бегло споменах, че съм бременна, ще се омъжвам, но поради това, че не искам да имам ограничения в правата си впоследствие, смятам да кандидатствам самостоятелно. Те ме разубедиха. Оказа се, че единствената разлика е, че нямам право на социални помощи - след като разбраха какви са професиите ни категорично заявиха, че имам сметка да кандидатсвтвам като зависим кандидат и наистина - отне ми само 3 месеца, докато кандидатстването самостоятелно отива с години....
Изпита е с въпроси, които според съпруга ми по-скоро ти тестват знанията по английски отколкото нещо друго. Имам си и книжка, по която да се подготвя, така че не вярвам да не го взема. Laughing

# 18
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
честито, Лаура. Стискам палци zа иzпита, който съм сигурна, че ще вzемеш.  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 194
честито Лаура! А за изпита стискаме палци разбира се, ама то е ясно че ще го вземеш,те май ще научат от тебе!

# 20
  • Мнения: 274
Лаурар стискаме ти палци, доколокото и аз съм чувала от моят съпруг този изпит е точно като ти казваш за тестване на англииският.
Поздрави и за рожденичката да ти е жива и здрава и много,много да те радва.

# 21
  • Мнения: 1 909
Лора, много се радвам zа теб  Hug
Ако 6те6 ми вярвай, но като прочетох темата ти ми се допи zверски мартини. И поръчах на мъжа ми да ми купи  Heart Eyes Joy
Довечера, като се върна, 6те пия zа твое zдраве с голямо удоволствие   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 452
Лора, много се радвам zа теб  Hug
Ако 6те6 ми вярвай, но като прочетох темата ти ми се допи zверски мартини. И поръчах на мъжа ми да ми купи  Heart Eyes Joy
Довечера, като се върна, 6те пия zа твое zдраве с голямо удоволствие   bouquet

Обаче както си му е реда - 4 части джин, една част вермут, че иначе не се брои.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 909
Лора, много се радвам zа теб  Hug
Ако 6те6 ми вярвай, но като прочетох темата ти ми се допи zверски мартини. И поръчах на мъжа ми да ми купи  Heart Eyes Joy
Довечера, като се върна, 6те пия zа твое zдраве с голямо удоволствие   bouquet

Обаче както си му е реда - 4 части джин, една част вермут, че иначе не се брои.  Mr. Green
Айде сега, не се брояло  ooooh! Абе жена, аz от раждането (почти 7 месеца) съм пила 1-2 пъти твърд алкохол, 6те вържа кънките яко...  hahaha Може поотделно да ги гръмна, поне да си zапаzя вкуса, пък то реzултатът 6те е ясен  Blush  Drunk

# 24
  • Мнения: 636
4естито Лаура! И то само за 10 месеца!

На нас ни пратиха писмо да о4акваме вклю4ване от тях след 1 година... дано се поразбързат, 4е ми омръзна... Не 4е правата са кой-знае пове4е (Лаура ги е описала по-горе).

Дидка, ли4но за мен си струва най-много заради по-лесното минаване на границите като кан. гражданин. Писна ми да имаме проблеми всеки път като ходим в Щатите с 4ервените паспорти. Последния път ни върнаха... навръх Нова година... ескортираха ни като престъпници... много се обидихме. С канадски паспорти нямаше да се слу4и. Освен това можеш да си стоиш в Бг колкото си искаш и да се върнеш когато си искаш. С ландед не е съвсем така.

Лаура, а би ли споделила как мина вси4ко за нас, 4акащите?

 Hug

# 25
  • Мнения: 2 452
4естито Лаура! И то само за 10 месеца!

На нас ни пратиха писмо да о4акваме вклю4ване от тях след 1 година... дано се поразбързат, 4е ми омръзна... Не 4е правата са кой-знае пове4е (Лаура ги е описала по-горе).

Дидка, ли4но за мен си струва най-много заради по-лесното минаване на границите като кан. гражданин. Писна ми да имаме проблеми всеки път като ходим в Щатите с 4ервените паспорти. Последния път ни върнаха... навръх Нова година... ескортираха ни като престъпници... много се обидихме. С канадски паспорти нямаше да се слу4и. Освен това можеш да си стоиш в Бг колкото си искаш и да се върнеш когато си искаш. С ландед не е съвсем така.

Лаура, а би ли споделила как мина вси4ко за нас, 4акащите?

 Hug

Изпратих си документите в края на януари и някъде през май получих подобно писмо - и на мен ми казаха, че ще стане след 1 година, тъкмо се бях наточила за специалната церемония за Канада дей - нали сме столичанки, но вчера получих другото писмо. Сега сядам да уча "О, Канада", че не я знам! Срам, срам, срам. Иначе зная отговорите на въпростите от теста - според моя съпруг универсалния отговор е "търговия с кожи".  Mr. Green Mr. Green
Малко оф - във вашите училища (извън Канада) свирят ли химна сутрин преди започване на учебните занятия? Тук го правят и на мен ми стана много приятно от този факт. Дори малките дечица стоят прави докато звучи химна.

# 26
  • Мнения: 4 390
Еха!
Ами честито! Grinning
Аз бях останала с впечатление, че си станала вече.
Колкото до теста - елементарен е.
Аз станах канадски гражданин миналата зима.
Има доста онлайн тестове, кажи ако се интересуваш да ти пратя линкове. Grinning
Поздрави

# 27
  • Мнения: 1 854
Честито, Лаура
пожелавам ти да си здрава, да имаш винаги здраво и сплотено семейство, да постигнеш всичко онова, което ти се иска, независимо в личен или служебен план.....а всичко останало е подробност в живота, вкл. и предстоящият ти изпит, защото ще се справиш с него.
Кьсмет и Наздраве

# 28
  • Мнения: 2 452
Еха!
Ами честито! Grinning
Аз бях останала с впечатление, че си станала вече.
Колкото до теста - елементарен е.
Аз станах канадски гражданин миналата зима.
Има доста онлайн тестове, кажи ако се интересуваш да ти пратя линкове. Grinning
Поздрави

Не, не съм. Аз съм "прясна" имигрантка; До 2002 година бях с работна виза; това ми се брои за 1 пълна година (толкова е максимума); оттам ми трябваха 2 години като имигрант (т.е. до май 2004), но имах страшно много "отсъствия" от Канада и направих необходимите дни едва през януари тази година. Много ходя. Laughing Днес дори ни докараха новия фризер, купен с точките от пътуванията ни - огромен комерсиален фризер (за какво ни е толкова голям, да ме питаш, но по-малките бяха с мануално размразяване и затова се решихме на този) Аз все пак съм по-добре от моя шеф - той стана подданик тридесет години, след като бе получил имигрантска виза (иначе от Великобритания).
Давай сайтове! Ще започна да се готвя усърдно.

# 29
  • Мнения: 980
Честито , Лаура. Стискам палци на иzпита и да се похвалиШ с ново тескере newsm10

Общи условия

Активация на акаунт