Все още непрохождаме?

  • 3 663
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Aia
Цитат на: kristal_97
Цитат на: Anonymous
Ние като ходихме на ортопед,за да направим профилактичен преглед,докторът ми каза :"Ако едно дете проходи на около година и три месеца,значи е попаднало на добри родители."


he he he .... tova mi xaresa  Laughing  Laughing  Sunglasses


Moje da ti e haresalo no vsichki ortopedi savetvat roditelite, che kolkoto po-kasno prohodi tolkova po-dobre .... E nie BG maiki se nadprevarvame.. da se hvalime na koq bilo prohodilo po-rano ... i na koq maika deteto se zahranilo po rano!


 Laughing  .. dobre de... az nishto ne sum kazala....
Vqrno e che rannoto proxogdane moge da izkrivi krakata, no togava veche stava vupros za pod edna godinka...

Inache kogato bebeto ima mnogo golqmo gelanie da vurvi kogato mu e rano, togava nishto ne moge da go spre... ... zashtoto to pak shte se opitva i opitva i opitva dokato si postigne celta ...........  i togava nqmat vina roditelite, a prosto bebcheto e po-aktivno  Wink

# 16
  • Мнения: 111
Моят син проходи една седмица преди да направи годинка. Ние с баща му буквално го "излъгахме" е една играчка,но според мене няма място за притеснение, щом пълзи ще тръгне и тогава да видиш при теб какво движение ще бъде.

# 17
  • Мнения: 2 807
Цитат на: LIDYA
На 11 1/2 месеца е Краси.Пълзи много бързо и е доста подвижен,но не се изправя(имам предвид да се хване за нещо и да се изпраВи) и когато го държа за да стъпи прав,той си свива коленете и не иска да стъпи,камо ли да пристъпи. Cry дА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ЛИ?зНАМ ЧЕ ПРИ ВСЯКО ДЕТЕ Е ИНДИВИДУАЛНО,НО КАТО СРАВНЯВАМ ДРУГИТЕ ДЕЦА НА НЕГОВАТА ВЪЗРАСТ ВЕЧЕ ХОДЯТ,А НИЕ ОЩЕ НЕ  НЕЩО МЕ ТРЕВОЖИ Confused


Не се притеснявай, всичко е толкова индивидуално!!!
 Не бива да го сравняваш с другите бебета/деца...

Твоето бебе със сигурност прави/говори неща, които другите не могат!

А иначе повечето прохождат на 12-14 месеца, така че имате още много време до тогава...

# 18
  • Мнения: 8 769
LIDYA, според повечето ортопеди най-здравословно и желателно е децата да прохождат на 1г2-3 месеца. Ако и след това не стане тогава трябва да се търси специализирана помощ.

# 19
  • Мнения: 372
Няма място за притеснение,много е рано още.А относно съветите от ортопеда и аз ги чух същите преди няколко дена.Май всички сме ходили при д-р Драганов.

# 20
  • Мнения: 2 006
Еее мойта тема Sad Тъкмо и аз съм се попритеснила,въпреки,4е Алекс лази от 6 мес.изправя се от 8 мес.,но сега ходи само придържайки се за нас или някоя мебел,като я пусна прави 2 кра4ки и сяда на дупето.Попро4етох тук ,там и съм по спокойна -до 18 мес. можем да бъдем спокойни Confused

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 865
А кога се счита, че детето е проходило?
Повечето май тръгват изведнъж, а Симеон(1 г. и 2.5 мес.) от 2 седмици прави всеки ден по една крачка повече. Сега сме на 5-6 крачки и се хвърля към опора. Предпочита да се придвижва на 4 крака или да ме води за пръста. Е, ходи ли, да правя ли питка или когато стане уверен?

# 22
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Karen
А кога се счита, че детето е проходило?
Повечето май тръгват изведнъж, а Симеон(1 г. и 2.5 мес.) от 2 седмици прави всеки ден по една крачка повече. Сега сме на 5-6 крачки и се хвърля към опора. Предпочита да се придвижва на 4 крака или да ме води за пръста. Е, ходи ли, да правя ли питка или когато стане уверен?


При нас, като проходят така както разказваш се прави малката питка - прощъпулника и след около месец или когато се стабилизира детето - голяма питка  Laughing  Laughing  Laughing тогава редим и предмети на питката от различните професии  rotfImbo да се видело какво ще работи - каква професия ще избере  Confused:

# 23
  • София
  • Мнения: 13 200
Не се притеснявай още  Grinning . Да не говорим, че Краси както сега си пълзи и не се изправя, може за 1 месец да проходи и то стабилно. Ей така както си го гледаш да лази, да се изправи за нула време!
Целувки на голямото момче! Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 13 200
Аууу, чак сега видях кога си пуснала темата. Първо се позачудих, ама си викам чакай да отговоря и после видях датата  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 25
Позволявам си да извадя тази темичка отново на дневен ред.

Преди 2 дена пуснах подобна тема в майчинския форум - "Дете на 15 месеца - не седи!". Има паралели с тази темичка в такъв смисъл че става дума за "привидно" изключение от нормите. Който се интересува може да хвърли поглед там.

Вижте и тук темитe "Не иска да сяда", "Не иска да се върти от гръб по корем и обратно" и "Има ли нещо обезпокоително".

Общи условия

Активация на акаунт