СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 776
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 67
Ох, простете видях най- сетне списъците: номер 10 е с 8.1 точка това изобщо означава ли да тая някаква надежда или предстоят изненади всеки ден!? Praynig
Много ми стана интересно за игричките в това 69 ОДЗ , ще следя за продължението , кой знае и нас какво ни чака #Cussing out #2gunfire
Лека вечер на всички !

# 181
  • София
  • Мнения: 6 011
Ох, простете видях най- сетне списъците: номер 10 е с 8.1 точка това изобщо означава ли да тая някаква надежда или предстоят изненади всеки ден!? Praynig
За класиранията за тази учебна година - не вярвам тепърва да се обявят много места.
За септември ще си имате равни шансове целия набор - всичко ще бъде нулирано и опашките ще се наредят наново.  Peace



Хи-хи, гледах Господарите. Трябва да повторя и потретя,за да разбера,какво точно е станало.
 Лелка си просела години наред пари от майката,тя пък се оплакала само на госпожата, а на директорката-кой знае защо-не.
 Сега пък й казала,че срещу 200 лв ще й вкарат по-малкото дете.
 Нещо дир-ката щяла да разбърка в компютъра.
 Абе,глупости.
Joy Joy Joy Голям смях. Добре, че ми напомни, гледах го сега в сайта на Господарите.
Това майче грам не е наясно със системата.

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 01:00 от Ника

# 182
  • Мнения: 44
Здравейте и отправям поздрави към всички участващи в тази тема. Пиша за първи път, но следя темите от месеци.  Благодаря, че сте толкова всеодайни и толкова постоянни в участието си. От вас и само от вас научавам толкова необходимата за мен информация относно кандидатстването в детските градини. Невероятни сте  bouquet

Имам въпрос: При проверката на списъците, на кое място е класирано моето дете, попаднах на друго дете, което е класирано в три детски градини с точки за първата-10.2, за втората-8.2 и в третата-8.1. Уверих се, че името на детето е същото, както и датата, и входящият номер. Как е възможно това? newsm78Доста съм прочела в темите...нещо да не съм изпуснала? Мога да посоча детските градини, ако трябва.
Съжалявам за късният пост. Ще очаквам отговорите Ви утре.

# 183
  • Мнения: 804
mariagivanova, разликите в десетите идва от различните допълнителни критерии, които градините са приели. А разликата в целите числа би трябвало да е от броя точки, които се дават за 1-во, 2-ро и 3-то желание, но тогава и на мен не ми е ясно, защо е с по 8 точки в две градини  newsm78 Сещам се само за вариант детето да е кандидатствало и в друга градина (която ти не си видяла) и там да е с 9 т. (все едно му е второ желание), но тогава пак не може да е с по 8 т. в другите две (нали има само едно трето желание)  Thinking Прегря ми мозъка от рано сутринта, дано някоя мама дада отговор, че ми стана много интересно  Mr. Green

# 184
  • Мнения: 2 024
В старата тема по др повод обсъждахме степента на нормативните актове. Кодексът е акт от по-висока степен и НА на общинските съвети не следва да му противоречат. Вероятно при създаването на правилата за прием не е взето предвид, че за издаването на някои документи има нормативноопределени срокове.
"2.3. Записване

  2.3.1. Родителите /настойниците/ или упълномощени от тях лица могат да запишат всяко класирано дете на място в ОДЗ или ЦДГ в рамките на установения срок за записване.

От началото на записването до 01.09. срокът за записване е две седмици след датата на съответното класиране по график, определен от директора на ОДЗ или ЦДГ. През останалото време на годината, Информационната система преминава в ежеседмичен режим на класиране и записване."

И този въпрос ще поставя утре, принципен е. Предполагам, все пак че случаят на сисислава е изключение. Този "ежеседмичен режим на класиране и записване" чисто практически не е ли по-удобен?




Чисто практически, подкрепям с 2 ръце краткия срок – така по-бързо ще се актуализира информацията за незаетите места и ще се прави ново класиране! Но нека това да е съобразено със законите!... В тоя смисъл имам едно предложение – принципно! Нека документът доказващ трудовата заетост (платените осигурителни вноски, самия трудов договор и адреса на местовабота) да може да се издава и от НОИ, с условието че разпоредбите на НОИ за издаване на такава справка дават възможност за бързо добиване на документа за срок под 5 дни! До колкото ми е известно, всички трудови договори се представят в НОИ, т.е. НОИ има достатъчно правдива и актуална информация за трудовите отношения между фирмите и гражданите. Освен това НОИ е независим източник на информацията – чрез него ще се избегнат както случаи на проблемни отношения между служител и фирма, така и ще се избегнат опити за измама, като например да се издават фалшиви служебни бележки. – Например, аз може да съм безработна, но да съм си обезпечила осигуровките, и някой приятел с фирма да ми даде служебна бележка, че работя във фирмата му, без това да е така... Знаете, че профилите на децата, където се посочва местоработата на родителя могат да се акруализират постоянно до следващата текуща класация... ако не бъркам). А служебните проверки от ИСОДГ в НОИ, май се правят само на обезпечени осигуровки, не и на самите трудови договори и адреса на местоработата.

Хайде да помисли, дали това е добър вариант за одобряване към условията!

Поздрави!

... В моя случай (и разни аналогични), теоретично погледнато и до намесата на Инспекция по туда да се стигне за установяване и упражняване на правата ми ще си е нужно технологично време – нека това да не бъде пречка за записването на детето ми, след като най-после успяхме да се класираме.

# 185
  • Банкя
  • Мнения: 823
...Имам въпрос: При проверката на списъците, на кое място е класирано моето дете, попаднах на друго дете, което е класирано в три детски градини с точки за първата-10.2, за втората-8.2 и в третата-8.1. Уверих се, че името на детето е същото, както и датата, и входящият номер. Как е възможно това? newsm78Доста съм прочела в темите...нещо да не съм изпуснала? Мога да посоча детските градини, ако трябва.
...
Чисто математически е възможно да има още не една, а две градини, в които детето да има съответно 10+ (като първо желание) и 9,... като трето желание. А градините с по 8 точки да са след това в списъка. Peace

# 186
  • Мнения: 2 024
Да му се не види и късмета ooooh!
Чета ви и поглеждам в сайта на ИСОДГ датата и входящия номер на моето дете. Тя към днешна дата е под номер 14 в списъка на чакащите на яслата, която съм посочила като първо желание, на първите две места са две деца с по 10.1 т., следва едно с 9.1 т., три с 8.2 т. и осем деца с по 8.1 т.Тези осем деца са с входяща дата 22.05.2009, имат и входящи номера,входящия номер на дъщеря ми започва с 882.....и е последна от тези осем деца с една и съша дата на регистрация, входящата дата на следващите деца в списъка е с по - късна дата на регистрация. Какъв е шанса детето ми да бъде прието на ясла? Моля да ми обясните, че съвсем се обърках и обезверих  Praynig
Wellcome to the club! Моят син беше с 10 точки есента и първо ограничителните квоти го изритаха от списъка на социалните, после като се бореше с всички деца на общо основание за 4-5 места, от граничната му група му изтеглиха номер 9 от десетте арабски цифри - това естествено го прати да подпира опашката отзад, защото допълнителния му номер беше най-голям като число.

# 187
  • Мнения: 2 024
...Имам въпрос: При проверката на списъците, на кое място е класирано моето дете, попаднах на друго дете, което е класирано в три детски градини с точки за първата-10.2, за втората-8.2 и в третата-8.1. Уверих се, че името на детето е същото, както и датата, и входящият номер. Как е възможно това? newsm78Доста съм прочела в темите...нещо да не съм изпуснала? Мога да посоча детските градини, ако трябва.
...
Чисто математически е възможно да има още не една, а две градини, в които детето да има съответно 10+ (като първо желание) и 9,... като трето желание. А градините с по 8 точки да са след това в списъка. Peace
Чисто практически - от последната класация на 22.01.2010 в списъците на чакащите в три конкретни градини едно детенце неизменно присъстваше на първо място (Ирина -тереза ..другите му имена не помня). Та това детенце и в трите списъка иомаше бал от 10+. Това значи, че в най-нисък сбор от точки за 1-во, 2-ро и 3-то желание балът му е съответно 13, 12 и 11 точки.

# 188
  • Мнения: 44
mariagivanova, разликите в десетите идва от различните допълнителни критерии, които градините са приели. А разликата в целите числа би трябвало да е от броя точки, които се дават за 1-во, 2-ро и 3-то желание, но тогава и на мен не ми е ясно, защо е с по 8 точки в две градини  newsm78 Сещам се само за вариант детето да е кандидатствало и в друга градина (която ти не си видяла) и там да е с 9 т. (все едно му е второ желание), но тогава пак не може да е с по 8 т. в другите две (нали има само едно трето желание)  Thinking Прегря ми мозъка от рано сутринта, дано някоя мама дада отговор, че ми стана много интересно  Mr. Green
madchen на мен ми е ясно откъде идват разликите в десетите и разликите в точките от първо, второ и трето желание, но не мога да разбера защо в две различни градини е с 8.1 т. в едната и 8.2 т. в другата. newsm78

# 189
  • Мнения: 735
mariagivanova, разликите в десетите идва от различните допълнителни критерии, които градините са приели. А разликата в целите числа би трябвало да е от броя точки, които се дават за 1-во, 2-ро и 3-то желание, но тогава и на мен не ми е ясно, защо е с по 8 точки в две градини  newsm78 Сещам се само за вариант детето да е кандидатствало и в друга градина (която ти не си видяла) и там да е с 9 т. (все едно му е второ желание), но тогава пак не може да е с по 8 т. в другите две (нали има само едно трето желание)  Thinking Прегря ми мозъка от рано сутринта, дано някоя мама дада отговор, че ми стана много интересно  Mr. Green
madchen на мен ми е ясно откъде идват разликите в десетите и разликите в точките от първо, второ и трето желание, но не мога да разбера защо в две различни градини е с 8.1 т. в едната и 8.2 т. в другата. newsm78

Защото всяка градина си има допълнителни критерии, които евентуално дават по още 0.1 т. В градината, където има 8.2, просто отговарят на 2 критерия /0.1+0.1/

# 190
  • sofia
  • Мнения: 8 950

В тоя смисъл имам едно предложение – принципно! Нека документът доказващ трудовата заетост (платените осигурителни вноски, самия трудов договор и адреса на местовабота) да може да се издава и от НОИ,.................
А служебните проверки от ИСОДГ в НОИ, май се правят само на обезпечени осигуровки, не и на самите трудови договори и адреса на местоработата.
Незнам миналата година дали сте чели в темата, но имаше опити ИСОДГ да получава по служебен път информация от НОИ, но от осигурителния институт отказаха.
Иначе няма как приятелят ти с фирмата да те е назначил и да не ти внася (в случая ти си внасяш) осигуровки......дали в действителност работиш няма как да се докаже, щом документално и финансово спрямо държавата е ок.

# 191
  • София
  • Мнения: 2 658
бихте ли ми казали, къде в сайта мога да проверя списъците, за да видя къде е моето дете? Нещо не мога да се ориентирам. Аз за момента съм посочила три ЦДГ, ОДЗ-та ги нямаше в списъка, но като отида на самата градина не ми излиза да има свободни места.
Или аз нещо се бъркам и в момента може да се видят списъците само за текъщи класирания или ясли?

# 192
  • София
  • Мнения: 8 940

В тоя смисъл имам едно предложение – принципно! Нека документът доказващ трудовата заетост (платените осигурителни вноски, самия трудов договор и адреса на местовабота) да може да се издава и от НОИ,.................
А служебните проверки от ИСОДГ в НОИ, май се правят само на обезпечени осигуровки, не и на самите трудови договори и адреса на местоработата.
Незнам миналата година дали сте чели в темата, но имаше опити ИСОДГ да получава по служебен път информация от НОИ, но от осигурителния институт отказаха.
Иначе няма как приятелят ти с фирмата да те е назначил и да не ти внася (в случая ти си внасяш) осигуровки......дали в действителност работиш няма как да се докаже, щом документално и финансово спрямо държавата е ок.
НОИ не им отказа, отказаха им от ЕСГРАОН за роднинските връзки. Което доведе до спекулациите с доказване на баби, работещи в ДЗ.

# 193
  • Мнения: 2 024

В тоя смисъл имам едно предложение – принципно! Нека документът доказващ трудовата заетост (платените осигурителни вноски, самия трудов договор и адреса на местовабота) да може да се издава и от НОИ,.................
А служебните проверки от ИСОДГ в НОИ, май се правят само на обезпечени осигуровки, не и на самите трудови договори и адреса на местоработата.
Незнам миналата година дали сте чели в темата, но имаше опити ИСОДГ да получава по служебен път информация от НОИ, но от осигурителния институт отказаха.
Иначе няма как приятелят ти с фирмата да те е назначил и да не ти внася (в случая ти си внасяш) осигуровки......дали в действителност работиш няма как да се докаже, щом документално и финансово спрямо държавата е ок.

За редовната регистрация на работа е ясно. Въпросът е, ако аз съм безработна, но сама си внасям осигуровките, и моя приятел ми даде бележка че уж работя в неговата фирма – това няма как да се хване от проверяващите, освен ако НОИ не се съгласи да прави толкова подробни справки за нуждите на ИСОДГ.
Мисля, че бегло си спомням за тази дискусия но не помня дали стигнаха до отказ на НОИ за такива проверки в услуга на ИСОДГ.
В такъв случай, смятам, че най-удачно е да се иска родителя да доказва трудовия си статус и осигуряване с представена справка изадена от НОИ. Надявам се НОИ да няма право да отказва такава лична и детайлна справка на конкретния гражданин ( а не на системата като цяло). И пак да добавя – НОИ да дава вариант за издаване на такава справка в срок от максимум 5 дни – какъвто е срока за записване след обявяване на текуща класация.)

# 194
  • Мнения: 2 024
Всъщност, как в момента се доказва роднинска връзка - не е ли с някакво удостоверение за семейни връзки, който родителя да получава лично от ЕСГРАОН и да представя при записване в градината?
... И сигурно бабите доказват трудовата си заетост пак със служебни бележки ( които може да бъдат и фалшиви, като примера ми от последния постинг)

Общи условия

Активация на акаунт