СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 836
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 136
Някой дали е наясно със следния казус  Rolling Eyes Ако едното дете е прието в едно ОДЗ, а другото в друго, може ли да се премести едното от тях, така че да са в едно ОДЗ?
Да може,скоро говорих лично с една директорка на ОДЗ,ето и какво ми каза тя:

"ако двете деца са в различни детски заведения,директорките се договарят по между си, коя ще вземе и двете деца." (значи първо можеш да говориш с директорката на това ОДЗ,което ти е по изгодно на теб,но ако тя нама места,другата директорка ще вземе и двете деца)..но и в двата случая трябва да оти деш да говориш поне с едната директорка Peace

Аз пък мислех, че се кандидатства по общия ред през системата наново, и ако се класира, го преместваш.

 Всички сме едни мислители... Laughing
 Явно това,което е написала VANYA се практикува често при добро желание от страна на директорките.
 Добре поне,че правят размествания между приети деца, а не както настояваха да се приемат всички чакащи-все-още-на-опашките  братчета и сестричета.

Аз мога да ви кажа как точно стои въпросът с този казус от личен опит. Двете ми деца са в различни детски градини. В момента на кандидатстване за набора на малкия нямаше обявени места в градината на големия. В градината, в която кандидатствахме за малкия, пък беше нулев прием за набора на големия. После не можахме да ги съберем, когато обявиха прием за съответния набор в едната градина, тъй като бяхме загубили точката за първо желание. Пуснахме молби за преместване и в двете градини и резултатът е, че от септември досега още си чакаме и обикаляме сутрин и вечер като маршрутни таксита.
Не съм чувала досега за случай като нашия,  възможно е да сме единствените такива каръци в цяла София (малкият е приет по общия ред в неговата си градина, без да ползва предимството за брат в ДГ или каквото и да е друго предимство и с лотариен номер, защото беше в гранична група).

Момичета,това с разместването (на вече приети деца,не говорим за вкарване на неприети),някои директорки го правят за улеснение на родителите и аз лично не смятам че това е неправилно,защото вижте какво се е получило при Шлябада,и едва ли за нея или за някой в нейното положение това би било приятно.По добре да попаднеш на директорка склонна на размяна,от колкото да търчиш между 2 градини (които понякога са на доста голямо разстояние)и да си чакаш да те огрее в системата Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 211
Имам следния проблем - подреждам кандидатурите, но въпреки, че от правилникът разбирам, че: "Добавени кандидатури винаги се подреждат най-отдолу в списъка. Може да коригирате подредбата, използвайки стрелките." на мен новите добавени кандидатури ми излизат където си поискат, на второ, трето или пето място, например, а не както трябва най-отдолу и всичко ми се размества.... Защо е така? Ужасно много време би отнело всяка нова добавена да я търся и да си я мърдам до най-долу със стрелките! Пробвах много пъти, но не виждам на какъв принцип и защо така ги размества, а не ги добавя просто най-отдолу? Помощщщщщ  newsm78 newsm78 newsm78

# 62
  • Мнения: 136
Имам следния проблем - подреждам кандидатурите, но въпреки, че от правилникът разбирам, че: "Добавени кандидатури винаги се подреждат най-отдолу в списъка. Може да коригирате подредбата, използвайки стрелките." на мен новите добавени кандидатури ми излизат където си поискат, на второ, трето или пето място, например, а не както трябва най-отдолу и всичко ми се размества.... Защо е така? Ужасно много време би отнело всяка нова добавена да я търся и да си я мърдам до най-долу със стрелките! Пробвах много пъти, но не виждам на какъв принцип и защо така ги размества, а не ги добавя просто най-отдолу? Помощщщщщ  newsm78 newsm78 newsm78
И при мен е така...предполагам че ги "нацвъцква" по ред на точките които събираш,примерно 8.1 най - горе 7.2 под нея,и ако в някоя градина си с 7.3 примерно за 2-ро желание ще я "бутне" тампреди 7.2,знам ли и аз ... ooooh!

# 63
  • Мнения: 1 187
При мен въпреки различията в точките няма проблем.Ако искам примерно 4-та да отиде на мястото на 2-ра си действам със стрелката нагоре.Ако са много кандидатурите си ги запишете в реда в който ги искате на лист и действайте. Peace

# 64
  • Мнения: 51
Вместо запис да взема да ви питам, че нещо не ми излиза аритметиката.
Та имаме си три точки, че сме с постоянен адрес в София, имаме и две точки, че и двамата работим и сме осигурени,  от допълнителните критерии също имаме 0,3 точки / ДК 2, ДК 3 и ДК 5/, дотук като ги смятам са 5,3 точки, но за първото ОДЗ ми излизат 8,0 точки. Някой ако ми обясни защо е така ще съм много благодарна.
За първо, второ и трето желание също имате точки - съответно 3,2 и 1.  Peace
За ДК - според зависи дали конкретната градина е избрала точно тези критерии, на които отговаряте вие. Кои критерии е избрала дадената градина можете да видите на страницата на самата градина.

Мерси, Ника, и аз точно за тази сметка се чудех Sad

# 65
  • София
  • Мнения: 3 298
А как отбелязваме че детето ходи на ясла?
На мен ми изписва че автоматично ще става.

# 66
  • Мнения: 114
А как отбелязваме че детето ходи на ясла?
На мен ми изписва че автоматично ще става.

И мен този въпрос ме интересува.

# 67
  • Мнения: 907
А как отбелязваме че детето ходи на ясла?
На мен ми изписва че автоматично ще става.

И мен този въпрос ме интересува.

Предполагам, че това ще стане след като започе реалното (не предварителното) кандидатстване за учебната 2010/2011 година.
ПП Нещо системата с цитатите не работи както трябва newsm78

# 68
  • София
  • Мнения: 211
А - не - не може така!!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Известен ми е фактът, че мога да размествам кандидатурите със стрелките, но от правилникът разбирам, че "Добавени кандидатури винаги се подреждат най-отдолу в списъка.". А, моите не се подреждат там. Защо е така? Проблемът в софтуера ли е или някъде аз бъркам? Как е при вас? Ако кандидатствам в 10 ОДЗта лесно ще пренареждам със стрелките, но ако искам да кандидатствам в 50 или повече ОДЗ-та, вече става абсурд, защото всяко ново, което добавя ми го слага, където си поиска и аз трябва часове наред да преподреждам.... става огромна играчка така.....

# 69
  • София
  • Мнения: 537
Ами първо добави всичките, които искаш, после ги нареди еднократно.

# 70
  • Мнения: 152
Запис да следя инфото за набор 2009, че съм много притеснена  Rolling Eyes

# 71
  • София
  • Мнения: 8 947
А - не - не може така!!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Известен ми е фактът, че мога да размествам кандидатурите със стрелките, но от правилникът разбирам, че "Добавени кандидатури винаги се подреждат най-отдолу в списъка.". А, моите не се подреждат там. Защо е така? Проблемът в софтуера ли е или някъде аз бъркам? Как е при вас? Ако кандидатствам в 10 ОДЗта лесно ще пренареждам със стрелките, но ако искам да кандидатствам в 50 или повече ОДЗ-та, вече става абсурд, защото всяко ново, което добавя ми го слага, където си поиска и аз трябва часове наред да преподреждам.... става огромна играчка така.....
След третото желание няма никакво значение как са подредени кандидатурите, важното е да си следиш първите три да са наред. Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 247
ПП: offtopic

А как отбелязваме че детето ходи на ясла?
На мен ми изписва че автоматично ще става.
И мен този въпрос ме интересува.
Предполагам, че това ще стане след като започе реалното (не предварителното) кандидатстване за учебната 2010/2011 година.
ПП Нещо системата с цитатите не работи както трябва newsm78

За цитатите не мисля така, просто Mari07 е изтрила едно [/quotе] което затваря цитата преди да почне да пише и цитата е започнал автоматично да се затваря накрая на поста. Пребройте ги и ще видите, аз в моя пост ги оправих и за това се вижда както е на практика. Забелязала съм, че цитатите представляват голяма трудност за някой, даже в тази тема (предишното издание) някой така ги беше оплескал, че излизаше все едно аз съм казала нещата, които е казала потребителката след мен. Това е много неприятно, добре че не стана проблем тогава.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 011
А как отбелязваме че детето ходи на ясла?
На мен ми изписва че автоматично ще става.
Предполагам, че засега става автоматично само за 2006 набор. Като започне кампанията ще въведат това да става автоматично и за 2007 набор. Все пак попитайте в обратната връзка, аз вчера имах проблем с единия от профилите и ми го оправиха буквално за секунди.

# 74
  • София
  • Мнения: 211
А - не - не може така!!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Известен ми е фактът, че мога да размествам кандидатурите със стрелките, но от правилникът разбирам, че "Добавени кандидатури винаги се подреждат най-отдолу в списъка.". А, моите не се подреждат там. Защо е така? Проблемът в софтуера ли е или някъде аз бъркам? Как е при вас? Ако кандидатствам в 10 ОДЗта лесно ще пренареждам със стрелките, но ако искам да кандидатствам в 50 или повече ОДЗ-та, вече става абсурд, защото всяко ново, което добавя ми го слага, където си поиска и аз трябва часове наред да преподреждам.... става огромна играчка така.....
След третото желание няма никакво значение как са подредени кандидатурите, важното е да си следиш първите три да са наред. Peace
ок, дори и така да е - аз искам да си ми излизат както те самите са обиснили, че ще става... + това, защо да няма значение? да, само първите три дават точки, но нали и останалите ги редим? ако не ни приемат, примерно на първите три, а ме приемат в 4тото и 5тото (знам че е невъзможно, но говоря хипотетично), това че съм го сложила примерно 5то, а не 4то, ще означава ли че няма да мога да го избера, защото е по-назад, а ние сме приети и на 4то? демек върви си по последователността на нашите желания или можем да се запишем в която си изберем (ако сме приети), въпреки, че е на 90то място примерно и на предни желания също ни приемат? ох, дано ме разбрахте!
И последно, някой все пак ще ми каже ли дали само при мен не излизат най-отдолу?

Общи условия

Активация на акаунт