Отговори
# 720
  • Мнения: 24 467
И аз отворих темата днес специално за да се осведомя за птичето. Много се радвам и продължавам да съм в очакване на окончателния щастлив край! Къде ще ходите на море? С двете птичета ли?
 
"Раницата стегнах аз- тръгвам вече в пети клас".- за новата тема.


Човекът ми почива много това лято. Бе на планински лагер с математическата школа, изкарването е супер, ако може цяло лято на планина и на лагер би било чудесно за него. Готвачът бил страхотен пич, но той и моят си е ящничък.
Направихме и лятното си фамилно турне. Почивка в Тасос. Който обича да плува и да се гмурка е точно за него Бялото море. Няма медузи, ни водорасли, чисто и бистро и, понеже е солено, в него се плува по- лесно. Пълно е с рибки за гмуркачите, особено по малките лагунки. Децата се откъпаха, малкото се отпусна и то. Коко обиколи с маска и шнорхел плажчетата, на които ходихме, в нашето море въобще не се вижда толкова добре. А и гръцкото е толкова топло, че дори аз, зиморничавата, не излязох от водата. Снимките и клипчетата ни станаха чудесни, но аз рядко качвам снимки тук.
На връщане минахме през Сандански и спахме там няколко вечери, обаче обиколихме като за световно- Рупи, Петрич, Самуилова крепост, до Македония се смъкнахме, до Дойран /дядо ми е от там/, Мелник, Рожен, Рилски манастир и приключихме до зоокъта в София. Сега смятам да релаксирам няколко дни у нас и- хайде пак на работа. Малък плувец тръгва на градина и той на 01.09.

# 721
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Пети да е с главни букви, за да намираме темата лесно  Hug .

Птичка, аз на пети минах през вашия град на околовръстното. Доста мислех лично да я донеса  Embarassed . Не те видях на линия за да те накарам, да и я скриеш до 5-ти.

# 722
  • Мнения: 1 030
Милите ми те,какво ли бих правила без вас!!!!! Hug

Дороти,щеше да ми бъде много мило да се видим,но точно на 5-ти,бяхме във Варна,и беше много вълнуващ ден за нея.
Джуди,само с малкото птиче ще хода на море,приемам оферти все още и се двоумя. Peace
Супер е заглавието......!  bouquet

# 723
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Честит рожден ден Рая!

Мамо Цоце да ти е живо и здраво момиченцето.
Много да се учи и само шестици да получава, защото
красотата и богатството са преходни, но мъдростта остава завинаги.

# 724
  • Мнения: 1 030
Жива и здрава да е РАЯ,на  патерици,много разумна и хубава мома! Hug
Мамо Це,само хубави неща около теб да има,а на теб все така всеотдайна и добра жена!!!!!  bouquet

# 725
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Хрумна ми заглавие за нова тема.

Училищно звънче звъни и весело подканя Петокласника за нови школски дни!

# 726
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако питаш моята, може съвсем спокойно да си живее без въпросния звънец рано-рано сутрин!  Laughing

# 727
  • Мнения: 24 467
Че и по- късно да е... пак така.    Laughing
Уж има време още, пък синът взе да се терзае точно как нямало да се наспива, че новото школо му се пада и по- далечно и с транспорт, не е като да метне раницата и ей- го на 15 минути пеша.

Честито на Райчето, предимно живо и здраво, другото ще си го направи според както иска.

# 728
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
Честито на порасналите дечица!
Здрави, щастливи и късметлии да са!  bouquet

Нещо по-рядко влизам тук, но каката е на море от 2 седмици с таткото, та по-рядко ми се набива в очите. Wink

# 729
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Цяла ваканция става рано, рано сутрин,а от началото на тази седмица започна да се успива. Днес дори се мота по пижама до обяд и ту си лягаше, ту ставаше. Определо му се ходи на училище.Домъчняло му е за приятелите. Wink

# 730
  • Мнения: 1 575
Привет, банда  Laughing!
Леле, вижда се края на ваканцията вече...
Първо - да са живи и здрави всички пораснали дечица - да радват родителите си и да им се сбъдват лесно мечтите!!!
Лъчезар кара най-страхотната ваканция...морета, гостувания, пътувания, никакво учене, никакъв френски (само четене на книги  Wink)!
И аз съм си дала релакс, че много се шашкам за този 5 кл.Около мен всички с пораснали деца ме плашат, че без частни уроци не ставало, цитират се ужасяващи суми, препоръчват ми се частни учители и школи...като пиша това ми се свива стомаха от ужас.Дори чух мнения, че нашето у-ще било на ниско ниво .Ще видим...
Нямам още информация нито коя ще ни е класната, нито за род. среща, нито учебници - нищо.Като за последно обмисляме още едно ходене до морето, като за последно преди започването на школото и гледам да не го мисля много-много.

Хрумна ми и заглавие на новата тема - "Поизрастналите ни умници в ПЕТИ клас са ученици!"

Последна редакция: чт, 26 авг 2010, 12:32 от Боби1973

# 731
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма такова нещо за уроци и прочие! Вярно е, че е трудно, особено първия срок, защото учителите са нови, всеки гледа да шашне децата, програмата е много натоварена, по български учат разни митологии, по история е гаден материалът, но общо-взето не е чак толкова зле, колкото са ти го представили. Щерката нито е ходила на уроци, нито нищо, справи се детето самичко, аз само чат-пат помагах по български, че учат някаква странна теория. Покриха си целия материал, изкара шестици и една петица на външното оценяване (без да им подсказват). Важното е детето да си пише редовно домашните и да слуша внимателно какво говори учителят в клас.

# 732
  • Мнения: 1 674
На мен изобщо не ми е притеснено от 5-ти клас. Минах го с големия, вярно, че му беше трудно, но се справи. Сега малкият наследи всички учители на баткото и това ме прави много спокойна. Чудесен класен му се падна и се надявам всичко да мине безпроблемно.
Той не изпитва никаква носталгия към училището, даже тъгува, че му остава още малко ваканция. Прекарва си я добре. Поразходихме го из България, след това малко из Европа. Вчера го заведох на Боянския водопад, изобщо гледам да се откъсва поне за половин ден от компютъра.
Смятам да отидем до Джъмбо за тетрадки. Вие почнахте ли приготовленията за училище?

# 733
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
При нас от училище печатат тетрадки и който иска си поръчва. Много са свежи, на кориците има рисунки на ученици от училището. Разликата в цената с тези навън е жълти стотинки, пък и отива за училището, та досега все поръчвам в края на предната година.
Слава богу, с тези униформи само чорапи и чорапогащници ми се налага да купувам, всичко от миналата година й става.
Единствено моливи, химикали, бои, гуми и подобни все едно с тях се изхранва това дете!

По-миналата година баба й й купи от някакви разпродажби 2 анцуга с тефлон - светлосин и бял, цапа ги зверски, обаче се перат един път - никакво предварително третиране, мяташ в пералнята, центрофуга и за 2 часа са изсъхнали.

# 734
  • Мнения: 1 568
Това е тема от четвърти за пети клас, нали така  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт