Ноември слънце ни донесе и ЛЮЛИНки по градинките са вече!

  • 34 571
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 5 738
Mирче,ти мислиш догодона ли да я пускаш на ясла?
Азсега нямам кандидатури но не знам и кога да пусна,че искам догодина септември да са я всла вече Rolling Eyes

# 736
  • Мнения: 50
Ами ще раждам е Окръжна болница.Моята лекарка там е завеждащ родилно Simple Smile Доста е далеко, но едва ли ще родя по пътя  Joy

# 737
  • Мнения: 9 396
Хей, може пък да изпишем тази тема преди следващия ноември  hahaha  Joy

Питах в системата на ИСОДГ кога освен през септември има прием в яслени групи и ми отговориха, че първи прием в ДЯ ще има на 14 януари 2012 г. Сега се чудя дали да оставя като първа кандидатура нашата детска градина (за яслена група), или са сложа първа чистата люлинска ясла  newsm78 Целта ми е да приемат малката ми шушка през пролетта, за да не стоя в къщи чак до есента. Помагайте, pls.  Praynig
Не че искам да те разочаровам, но кампанията през януари вероятно ще е само за чистите ясли. За ОДЗ-тата местата се обявяват края на февруари, класирането е през април (първото), а тръгването е през септември, защото тогава се освобождават местата. Доколкото знам и чистите ясли приемат основната маса деца през септември, още повече, че ги задължиха вече да задържат децата поне до лятото, независимо дали са навършили 3 години.

# 738
  • София
  • Мнения: 48
Ами ще раждам е Окръжна болница.Моята лекарка там е завеждащ родилно Simple Smile Доста е далеко, но едва ли ще родя по пътя  Joy

без да обиждам когото и да било:
Ради, нали знаеш, че най-краткият път от Люлин до Младост е през София, така че спокойно  и късмет! newsm08

# 739
  • Мнения: 2 994
Лека бременност и раждане на нововключилите се мами!
Може ли някой да ми даде актуална информация за 73 ОДЗ - Маргарита - в Люлин 8, зад метрото, специално за набор 2007. Една група ли е, какви са госпожите и прочие. Видях, че е с басейн, но наистина имат ли часове по плуване и добре ли е?

# 740
  • София
  • Мнения: 483
Deni-meni, благодаря!  newsm51  Hug
Подобен отговор очаквах от ИСОДГ, но нямаше. Значи с две думи и в градините и в яслите ще се приема от септември, ако добре съм те разбрала няма шанс детето ми да  тръгне на ясла през пролетта. Не знаех че и чистите ясли задържат децата не до навършване на 3 г., а до лятото.

Димяни, да, иска ми се! На година и половина пощуряват и им доскучава в къщи. Предпочитам да е с деца тогава, а аз - на работа. Ама няма да ми се получи - сметката ми е без кръчмар  Mr. Green

Ради, ще си направиш голяма услуга за раждането, ако си намериш акушерка и платиш  smile3521 - говоря за нормално раждане, не секцио. Тези жени са способни на чудеса за безболезнено раждане, каквито лекарите не правят. Казвам ти това от личен опит - наемането на акушерка е най-хубавото, което направих за себе си за раждането. Аха... да и кажа, че боли и преди да съм довършила тя правеше нещо с ръка и болката спираше  smile3501 Така родих почти без болка. Никога няма да забравя тази жена!

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 22:32 от Arim

# 741
  • Мнения: 9 396
Arim,
До колкото си спомням тази промяна в наредбата я приеха миналата или тази година. Иначе прочети в темата за чистите ясли, там няколко мами казаха, че са подали молби януари на първия работен ден, но класирането щяло да излезе юни или юли, а тръгването септември. Съмнявам се, че сега, когато включиха чистите ясли към ИСОДЗ, нещо ще се промени откъм класиране. Възможно е да пускат места през годината, но те вероятно ще са доста малко. Желая ти успех!

Последна редакция: пн, 12 сеп 2011, 10:20 от Deni-meni

# 742
  • София
  • Мнения: 742
Момичета, извинявайте за спам-а, но ако някоя от вас търси детегледачка или познава някой, който търси, може да ми пиши на лични. Става дума за майка ми, която в момента ходи по ивтервюта.

# 743
  • Мнения: 28
Арим, би ли споделила, ако е удобно, името на акушерката и за коя болница става въпрос? Аз още не съм си отговорила за себе си дали да раждане  с екип или без, ако да къде и при кого, ако не къде...  #Crazy Ще съм ти благодарна, може и на лични.   bouquet

# 744
  • София
  • Мнения: 5 738
elanore,aз също родих сина ми благодарение на акушерка супер лесно и бързичко Simple Smile
ТАзи жена има златни ръце и мога да препоръчам.... от Тина Киркова е невероятна просто Heart Eyes с 30 г и кусур стаж!

Мирче,ами аз ще им пускам кандидатурите догодина за септември и ги пускам! Crazy

Елбиен,на мен ще ми трябва жена от октомври към края но не за цял ден,а няколко часа от 12 до към  16, 17  Peace  но за сега оещ не съм правила уговорки с никой!

# 745
  • София
  • Мнения: 747
А как се заплаща гледане на дете?Една приятелка ми предложи такава работа,почасово,но не сме говорили още за парите.

# 746
  • София
  • Мнения: 48
Арим, би ли споделила....

и аз се присъединявам към молбата на elanore за повече информация   bouquet

от различни места чета пропоръки за избор на акушерката. не че подценявам докторите, но след като моят не мога да си го позволя, защо да давам пари за абсолютно непознат ... по-добре е за акушерка явно  newsm78

# 747
  • София
  • Мнения: 5 738
Различно е заплащането за детегледачка!
Моя приятелка плаща по 5 лв на час някои имат уговорки за цял ден когато излиза по евтино и така... 

# 748
  • Мнения: 50
Ами аз съм с избор на екип Simple Smile Надявам се всички да са добри Simple Smile

# 749
  • Мнения: 361
И аз съм за избор на акушерка,ако става въпрос за нормално раждане,разбира се Peace
И двата пъти раждах нормално и с избрана акушерка и при второто,ако не беше тя,вакуума,форцепса или в най-добрият случай счупена ключица не ни мърдаха ooooh!
Заслужава си,найстина  Peace

Леко раждане на всички нови майчета Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт