Агата Кристи - кралицата на криминалните романи

  • 32 680
  • 130
  •   1
Отговори
# 90
  • UK
  • Мнения: 3 959
О, аз бих. Simple Smile

# 91
  • Мнения: X
Слоновете помнят е по-глупава. Или пък преводът й е ужасен. Не знам кое от двете, но определено имаше крещящи несъвършенства.  Confused

# 92
# 93
  • Мнения: 284
Най-любимият ми автор. Когато чета нейна книга, наистина се пренасям в друго време и разплитайки мистерията малко по малко, удоволствието е пълно Simple Smile.Имам доста от книгите й, като си мислех, че много ми липсват, но след справката със списъка на първа страница, се оказва че не съм чела едва 7 книги newsm78. Отделно имам на дискове всички екранизации на Поаро(без Питър Устинов Close) и Мис Марпъл. Доста пъти препрочитам някои книги, но има такива, които толкова са ме впечатлили, че много добре помня убиеца - "Убиството на Роджър Акройд", "Десет малки негърчета","Убийство в Ориент експрес", "Зло под слънцето" и т.н.

# 94
  • Мнения: 11 466
Любимата ми авторка...
Прочела съм почти всичко от нея. Всеки път когато взимам книга която не съм чела ми става - хем тъжно, хем хубаво. Тъжно, че намаляват книгите който ми остават да чета и хубаво, че отново ще чета книга на "един дъх"  Crazy
За съжаление не обичам да препрочитам книга.

# 95
  • Мнения: 65
Напоследък ми залипсва чувството да се сгуша в леглото с книга на Агата Кристи. Ще проверя Ера докъде са я докарали. Ще си наваксам. 

# 96
  • Мнения: 1 535
Наскоро качиха още една книга на Агата Кристи в Читанка.инфо.Ето тази:http://chitanka.info/book/3729-sivija_kon

# 97
  • Мнения: 1 615
O! Ето я моята тема Simple Smile
Изчечела съм несметни количества нейни книги, препрочела съм по няколко пъти всички, които имаме аз, майка ми и брат ми, с нея влязох да раждам Simple Smile
Любимите са ми "Стаена смърт", "Накрая идва смъртта", "Сивият кон" и "Безкрайна нощ", може би и "Среща със смъртта".

Има добри екранизации, има и не толкова, но аз по принцип не съм фен на филми по любимите си книги. Хванах няколко пъти английски сериал за мис Марпъл по някаква ТВ. Идеално пресъздаден образ, според мен. Точно такава си я представям. Фабулата беше позамазана, обаче.

# 98
  • Мнения: 826
Да се включа и аз, макар темата да е доста стара (но пък за сметка на това съвсем актуална), тъкмо да я раздвижим малко
Вчера гледах екранизация на "Третото момиче". Наистина добра актьорска игра.Аз по принцип си харесвам филмите по нейните книги.Изгледала съм всички (които имат субтитри или дублаж)
За съжаление има някой филми, за които така и не намерих субтитри  Sad Например The Secret of Chimneys и Карибска мистерия

# 99
  • през девет земи в десета, в едно царство-господарство
  • Мнения: 3 212
Здравейте, много харесвам Агата Кристи Blush Предпочитам историите за Мис Марпъл. Почти всички съм прочела и съм изгледала доста екранизации. Чела съм и автобиографията ѝ. Започнах да чета и "Тайните дневници на Агата Кристи" ("AGATHA CHRISTIE'S SECRET NOTEBOOKS") , но не я дочетох.  

Последна редакция: ср, 26 авг 2015, 10:23 от marquise

# 100
  • Мнения: 30
Много обичам Агата Кристи Simple Smile. Една от любимите авторки. От нея заобичах такъв тип книги и филми.

Чела съм около 20-30 нейни книги. Като чета тук колко много още има се вдъхновявам да се върна към нея като приключа вдъхновяващата книга, която чета в момента.

Много благодаря, че ми напомнихте за нея ...Simple Smile. И ми харесаха няколко нейни книги от вашите коментари.  bouquet

Прелестен и хубав ден!

# 101
  • Мнения: 826
Коя книга на Агата Кристи ви е впечатлила най-много и е оставила най-трайна следа у вас?
За мен определено се отличават "Убийство в Ориент експрес" и "Десет малки негърчета"

# 102
  • Мнения: 11 886
Коя книга на Агата Кристи ви е впечатлила най-много и е оставила най-трайна следа у вас?
За мен определено се отличават "Убийство в Ориент експрес" и "Десет малки негърчета"

Тези двете , както и "Убийството на Роджър Акройд" (Алиби).
Всъщност много малко от книгите й не са ме впечатлили, мисля че едната от тях беше "Сивия кон" .

# 103
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Много харесвам Агата Кристи, тази любов ми е от баба ми, която има всички нейни книги, трябва като я посетя да си ги набавя и препрочета.А Поаро и Мис Марпъл са ми любими, но за съжаление в замунда има само някаква малка част от сериала.

# 104
  • Мнения: 11 886
Ето тук има всичките 11 сезона на Поаро с Дейвид Съчет http://www.DMCA-removal-from-Google/index.php?page=torrent-detai … 1517e6f0c9c113dd9

Общи условия

Активация на акаунт