Какъв чай пиете

  • 33 792
  • 197
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 283
Напоследък пия доста чай - Ройбос + мед, много ми харесва

# 166
  • Мнения: 644
 Денят ми започва с билков чай. Мащерка, риган, кантарион, борови връхчета, шипки,листа от боровинки брани от нас високо в планините Grinning Когато ги стривам над тенджерката уханието ме връща на прекрасните места, където сме ги брали. Действа двойно тонизиращо.
 През деня често зелен, бял чай, ърл грей също.
 Има една чайна на Гладстон, до Ботев- Веда Хаус. Любима е на дамската част от сем. ни  Heart Eyes
Особено салона без обувки на горния етаж. От чайовете им- един с джинджър и сладък корен.
И малко спам Mr. Green- зеленчуковия им сладолед, през лятото.

# 167
  • Мнения: 1 232
От билките, които си бера.

Последна редакция: нд, 21 фев 2010, 15:24 от ябълка

# 168
  • Мнения: 2 131
Напоследък сериозно наблягам на зеления чай - пия по две чаши дневно, любими са ми с мента и лимон. Подслаждам с мед или захарин.
Вечер пия лайка, горски плодове или ройбос с ванилия.

# 169
  • Мнения: 156
Обикновено пия чай от мента, но точно в момента съм на чай от малини.

# 170
  • Мнения: 3 499
В последно време пия най- много от ментата, лайката и малината.

# 171
  • Мнения: 1 520
Към момента - само черен с лимон Grinning

# 172
  • Мнения: 286
а някой знае ли за някакъв чай, който помага при главоболие?

# 173
  • Мнения: 644
При хронично главоболие от преумора чай от коприва. Това ми го разказа човек, който си излекувал главоболие дето го мъчело месеци. Но не помага от първата чаша. Peace
От маточина- ако главоболието е от моментно напрежение.
Сигурно има и други варианти, който знае- да пише.

# 174
  • Мнения: 398
Последно време родопски и старопланински на Биопрограма.

и на мен ми харесват Peace

# 175
  • Мнения: 107
аз пия билков чай(риган и шипки) събирам си лятото и зимата с голям кеф си пия чая в къщи

моята майка също пие чай от коприва за главоболие

# 176
  • Мнения: 952
Чаят от коприва има благотворно действие върху целия организъм. Особено полезен за пролетната умора, защото е източник на желязо. Чела съм, че пречиства кръвта от токсините. От години пием такъв чай, особено напролет. Човек се чувства свеж и зареден с енергия. Може да се дава и на малки деца. Племенника ми, миналата пролет пиеше чай от коприва повече от вода.

# 177
  • Мнения: 26
От една седмица пия по два термуса чай на ден.За сега запарвам в термуса едно пакетче рой бос с една чаена лъжичка черен чай с аромат на кардамом.Много ми допада комбинацията.

# 178
  • Мнения: 730
Всякакви билкови чайове, но мента и лайка на Twinings го обожавам.

# 179
  • Мнения: 79
grigori, с нетърпение очаквам мнението ти за чайчетата. Надявам се да са ти харесали, макар че не виждам начин да бъдеш разочарована.Simple Smile
Сега ще се опитам да си спазя почти едномесечното си обещание и да кача снимчици на някои от любимите ми находки в чаената област:

 

Малей, пак станаха много големи, но нещо не става номера с намаляването.Sad

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 03:04 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт