Отговори
# 45
  • Мнения: 572
ПЪРВА СТРАНИЧКА Е ОБНОВЕНА


Последна редакция: пт, 19 мар 2010, 09:55 от СРАМЕЖЛИВКА

# 46
  • Мнения: 572
Защо не пишете момичета? newsm78 Cry

# 47
  • София
  • Мнения: 23 125
Аз бих искала да мога да пиша в темата, но след като приемането ни вече е факт, но за съжаление няма гаранции. Живеем в блок до "Пеперуда"-та в Дружба и това ни е първото желание. Чакаме 1 март и най-вече 24 април за класирането  Peace

# 48
  • Мнения: 6 362

Моля, ако ще ползвате подобно оформление на заглавната публикация, редактирайте размерите на изображенията и ги съобразете с правилата за максимално допустим размер на изображение в публикация, а именно - максимална ширина 600 пиксела, максимална височина 600 пиксела!

# 49
  • софия-napoli
  • Мнения: 213

# 50
  • Мнения: 1 072
Момичета, понеже сте ми "квартални" мисля и аз да се запиша във вашата темичка  Hug
Сина ми ходи в 77 ОДЗ и съм страшно доволна. Искрено се надявам като дойде ред за бебето, и нея да успея да запиша там.
За тези, които са от Дружба 2 - имаше обява по таблата в Цариградския комплекс, ще детската градина в Горубляне имало свободни места. Може да ви е по-близо от Дружба 1 или Младостите  newsm78 Но махнаха обявлението, така че не помня как се казваше градината и за кои набори бяха местата...

# 51
  • Мнения: 572

Цитат
Общият брой свободни места в групите с прием от м. септември 2010 г. е 5976, като от тях разпределението на местата по набори е както следва:


Ясла 1 за деца, родени 2009 г. - свободни места: 980;
Ясла 2 за деца, родени 2008 г. - свободни места: 1248;
1-ва градинска група за деца, родени 2007 г. - свободни места: 3631.
Общият брой резервирани места за деца със СОП за прием от септември е 117.


01.03.10 Възможност за деца родени януари 2008 г. да кандидатстват с набор 2007
Цитат

Децата, родени през месец Януари, 2008 год. ще имат възможност да кандидатстват с предния набор, но след като класиранията за новата учебна година 2010/2011 влязат в текущ режим на прием, т.е. след месец Септември, 2010 г.

Поздрави,
ИСОДГ
 

01.03.10 Резервирани са места за деца със СОП

04.03.10 Информация за класираните и записани деца през учебната 2009/2010 г.
Цитат


Точките, които са използвани по реда на желанията от предходното класиране ще бъдат възстановени за новата кампания (учебна година 2010/2011), след като приключат текущите класирания и за набор 2006. Последното текущо  класиране в системата преди приема за Септември е на 3 Април 2010 г.


Поздрави,
ИСОДГ

 

05.03.10 Опашките с чакащи са разделени на социални и общи
Цитат

Опашките с чакащи деца за прием от септември за новата учебна 2010/2011 г. са разделени на социални и общи. Съгласно т. 2.2.5. от действащия Регламент, приет с решение на СОС от 12.03.2009 г. в едно ОДЗ и ЦДГ, за групите с прием от месец септември с предимство по социални критерии могат да бъдат класирани не повече от 40% деца от общия брой свободни места.

Данните са актуализирани в профилите на детските градини, като заедно с опашките от чакащи се виждат и свободните места за прием, съответно по социални и общи критерии.


Поздрави,
ИСОДГ

 

05.03.10 Първоначалното класиране за прием от септември ще се проведе на две стъпки
Цитат
Стъпка 1: Класиране на социалните и общите опашки според квотата

Стъпка 2: Класиране на оставащите свободни места само с една обща опашка

08.03.10 Актуализираното ръководство за родители е публикувано
Цитат

Актуализираното Ръководство за родители за приема от септември за новата учебна 2010/2011 година е публикувано в ИСОДГ.

Към ръководството са добавени три демонстрационни филмчета, които показват процесите по регистрация в системата, попълване на профила на семейството и добавяне и подреждане на кандидатури:

Регистрация в ИСОДГ - http://kg.sofia.bg/mov/registration.html
Попълване на профил на семейство - http://kg.sofia.bg/mov/profile.html
Добавяне на кандидатури - http://kg.sofia.bg/mov/kandidatura.html

Поздрави,
ИСОДГ
 

08.03.10 Актуализираната версия на секция Въпроси-отговори е публикувана на ИСОДГ
Цитат


Актуализираната версия на секция Въпроси-отговори е публикувана на ИСОДГ. В нея са добавени голям брой нови въпроси, по теми по които родителите са били особено активни във формата за обратна връзка.
Нашият екип направи подборка на всички най-често задавани въпроси, така че да бъдат допълнително разяснени всички процеси по кандидатстването и класирането в ОДЗ и ЦДГ на СО.

Поздрави,
ИСОДГ
 

Последна редакция: пт, 19 мар 2010, 09:50 от СРАМЕЖЛИВКА

# 52
  • Мнения: 572
13.03.10 Публични регистри на жребия от 12.03.2010 г.
Цитат
Публикуваме регистрите на жребия, теглен за граничните групи по време на класирането, извършено на 12.3.2010 г. към 18:09 ч.

Регистър на случайните числа с точното време на генериране:

ISODGGenerator.log 

Регистър на жребия за граничните групи с точно време на присвояване на случайни числа на всяко дете и списък на класираните за всяка гранична група:

 ISODGRegister.log

Екип ИСОДГ

15.03.10 Увеличение на свободни места за следващото класиране на 20.3.2010 г.
Цитат

По искане на директорите увеличаваме свободните места за следващото класиране (на 20.3.2010г.) в следните градини:

17 ОДЗ Мечо Пух , район Младост
Набор 2006 : 3 места

23 ЦДГ Шарл Перо , район Младост
Набор 2004 : 1 място

36 ОДЗ Пеперуда , район Искър
Набор 2004 : 2 места

69 ОДЗ Жар птица , район Подуяне
Набор 2003 : 1 място

77 ОДЗ Ханс Кристиан Андерсен, район Искър
Набор 2004 : 1 място
Набор 2005 : 1 място



Екип ИСОДГ
 

# 53
  • София
  • Мнения: 23 125
За набор 2008 обявените свободни места за района на Дружба1 са "цели" 17. А чакащите дечица са около 300! Тоест от общо 4 ОДЗ-та, 3 са обявили нулев прием за този набор, а само Калинка-та е със 17 бр. Спирам дотук, че ако напиша всичко, което мисля, ще си навлека посмъртен бан.

# 54
  • Мнения: 4 393
За набор 2008 обявените свободни места за района на Дружба1 са "цели" 17. А чакащите дечица са около 300! Тоест от общо 4 ОДЗ-та, 3 са обявили нулев прием за този набор, а само Калинка-та е със 17 бр. Спирам дотук, че ако напиша всичко, което мисля, ще си навлека посмъртен бан.


Не се притеснявай, в 96 ОДЗ ще откриват тази година цяла яслена група, но тъй като още не знаят кога ще е готов ремонта, не можаха да ми кажат кога горе-долу ще се обявят местата.

# 55
  • София
  • Мнения: 23 125
Гаджет, дано да е така  Praynig Но пък колко ли места ще отпуснат за нашия набор и колко за 2009.
За 36-то "Пеперуда" също имам информация, че есента ще се открие нова яслена група. Ще отида да попитам на място все пак. Аз толкова се отчаях, ревах, ревах и се успокоих  Mr. Green Ако и догодина не приемат малката за детска градина, твърдо ще я запиша на частна, та ако ще и гладни да ходим.

# 56
  • Мнения: 4 393
Гаджет, дано да е така  Praynig Но пък колко ли места ще отпуснат за нашия набор и колко за 2009.
За 36-то "Пеперуда" също имам информация, че есента ще се открие нова яслена група. Ще отида да попитам на място все пак. Аз толкова се отчаях, ревах, ревах и се успокоих  Mr. Green Ако и догодина не приемат малката за детска градина, твърдо ще я запиша на частна, та ако ще и гладни да ходим.


Мисли позитивно, ако и в 36-то наистина открият нова яслена, ще си стане доста добър брой свободни места, дано се класира малката в една от тях...а пък за догодина, там вече е друга история - сигурна съм, че ще има достатъчно места...СО за 1-ва група най-много се грижи.

# 57
  • Мнения: 572
20.03.10 Увеличение на свободни места за следващото класиране на 27.3.2010 г.

Цитат
По искане на директорите увеличаваме свободните места за следващото класиране (на 27.3.2010г.) в следните градини:

1 ЦДГ, район Нови искър
Набор 2005 : 2 места

9 ЦДГ Пламъче, район Овча купел
Набор 2004 : 4 места

162 ЦДГ Вихрогонче, район Красно село
Набор 2004 : 1 място


Екип ИСОДГ

Общи условия

Активация на акаунт