Някой да е страдал продължително от студени крака?

  • 19 811
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 834
Търсих подобна тема тук, но не намерих. Из търсачката намерих какво ли не, от разширени вени до левкимия Sad
А мен ме интересува най- вече на хематолог ли да отида или на невролог newsm78 Вече месец ще стане, откакто го имам този проблем. И то, когато не се движа- нощно време или при застой пред телевизора да речем. Ръцете не ми измръзват, но краката ooooh! понякога през нощта са ми като ледени блокчета до коленете. На няколко пъти си лягам с чорапи, но няма кой знае какъв ефект.
Мъж ми ме бъзика, че нямало да издържи на гледката, ако ме види под завивката с вълнени чорапи и по прашки Joy Ама на мен изобщо не ми е смешно вече Mr. Green
Знам, че ще трябва да отскоча до личния доктор, но все пак какво направление да си искам Rolling Eyes
Някой сблъсквал ли се е с проблема и по кой път е хващал?

# 1
  • Мнения: 71
даааааа,аз имам същият проблем и моите крака са вечно ледено студени,не знам на какво се дължи това,но определено не се чувствам добре

# 2
  • Мнения: 750
Аз винаги съм си била така,  ползвам за затопляне на мъжа си краката, не чорапи, просто защото ако не си стопля краката не мога да заспя! Ако го няма наблизо - в банята съм ! Не съм си мислила никога , че някой лекар може да промени това. Чай от джинджифил всеки ден, малко подобрява нещата. Ще се радвам ако науча от темата нещо ново.

# 3
  • Мнения: 834
Незнам дали може да има нещо общо с ниското кръвно- аз съм по рождение с такова newsm78
Или е недобро оросяване newsm78, но само пък на краката Rolling Eyes
Или е много нисък хемоглобин newsm78 /за него със сигурност ще стане ясно при кръвни изследвания/.
При вас е от години, но при мен сега се случва. Затова толкова умувам каква ще да е причината?
Чай от джинджифил викате, ще пробвам още довечера Wink Преди лягане да го пийна, нали Дейна?

# 4
  • Мнения: 750
Чай от джинджифил викате, ще пробвам още довечера Wink Преди лягане да го пийна, нали Дейна?
Когато искаш го пий, може и повече от един, последно преди лягане, ефект има поне след 1-2 седмици.

# 5
  • Мнения: 701
При мен това си е редовно - винаги, когато е застудее, от есента до пролетта.
Повече движение е нужно, да се раздвижва кръвта. Не знам лекар какво би препоръчал и има ли смисъл да се ходи за такъв проблем. Лошо оросяване може би, за което именно ще помогне повече ходене пеш, гимнастика вкъщи и т.н.

# 6
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Истината е, че цял живот си страдам от студени крака и ръце.... чак ми е нормално  Joy
Не ми е нисък хемоглобина, не ми е ниско кръвното .... , но щом се позяседя всички ми изстива
Раздвижването помага, както и топла баня и да се сгушиш в някой топличък  Wink

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Цял живот съм така,не ми прави впечатление вече.Като си лягам се гушвам в мъжо и го изстудявам едно хуубавичко... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 525
и аз съм в тази група  Grinning Питала съм лекари. Никой не ми е казал, че имам проблем. Даже един невролог се опита да ме убеди, че просто аз така съм ги усещала, а те не били студени! Единственно се стоплям от ... червено вино! Мъжът ми се смее, че сутрин вместо кафе, ще ми сипва алкохол  Laughing

# 9
  • Мнения: 5 781
Търсих подобна тема тук, но не намерих. Из търсачката намерих какво ли не, от разширени вени до левкимия Sad
А мен ме интересува най- вече на хематолог ли да отида или на невролог newsm78 Вече месец ще стане, откакто го имам този проблем. И то, когато не се движа- нощно време или при застой пред телевизора да речем. Ръцете не ми измръзват, но краката ooooh! понякога през нощта са ми като ледени блокчета до коленете. На няколко пъти си лягам с чорапи, но няма кой знае какъв ефект.
Мъж ми ме бъзика, че нямало да издържи на гледката, ако ме види под завивката с вълнени чорапи и по прашки Joy Ама на мен изобщо не ми е смешно вече Mr. Green
Знам, че ще трябва да отскоча до личния доктор, но все пак какво направление да си искам Rolling Eyes
Някой сблъсквал ли се е с проблема и по кой път е хващал?
От колко време е този проблем?Ако се е появил от скоро ,значи има причина някаква.
Аз съм вечно със студени крака,не съм ходила на лекар и не смятам че е необходимо.Сега,когато е много студено си ги слагам в много топла подсолена вода.

# 10
  • Мнения: 834
monii, от месец, максимум 2 е това. Затова съм в чуденка Rolling Eyes

Няма как да е от обездвижване, защото не се спирам, все пак съм Дева- вечно има работа за мен Wink Ходя редовно на фитнес, нямам разширени вени, бивша спортистка съм, ама мнооого бивша Laughing
Даже май откакто тръгнах редовно на фитнес, от тогава се появи и проблема newsm78 и е направо абсурдно да има връзка Thinking
На всички ви направо завиждам, че можете да си позволите да си напъхате крачката между нечии топлички Heart Eyes Аз не мога да го направя, защото ако стресна мъж ми да речем към 3-4ч, гаранция че после няма да се е наспал, а става всяка сутрин в 5ч. От това недоспиване може после да пострадат деца /шофьор е най- вече на деца/- 1 сек разсеяност и Sad Sad Sad Немога да му го причиня!
Освен да си намеря любовник Rolling Eyes или да си купя ел. одеало?
За червеното вино. От Коледа не съм пила, а преди това си пийвах по 1 чаша мавруд всяка вечер. Трябва да пробвам дали ще има ефект, ако пак си пийвам по малко, не съм се замисляла за него.
alleicha, що пък да не замениш кафето с винце? Чувала съм, че по време оно са си правели сутрин попара с греяно червено вино, надали са имали нашия проблем след такав закуска Joy

# 11
  • Мнения: 2 483
Вероятно лошо оросяване. Минералните бани помагат. Напр. Вършец, Момин проход-майка ми беше доволна от тях.  Дали обаче всички минерални бани помагат за оросяването, не зная. Питайте специалистите.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 726
Пробвайте някакъв препарат с Гинко билоба.
И винцето, разбира се!
Аз всяка вечер си плакна краката с много топла вода, като се прибера.

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз съм така откакто се помня- не само краката, и ръцете (пръстите), че и носа ми е постояно студен.
Навремето правих доплерово изследване да не би оросяването да е забавено там, но всичко ми беше наред.
Имам ниско кръвно, но не особено.

Живея си със студените крайници и това е...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 957
Още една в отбора!
Цял живот съм така - студени крака, студени раце, студен нос.
С много ниско кръвно бях, с годините се нормализира, но не и топлината на крайниците ми.
От оросяването е, наследствено е при мен - баба, мама, аз.
Помагат ми контрасни бани, много движение, вдигам си краката на високо, донякъде помага и...лятото.
Така ще е.

# 15
  • Мнения: 1 500
Лоша работа , пазете се , аз се изтървах и сега съм със синдром на Рейно и то в не много лека фаза . Краката ми са алено червени , ръцете подути , страшна работа. Като ги гледам ми иде да се гръмна.

# 16
  • Мнения: 27
цял живот съм така независимо дали е лято или зима  моя съпруг даже се шегува с мене и ми вика че съм била студена като змия Mr. Green

# 17
  • Мнения: 585
мъжа ми е със синдром на Рейно , около 5 години имаше сериозни проблеми през зимата с ръцете и краката , за ръцете даже операция си направи , после нещата се оправиха без особена причина , пиел и танакан и гинко билоба но ефекта беше много слаб . Когато имаше проблеми обувки и ръкавици му купуваха от чужбина за да са  достатъчно топли и удобни  , и вълнени чорапи носеще задължително

# 18
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз съм с вас. От как се помня съм така. Ама съм свикнала. Обувам си вълнените чорапки в къщи, купих и електрическо одеяло, много съм доволна. А за червеното винце с две ръце гласувам, особено в приятна компания....  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 673
И аз да се впиша - от както се помня съм със студени крака, ръце и нос понакога. Казаха ми, че е от недобро оросяване. Съгласна съм, че чаша червено вино помага. Зимата си седя с печка в краката в офиса. Наскоро един лекар ми каза по повод това, че през бременността не трябва да допускам краката ми да са студени да ги мажа с лимонов крем - независимо какъв е, може и много обикновен, но да има лимон. Купих си и започнах - чак да съм престанала да съм със студени крака - не, но май по-рядко се случва само ако седя примерно дълго без да се движа върху плочки. Така че, ако искате пробвайте и пишете.

# 20
  • Мнения: 834
Момичета, като гледам как нараства групичката ни, да вземем да си спретнем спец. темичка със заглавие:
 "Момичета от ледената епоха" или
 "Змийчета- бозайници" или
 "Самоходните хладилници"
 newsm20 smile3532 и направо там да си студообменяме мисли cold
Там може да обменяме опит за марка най- топли чорапки, или марка най- въздействащо вино, или кой е най- удачния час за пъхане на ледените ни крачета между нечии топли Joy Кой е най- оптималния размер ел. одеало или възглавничка и от колко вата? Дали, ако спрем да се епилираме няма да ни е мааалко по- топличко Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 500
Има огромна разлика между просто премръзнали крака, студени крака и вече Рейно. Мен нищо не ме спасява - нито вълнените чорапки , нито печката в краката ми , нито мазането с каквото и да е . Просто докато не станат що годе нормални плюсови температури аз съм като върнала се от война  Laughing. Да си вкарам малко хумор, защото никак не ми е лесно с това заболяване. Иначе пък лятото , пролетта и есента нямам проблеми . Лятото казах на половинката , че трябва да отидем на балнеолечение някъде. Аз за това казвам и повтарям на близките си да се пазят, защото един път премръзнеш ли , край. Преди няколко години беше голям студ , печката в моята стая беше една счупена , дограмата ни беше дървена и пропускаше . Тогава се появиха първите симптоми и от тогава всяка зима.

# 22
  • Мнения: 1 525
на мен ми казаха да не си давам парите за тези лекарствени препарати с гинко. това ми го каза неврлога. според него гинкото било в толкова малка концентрация, че само ще си дам парите. в интерес на истината съм си купувала, но не съм го пила дълго и продължително. може би тогава ще има ефект. знаете ли сега, че краката са ми върху захранването на компа! топъл е и се чувствам добре  Joy
една приятелка преди време си носеше шишенце с ракия в чантата. имаше проблеми със зъбите и като я заболеше, вадеше шишенцето и ... Аз може сега да си нося винце...за студените ми ръце! от онези плоските...И без това чантата ми е доста голяма  Grinning 

# 23
  • Мнения: 701
Ох, да бе ... как забравих - ЧЕРВЕНО ВИНО - напълно съм съгласна. И то от личен опит, а не, че съм чела - една чаша /все пак трябва да има мярка/ върши чудеса. Цялата се затопляш от главата до петите.
Нещо друго да вметна: зимата са ми премръзнали и вечно студено, а лятото в жегата - направо парят. Но аз си имам разширени вени - та от това жегите направо понякога са ми непосилни.

# 24
  • Мнения: 1
Аз също съм така, много трудно ми се оросяват краката и през зимата особено ми е много дискомфортно.
Непрекъснато си взимам душове, топя ги в леген с гореща вода и морска сол. Чорапи не помагат особено, нито обувки.
Често се сравнявам с хората около мен и досега не съм срещала никой, който да мръзне така... Simple Smile
Онзи ден бях на ски и краката ми така измръзнаха, просто не ги усещах, кръвта ми беше застинала абсолютно... много неприятно и странно усещане. Трябваше да се разтривам около час, за да ми мине...
Според мен е до тип организъм. Две приятелки, които родиха наскоро ми разправяха, че когато жената забременее, усещанията й за топло и студено се променят драстично. Та ще видим  Wink

# 25
  • Мнения: 835
И аз в групата........ Joy Joy Joy

Така съм от години, не съм се замисляла, че ми е голям проблем, просто съм свикнала.Зимата - топла вана преди лягане, дебели чорапи навън и в къщи.
Когато карам ски пък имам по няколко чф.чорапи в раничката.

ходих преди години на едно изследване - термовизуална диагностика.Казаха ми, че имам нарушено оросяване/вегетативна дистония/, но.......това си е.
И аз съм с ниско кръвно налягане, явно от там идва проблема, но и стова сеживее.
А, имам ел.одеалце-чудо!Като отидем на почивка - това е спасението.

Я направете отделна тема, току - виж някоя полезна хитрина сте написали..... Joy

# 26
  • Мнения: 73
И аз да се нключа.Същата история и при мене със вегетативна дестония съм,топя краката в топла вода после масаж с етерични масла ,за момента се затоплат после пак истиват итака до безкрай.Съдоразширяващи съм пила,от тях пък вдигам пулса и кръвното.При мен проблема е съдов де.... Whistling но нищо не ми помага.Ходих и на акупонктура,така си дадох парите.Научих се да сядам по турски.Това е една поза от Йогата за нарушено кръвообръщение.Когато чета книга,когато се храня, когато съм на комп.седя в тази поза и краката ми се затоплят.

# 27
  • Мнения: 673
Наскоро ми казаха, че в магазините на ТСМ имало подгряващи стелки, които се зареждали по някакъв начин... Някой чувал ли е за тях, ползвал ли е - ако да, дайте някакви отзиви. Мисля да ги потърся - може да по променят нещата зимата.

Колкото до това, че като забременееш сетивността ти се променя - не мисля. Краката ми пак са си студени, когато прекарам повече време навън, въпреки, че внимавам да са топли повече - лекарите ми казаха, че било абсолютно задължително по време на бременност да си с топли крака.

# 28
  • Мнения: 303
Според мен, има нещо общо с ниско кръвно.
Като са ми студени краката, много просто-накисвам ги в гореща вода или си правя масаж с душ-телефона.
Да не говорим, че винаги ми се смеят мъжете като правя секс с чорапи, дори и през лятото.

# 29
  • Мнения: 23
Аз съм така откакто се помня- не само краката, и ръцете (пръстите), че и носа ми е постояно студен.
Навремето правих доплерово изследване да не би оросяването да е забавено там, но всичко ми беше наред.
Имам ниско кръвно, но не особено.

Живея си със студените крайници и това е...
и при мен е същото newsm12

# 30
  • Мнения: 801
Основния причинител за това е стреса. Помага аутогенен тренинг, е поне при повечето от курса оплакванията изчезнаха.

# 31
  • Мнения: 346
цоп и аз тука с ниско кръвно и студени и изтръпващи крайници
какъв е този тренинг newsm78

# 32
  • Мнения: 4 784
Основния причинител за това е стреса.
Стресът е основния причинител на повечето здравословни проблеми. Обаче аз съм със студени крака от както се помня и без да е имало причина за стрес. Wink

# 33
  • Мнения: 834
Аз пък да се похваля, че ще стане месец вече, откакто не спя с чорапи Heart Eyes Послушах съветите на някои от вас за чаша  Wine Glass вечер и нямам чак такъв дискомфорт през нощта. Добре ми подейства и на ниското кръвно Peace

# 34
  • Мнения: 1 525
червеното вино действа безотказно! и сега даже го пробвам, защото ....цял ден съм се смръзнала на едно място.

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте  студенокръвни красавици Много ми харесаха вашите предложения-с вълнени чорапки и по прашки  Аз също съм от вашата партия само дебна половинката ми  да задреме и се мушкам плътно до него да го охладя да не вземе да прегрее  Преди време ходих  на иглотерапия но  не ми помогна Споделих проблема с една аптекарка -приятелка  и тя ме посъветва да опитам с Ентан Пия го вече два месеца и наистина се чувствам различно Препоръчвам ви го   Peace

Общи условия

Активация на акаунт