ІV-та /ре/имунизация с Пентаксим

  • 19 874
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 265
Моят син реимунизацията я понесе много тежко вдигна 40гр, два дни ходихме по некадърни лекари, изписваха му какво ли не- за капак в Исул една уж докторка му изписа антибиотик..... добре че в аптеката бяха по-компетентни и ни обясниха че този антибиотик в тази доза не се дава на толкова малко дете и че след имунизация не се приемат антибиотици.
В крайна сметка една много готина докторка в Детска педиатрична болница, ни прегледа и ни каза че е направил алергична реакция към някоя от съставките, след 3 дни малчо се обрина, но докторката ни беше изписала антиалергени и за няколко дни се оправихме.

# 16
  • Мнения: 29
ще следа темата, защото бяхме решили другата седмица да отидем да я сложим. При предишните три нямахме проблеми, дано и сега бъде така.

# 17
  • Мнения: 4 615
Хм,  аз сериозно взех да се тревожа за тази ваксина. 40 грауса си е множко.  Това ли е единствената реакция или трябва и друго да очаквам? Аз ще питам нашата педитърка, но да си знам все пак до тогава.

# 18
  • Мнения: 899
Моят син реимунизацията я понесе много тежко вдигна 40гр, два дни ходихме по некадърни лекари, изписваха му какво ли не- за капак в Исул една уж докторка му изписа антибиотик..... добре че в аптеката бяха по-компетентни и ни обясниха че този антибиотик в тази доза не се дава на толкова малко дете и че след имунизация не се приемат антибиотици.
В крайна сметка една много готина докторка в Детска педиатрична болница, ни прегледа и ни каза че е направил алергична реакция към някоя от съставките, след 3 дни малчо се обрина, но докторката ни беше изписала антиалергени и за няколко дни се оправихме.
Ще изкажа едно предположение, без да съм лекар. Такава история на заболяването много ми наподобява розеола, да не кажа, че е типичното протичане на розеола. Ако съм права ваксината няма нищо общо, обикновено съвпадение. Иначе и ние обиколихме сума лекари заради необяснимата висока температура - едната веднага джасна антибиотик (било леко зачервено гърлото - 40 градуса от леко зачервено гърло???), другата вдигаше рамене. Естествено ако наскоро бяхме слагали ваксина щяха да обвинят нея. Но нямаше нищо необичайно и различно и - шах. Когато изби обрива на 3-я ден, чухме "А-а-а, ама то било розеола." Отмина си без лекарства.
И на нас предстои 4-ти прием на Пентаксим. Спокойна съм.

# 19
  • Мнения: 3 066
Здравейте,

Искам да попитам дали е задължително поставянето на четвъртия Пентаксим? Също искам да попитам някой имал ли е някакви по-сериозни проблеми /не температура, зачервяване на мястото на убождането и т.н./ след поставянето й, а например да се е отключило някакво заболяване?
Не мился,че имаше реакция от ваксината,но племенника ми дойде 4 дни по-късно от Варна и взаимно си се заразиха със свинският грип и нашата малка на 20 месеца госпожица изкара много нетипични дни с висока Т и кашлица и антибиотик за 1ви път!Нямали сме проблеми с ваксината освен леката температура в първите 2 дни!

# 20
  • Мнения: 4 056
При дъщеря ми на четвъртият прием имаше реакция, останалите три ги понесе без проблеми. Вече мина повече от месец и все още личи къде е било убождането. Впоследствие прочетох, че не трябва след годинка да се слага ваксина в крачето и сега се чудя дали това не е причината да я понесе по-тежко.

И аз това в последствие го прочетох, но по-лошо, че и сестрата не го е била прочела, защото така би ваксината на детето, че после куца месец и половина....

# 21
  • Мнения: 4 615
Това в листовката ли го пише? Съвсем се шашнах. Да съм подготвена и ако искат да я бияат в крачето да протестирам.

# 22
  • Мнения: 29
"Да се прилага интрамускулно. Препоръчваното място на инжектиране е предно-странично в средната третина на бедрото. "
Това го пише в листовката на ваксината.

# 23
  • Мнения: 4 615
Е, тогава защо Ани 77 е писала, че в последствие е разбрала, че четвъртия прием се бие в ръчичката? Надявам се да се включи и да даде разяснения.

# 24
  • Мнения: 7
На дъщеря ми 4-тия прием беше преди две седмици и също го биха в ръчичката, което ме изненада. Друго, което беше различно, е, че джи-пито ми каза да дам профилактично панадол или нурофен. Температура не вдигна, но мястото на убождането силно се поду и зачерви. Даже още се усеща нещо като топчица.

# 25
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ние правихме 3-те,но не съм забелязала нищо,защо?Какво имаш предвид?

Задължителна е. Нали е ре-имунизация.
Ние имахме проблем точно след тази имунизация - мястото на убождането се поду леко, зачерви и беше болезнено. От риванола се оправи, обаче.  Peace

# 26
  • Мнения: 1 428
На Даная я биха в крачето.Беше малко надуто мястото после.Иначе сме нямали проблеми.

# 27
  • Мнения: 12
И при моя син първите 3 протекоха без никакви странични ефекти (само дето след поставянето спеше по 3,5 часа, което е нетипично за него), но сега при 4-ти прием се поду мястото на убождане и се получиха едни такива като разсейки и петънца около боцнатото. Втвърдено и подутичко е мястото и като го пипна леко казва "Мамо, заболя ме". Сложихме я преди 36 часа...температура няма, като цяло мрънка малко повече от нормалното...
Това със зачервяването ще отмине ли бързо според вас?
Педи ми каза да сложа компрес със риванол на мястото и ще се облекчи...
Някакви други съвети?
Мерси и успех на всички, на които им предстои!

# 28
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Ние тъкмо бихме третата, четвъртата е чак на 18 месеца, живеем в чужбина. По моите книги тук пише, че най-силна реакция може да се получи при 3 и 4 доза на дадена ваксина.

По принцип последната доза е бустер, не означава, че детето няма имунитет, просто го повишава. Даже в някои публикации пише, че може да се вземе кръвна проба, титер, за да се провери дали има имунитет - това може да се прави за всяка ваксина.

И мен ме е доста страх от ваксини, затова съм ги свела до минимум.

Само един подобен пример искам да дам: Аз имам 2 дози Туинрикс, комбинираната ваксина за Хеп А+Б. Месец след втората забременях, а последната, бустера, трябваше да ми се постави една година след първата, т.е. месец след като родих. Лекарите ме посъветваха да не я слагам, защото кърмя, като ме увериха, че този бустер мога да го сложа, когато си поискам. Още след втората доза имам имунитет с/у тези две заболявания, така че не се притеснявам.

Дано съм била полезна.   bouquet

# 29
  • Мнения: 4 615
Сложихме четвъртата доза в понеделник. Вдигна температура 37,8 и си поспа. Това беше реакцията при нас. За пръв път от ваксина. Биха ни я в крачето.

Общи условия

Активация на акаунт