Бъдещи и настоящи родители в Испания

  • 6 424
  • 194
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 098
Я 4акайте аз да ви питам,в4ера имах около 315 публикации,сега са 28 и там няколко.Как става тая работа newsm78 .Да не би със всяка публикация да приближавам нулата и да ме баннат Mr. Green

# 151
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
миналата година януари беше, заваля сняг в мадрид Sunglassesама един пръст е много .
и като почнаха хората щастливи: сняг, исторически сняг в мадрид!
голям кеф им беше, извели децата навън чак да видят чудото.

марибел, да не си писала в клюто? там не ти отчита мнения.
аз моите сега ги погледнах колко са.....

# 152
  • Мнения: 3 098
Хари4,писах,ама 4ак пък толкоз много не съм списвала там newsm78

# 153
Я 4акайте аз да ви питам,в4ера имах около 315 публикации,сега са 28 и там няколко.Как става тая работа newsm78 .Да не би със всяка публикация да приближавам нулата и да ме баннат Mr. Green
Чакай да те  "светна". Когато някой модератор (независимо в кой форум, който отчита мнения) затрие дадена тема, с тази тема ти падат и броя на мненията. Пък аз онзи ден се бях разшетала newsm75 newsm28 Mr. Green

# 154
  • Мнения: 3 098
Я 4акайте аз да ви питам,в4ера имах около 315 публикации,сега са 28 и там няколко.Как става тая работа newsm78 .Да не би със всяка публикация да приближавам нулата и да ме баннат Mr. Green
Чакай да те  "светна". Когато някой модератор (независимо в кой форум, който отчита мнения) затрие дадена тема, с тази тема ти падат и броя на мненията. Пък аз онзи ден се бях разшетала newsm75 newsm28 Mr. Green
А,добре,да се успокоя Whistling
Хей,испанките,знаете ли какъв репортаж гледах сноЩи по Антена трес Twisted EvilПризнаха си публи4но еспаньолите,4е според проу4ване най_лошото образование можеш да поу4иш в Испания.Проу4ването е за Европа. Mr. Green Mr. Green Mr. GreenЕ,най_после.Сега остава да си признаят,4е и здр.им с_ма е пълен абсурд и да по4нат да се поправят.Слушах по радиото как  един медик се жалваше,4е исп.доктори никъде по света не искали да ги назна4ават на работа.Ами има заЩо Mr. Green

# 155
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Хахахаха,виждам Тея се загледала по 4ужди мьже Naughty Mr. Green.АААААА ,може ли така Crazy.Забелязахте ли ,4е испанеца(от IL DIVO) е най-не добре изглеждаЩият Laughing(да го кажа по такти4но Mr. Green).Аз ги обожавам  IL DIVO,техниат диск ве4е сьм го ьслушала толкова пьти ,4е милият няма живот в него ве4е Confused.

# 156
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Maribel ,то това ,4е испанското образование е на ниско ниво и нас ни афектира Confused.И нашите деца ,Ще полу4ат такова #2gunfire,за сьжаление не сме избрали правилната страна в това отношение Confused

# 157
  • Мнения: 3 098
Maribel ,то това ,4е испанското образование е на ниско ниво и нас ни афектира Confused.И нашите деца ,Ще полу4ат такова #2gunfire,за сьжаление не сме избрали правилната страна в това отношение Confused
ВАЛ4Е,така е,за жалост.

# 158
  • Spain
  • Мнения: 3 750
привет моми4ета
 Бари оправи ли се малката - при нас със термометъра е същата история ..но и хванах цаката .. всядаме двете , слагам термометъра  и в двете и ръце давам нещо "занимателно " . прегръщам я силно и говоря интересни неща Simple Smile . ако не се полу4ава и това купи си едни термометъри които се лепят на 4елото - дори наскоро ги видях и в карефур , няма на4ин по аптеките да не се продават или пък тези за ухото ,макар 4е са около 30 40 евро  . явно има пак грип ..поредният .. и на мен ми се стори днес Гери гореща като я взех от градианта ..меря няма температура ..но нещо стана много "4уствителна " напоследък ..много ме ревнува, като е с мен не трябва да я пускам от ръце и е станала страшно срамежлива и страхлива от мъже .  Mr. Green само да види някои непознат забива глава в мен като щраус и няма показване докато не си замине 4овека  Mr. Green
Марибел - ами аз откога разправям 4е име е слаба системата ..като я сравни6 само с нашата .. ми нестава ..и ного хаоти4но у4ат децата ..ама кво да се прави и така ще ги изу4им . 
а за снега си спомням тук какво събитие бе6е преди 2 години когато на един връх близо до нас падна сняг! събота и неделя имаше задръстване от сеирджии  Mr. Green -да видят какво е това сняг. пове4ето хора тук не го познават изобщо Simple Smile

# 159
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами Тея при нас например математиката - преминава се плавно от едни зада4и на други и такива работи - тук преска4ат от едно в друго и без обяснения много много - не го говоря защото така ми се говори - имам пример тук с познато дете - добре 4е е майка му 4е да го насо4ва ..и това е истина , а той е отли4ник представи си тези дето са по слаби как страдат . Музика и спорт - на по4ит - това е тъпо  хубаво да спортуват ама 4ак пук толкова . неуредени класове . незаинтересовани преподаватели ,едностран4иво образование - това го гледам по телевизията откраи време . затова ги има малос тратос към у4ители - ти кажи къде в българия у4еници масово посягат на у4ители .... просто В България все още го има това уважение , у4ениците нямат никакъв стремеж тук,а това просто зна4и 4е не могат да ги заинтересуват , у4и се едностран4иво   и още нещо ненавиждам го това "у4илище на края на града " . не 4е вси4ки колехиота са така , ама половината са .Тук ако не се самообразоваш си оставаш тъп =такъв извод съм си направила отдавна . ма това си е ли4но мнение . ако рине 4овек  с лопатат пари за 4астен колеж може и да ти преподават добре  ...и това пак относително ..не 4е българия не е пълна с неуспели ви6исти (такива като мен ) , но тук заинтересованите млади хора са къде къде по малко . добре 4е има такива - не го виждам в 4ерни краски - държавата им е къде къде по голяма и е истина 4е образованието не е на ниво ..да не говорим  за цените на у4ебниците - би трябвяало да са безплатни ,ама не са 4е и струват половин заплата .

# 160
  • Мнения: 3 098
ами Тея при нас например математиката - преминава се плавно от едни зада4и на други и такива работи - тук преска4ат от едно в друго и без обяснения много много - не го говоря защото така ми се говори - имам пример тук с познато дете - добре 4е е майка му 4е да го насо4ва ..и това е истина , а той е отли4ник представи си тези дето са по слаби как страдат . Музика и спорт - на по4ит - това е тъпо  хубаво да спортуват ама 4ак пук толкова . неуредени класове . незаинтересовани преподаватели ,едностран4иво образование - това го гледам по телевизията откраи време . затова ги има малос тратос към у4ители - ти кажи къде в българия у4еници масово посягат на у4ители .... просто В България все още го има това уважение , у4ениците нямат никакъв стремеж тук,а това просто зна4и 4е не могат да ги заинтересуват , у4и се едностран4иво   и още нещо ненавиждам го това "у4илище на края на града " . не 4е вси4ки колехиота са така , ама половината са .Тук ако не се самообразоваш си оставаш тъп =такъв извод съм си направила отдавна . ма това си е ли4но мнение . ако рине 4овек  с лопатат пари за 4астен колеж може и да ти преподават добре  ...и това пак относително ..не 4е българия не е пълна с неуспели ви6исти (такива като мен ) , но тук заинтересованите млади хора са къде къде по малко . добре 4е има такива - не го виждам в 4ерни краски - държавата им е къде къде по голяма и е истина 4е образованието не е на ниво ..да не говорим  за цените на у4ебниците - би трябвяало да са безплатни ,ама не са 4е и струват половин заплата .
Анке,подписвам се под думите ти,все едно аз съм писала.

# 161
  • Мнения: 3 098
сега слушах новините, нищо не казаха за ниско образование.  Rolling Eyes Говореха, 4е след задължителното образование (4 ЕСО) Испания е на едно от последните места по желание да у4ат след това полувисше, бакалавър и висше образования. Имаше интервюта с младежи, които казаха 4е предпо4итат да запо4нат разбота отколкото да у4ат. След Испания са Португалия и Малта. Говпреха и за религията, за тса4кувашите утре .Висшето им образование е едно от добрите. Аз все си мисля 4е ако детето има желание има какво да нау4и от у4илище и извън него. То и в България беше едно време добро образованието ма кел файда.
ТЕЯ,явно живееш на място,където неЩата са подредени,толкова спокойствие лъха от постингите ти Peace Но за съжаление аз не мога да кажа съЩото.Имах спор с моята братов4едка,у4ителка беше в България.Тя като тебе твърдеше,4е тукашното образование е на по_високо ниво и след 1 година друга песен запя и си премести децата с много усилия в 4астно у4илиЩе.
У4илиЩа имам "пред вратата" ми,както се казва 4 броя,но какво от това.Дисциплината е под всякакъв критерий,псуват у4ителите,въргалят се в прахта като крастави магарета #2gunfireДве наши познати семейства тази година си продадоха апартаментите и си отидоха в БГ,заради децата си.Бяха малтретирани и от у4ители и от у4еници,заЩото са 4ужденци.Даже дотам стигнала една у_ка,4е удряла в лицето бгмом4енце с вестника ,в който пишело за мед.с_трите ни в Лбия и креЩяла ИЗРОДИ И УБИЙцИ сте вие българите #Cussing out #2gunfire
Тука коментар няма да правя,Щото и думите не ми вършат работа.
Моя комшийка 17 год.,испанка идва и си пийваме кафенцето две4ките.ПолЮбопитствувах да й разгледам у4ебниците,еми...мъка,мъка..На 17 год.у4и неЩа,които в 8 клас се у4ат без проблем в България.
А статистиката,4е Испания е на последно място в Европа по образование е от вестник АBC,все пак.
За мен реШението е едно_детето ми трябва да у4и в колехио консертадо,или пък като стане на 7 години,да си заминаваме за България.
Ама и нашите,като ги гледам как се мъ4ат да развалят и образование и здравеопазване,дето в момента го имаме,май сме се запътили към свеЩенната тъмнина и ние Crazy

# 162
  • Мнения: 28
напишете ми моля ви  онлаин магазини от които пазарувате благодаря Simple Smile

# 163
  • Мнения: 4 212
моми4ета, убихте вси4ко детско в мен. Grinning
да ви кажа, 4е приятелка на Ванина от гимнастиката, поддържат връзка по интренет подаде инфо за у4ител изнасилил 2 осмокла4ки във Варна. Нещата не са едностран4иви.
Да не говорим, 4е след 8ми клас ходят с по 1 тетрадка на у4илище. Нещата са и не са толкова прости. Например математиката за 6 клас на Ванина отговаря напълно на математиката на 6 клас България, за по нататък нищо не мога да кажа, когато видя със собствените си о4и, ще докладвам. Има деца които у4ат и които нямат желание, освен това аз съм много доволна, 4е моето дете нау4ава да говори 4ужд език който е на 2 ро място в света. Тва за расизма го има навсякъде. Ето как е например в едно държавно испанско у4илище тук. Имаш среща с основният у4ител, говорите за силните и слабите места на детето, след родителската среща полу4авате график на вси4ко у4ители с които можете да се срещате и да задавате въпроси за вашето дете. Аз говоря от ли4ен опит, опитва се да изплувам от това 4е съм българка, не искам да съм пристрастна. Има разбира се много неща в испанското образование което може да се подобри и ще го направят според мен. Така 4е споко  Hug За бг здравеопазването не искам да говоря  Twisted Evil как съм жива, незнам. Знам де, добре 4е майка ми е медицинско лице.  Grinning
Между другото, има съюзи за защита, става въпрос за образованието, могат да се пишат препоръки и да се изпращат, систематезират се и се препращат до министърката на образованието. Поне така 4ух. Не се настройвайте предварително от думите на другите, това 4е се е слу4ило на тях неозна4ава директно 4е вашето дете ще бъде малтретирано по този на4ин. Имам позната, на която близнаците у4ат в 4астно у4илище, нямам пряк достъп до него, незнам как е обу4ението там, ето повод да поразпитам. Ако има неща които ви притесняват и се съмнявате за обу4ението каквото и да е, питайте ме, каквото знам ще кажа.  Hug

Мариела, какъв онлайн магазин имаш предвид? За храна, за дрехи...? Аз онлайн до сега съм пазарувала само от испанският ебай.

# 164

Общи условия

Активация на акаунт