Ползвате ли БИО козметика?

  • 107 413
  • 760
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Още за някои от био-сертификатите:

тук можете да видите сертификатите на следните марки: Алтея Органикс / Alteya Organics - USDA, Urtekram - Ecocert, Trevarno Skincare  - Organic Farmers & Growers, Cattier - Ecocert.

Ето и стандартите на някои сертификати:

Ecocert

Марки с Ecocert

BDIH

Mарки с BDIH


Organic Farmers & Growers

The Soil Association


Meжду другото, не знам дали беше споменато досега, но има една немска марка (мисля, че е произведена специално за магазините DM), която има BDIH-сертификат и е на доста по-ниски цени от други марки със същия (напр. Weleda и Sante), казва се Alverde.

Отскоро ползвам тези техни продукти и засега съм доволна; проверих съставките тук  и всички са в зелената зона, даже повечето са в границите 0-1.

Шампоанът и балсамът са на цена 3.99, околоочният крем беше към 8 лв. Имат немалко разнообразие от продукти.

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 14:08 от Анонимен

# 106
  • София
  • Мнения: 35
Запалих се по био козметиката и аз,та по този повод днес бях в магазина на Ив Роше в Сердика център-а.Та там си взех мостри от серията им с био продуктите.Това което ми хареса е, че бяха оставени в една кошничка и свободно можеш да си избереш от който и да е било.Та сега ще ги изпробвам пък дано ми понесат  Grinning

# 107
  • Мнения: 5
Чудесна тема!
Аз ползвам био козметика от около половин година и съм изключително доволна. Ползвам тази - http://-spam120-/manufacturer/4/cattier-bio.html

Но не съм запозната дали в био козметика е възможно да има ГМО? Логиката на размислите ми е, че в био козметиката не се употребява химия, а само природа. Но и ГМО продуктите си растат в природата.

# 108
  • Мнения: 2 132
Няма гмо.

Като взимате био, гледайте цялото съдържание- колко % от съставките са био, колко % са натурални и т.н.

# 109
  • Мнения: 0
Свекървище (бъдещо), не ти се отваря линка, би ли повторила пак коя козметика ползваш?

ivanina_79, една вечер пробвах тестер на крем за мазна кожа, вярно, че кремът беше нощен, но беше страшно мазен! Разнасяше се много трудно и след това имах чувството, че съм си сложила цяла опаковка на лицето. Shocked

# 110
  • Мнения: 54
Няма гмо.

Като взимате био, гледайте цялото съдържание- колко % от съставките са био, колко % са натурални и т.н.

А каква е разликата между "био" и "натурални"? Thinking

# 111
  • Мнения: 2 652
Натурални се има предвид, че на са някакви синтетични съставки (химия), но не са и гледани по биологичен начин.

# 112
  • Мнения: 616
В този ред на мисли също така, натурални продукти могат да имат ГМО, органик продукти - не.

# 113
  • Мнения: 1 298
Meжду другото, не знам дали беше споменато досега, но има една немска марка (мисля, че е произведена специално за магазините DM), която има BDIH-сертификат и е на доста по-ниски цени от други марки със същия (напр. Weleda и Sante), казва се Alverde.

И аз наскоро я открих тази марка, и се чудех дали "био качеството" им наистина отговаря на стандарта - при тази ниска цена, чудя се как им се връзва сметката. Но е супер, че има избор и от по-евтини био продукти, че са доста скъпички като цяло. Макар че, повечето, които съм ползвала, са много икономични и ефективни, и за мен си струва на 100 %. Аз съм се запознала малко по малко с характеристиките на отделните съставки, и чета "дребните буквички" - преценявам от първа ръка, така да се каже. Не разчитам само на марката и сертификата.  Ако срещна непозната съставка, която намирисва на опасна химия, я проверявам в интернет. Забелязала съм, че колкото по-кофти са съставките, толкова са на по-скришно място на опаковката, и с миниатюрен шрифт.  Laughing

# 114
  • София
  • Мнения: 2 062
Да се присъединя и аз към групата на открилите био козметиката Alverde. Ползвам техните перлички - подхранващи за суха кожа - прекрасни са. Купих и и рол-он-а им, който е без алуминиеви соли - също съм много доволна. Тоникът за лице също е много, много приятен. Като си довърша ползваните в момента козметики, ще накупя още от техните продукти.

Последна редакция: вт, 27 апр 2010, 09:07 от Stacked

# 115
  • Мнения: X
ne li ta , щом е сертифицирана, би трябвало поне чистотата и произходът на съставките да са на това ниво.
Аз лично предполагам, че ползват по-евтини суровини (макар и с органичен произход), а и все пак се произвеждат за голяма верига магазини и могат да си позволят ниски цени.
Всички съставки, които имаше на опаковките, ги проверих в Интернет и нямаше нищо обезпокоително, даже напротив.
Но все пак няма как да си отворя химическа лаборатория вкъщи.  Mr. Green

# 116
  • Мнения: 2 652
В този ред на мисли също така, натурални продукти могат да имат ГМО, органик продукти - не.

Принципно е така. Зависи вече от марката, която предлага комбинацията органик + натурални съставки. Би трябвало етиката да не позволява на една уважаваща себе си фирма да слага ГМО заедно с био.

В тази връзка има и много марки, които слагат 90% био (основната съставка, да кажем лавандула или роза или каквото и да е), а в останалите 10% е тъпкано с откровено гадничка химия. Честно казано, необходимо е известно време човек да се научи да отбира дори био козметика.

# 117
  • Мнения: 515
аз си поръчах тези-френски са.За първи път ще ползвам БИО козметик,а надявам се да остана доволна.. Flutter

почистващо мляко

крем за лице с магнолия

кремче за очи с билки  Rolling Eyes

# 118
  • Мнения: 263
Здравейте, момичета.

Да се присъединя и аз към био мамите, може ли?
Имам нужда от тоник за лице, шампоан и крем за лице и мисля, че сега е момента да започна да пазарувам по разумен за земята ни начин. Има ли бг сайт, където мога да намеря такива био продукти или само в чуждите и как стои въпроса с доставката?

# 119
  • Мнения: X
Здравей  Hug

Виж тук и тук, момичетата ще ти кажат още.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт