Kакво следвате или сте zавър6или?

  • 6 260
  • 121
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 825
Айде и аз да си призная мойто висшо  Wink - компютърен инженер, на когото не му признават дипломата в Испанско....ама имам късмет, че тука не ги вълнува много образуванието....слагат те на 3 месеца изпитателен срок и ако са доволни те взимат.... може и никакво образувание да нямаш Simple Smile
Сега мисля да записвам счетоводство, че тука е много търсено, а не се иска висшо... ства се счетоводител с двугодишен курс Wink та сега съм в процес на издирване на най-добрия такъв в региона Simple Smile

# 46
  • Мнения: 7 605
А zа наШите и чужбинските дипломи, кел файда каква ми е дипломата Confused Досега с каквото и да се zахвана, немците са били предпочитани пред мен. Голяма работа, че фамилията ми е немска Tired

При мен пък не бе6е така, слава богу. Преди да се омъжа бях с българска фамилия и немска диплома и кандидатсвах zа работа и имах 6тастието да мога да си иzбирам, понеже от 3 места ми пратиха оферти/договори. А мои колеги от университета, немци, които кандидатсваха zа работа по съ6тото време не намериха ни6то  Sad

# 47
  • Гърция
  • Мнения: 2 348

Сигурно 4аст от Иzпитите се приzнават или? Thinking

Признават се общообразователните изпити, но то това не те прави икономист дори в Бг. Така че си имам диплома, която едва ли някога ще използвам, въпреки че съм дори магистър Wink

# 48
  • Мнения: 6 390
ле ле ле колко учени мами има тука  Mr. Green Wink Grinning
айде и аз
завършила съм Националната Спортна Академия НСА Mr. Green
Що е то  Wink
ВИФ  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
учител и треньор  Wink
съвсем за кратко съм работила като такава тук, признават ни дипломите Wink

много сте изписали, сядам да ви чета Mr. Green

# 49
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Фиданке, съгласна съм за наплива към тези 3 университета, въпреки че чувам (само чувам, реално съм доста далеч от тази сфера), че интересът е понамалял. Но момчето пише, че е завършило за одитор, което за мен изключва тези университети.  Laughing
Незнам, аз не съм срещала подобен за мен феномен и затова питах.  newsm78   bouquet

# 50
  • Italia
  • Мнения: 4 492
По темата : Икономика ( в България ) , специалност Маркетинг и Реклама. Записах съЩото тук в държавния Уни,заЩото само тази специалност ми разреШиха да запиШа ( дълга история  #2gunfire ),предъвквах няколко семестъра съЩата сухоежбина като в Бг и се отказах  Crossing Arms
Ина4е само държа да отбележа ,4е има и много местни виШисти,които не могат да си намерят работа,така,4е май вси4ко опира до това да си на то4ното място в то4ния момент,демек голяма доза късмет за пробния период и кадърност за след това  Peace
А по въпроса за признаване на лекарските дипломи от Бг,казвам от опит,заЩото правих проу4вания за баЩа ми е възможно да се пусне молба до местното Мин. на здравеопазването със у4ебни програми,хорариум и тн. и те преценяват дали могат да ти признаят цялостно или 4асти4но дипломата + изпит по съответния език.

# 51
  • Мнения: 3 098
...ама имам късмет, че тука не ги вълнува много образуванието....слагат те на 3 месеца изпитателен срок и ако са доволни те взимат.... може и никакво образувание да нямаш Simple Smile
 smile3521 Да за това си права,Клара,тук образованието не е на по4ит Twisted Evil Аз с тези курсове,които завърших по имам шанс да запо4на работа.Вси4ки мед.сестри от България,които познавам работят коя в поликлиника,коя в болница.Аз имам запор до пролетта,след това може.

# 52
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Да не споменавам за полицейското училище в Симеоново!
аааа, фиданке не си права съвсем тук, джанъм Naughty
братлето ми влезе с шут в симеоново без милиграм връзки.
а той произхожда от бедно работническо семейство. от нам си колко стотин кандидата избранниците бяха 18 от цяла българия Laughing специалност държавна сигурност.

аз завърших скромно държавна администрация у свищов,ама сега мия чинии у дома...дори незнам къде се намира "важната"ми диплома Mr. Green

# 53
  • Мнения: 2 825
...ама имам късмет, че тука не ги вълнува много образуванието....слагат те на 3 месеца изпитателен срок и ако са доволни те взимат.... може и никакво образувание да нямаш Simple Smile
 smile3521 Да за това си права,Клара,тук образованието не е на по4ит Twisted Evil Аз с тези курсове,които завърших по имам шанс да запо4на работа.Вси4ки мед.сестри от България,които познавам работят коя в поликлиника,коя в болница.Аз имам запор до пролетта,след това може.

То моите наблюдения са основно по курортите в Испания де, ама то наистина тука няма голяма файд от образувание... тука всичко се върти около заведения, магазини, хотели и недвижими имоти (където се въртя и аз в момента  Mr. Green) .... друг бизнес тука няма...

# 54
  • Мнения: 1 194

тук познвам доста лекари, и нито един не работи като лекар/единия невролог, шеф на отделение в Бг, с доста голям трудов стаж/. няколко са в сферата на фармацията/предимно търговия с лекарства/, другата направо смени на 180 градуса професията- работи в туризма.
не и признават нищо! ама нищичко!
искат да започне отначало да учи!


Здравей. наистина зависис от държавата. За Холандия и аз знам, че е почти невъзможно(казвам почти, защото има изключения). Но за Франция например има "вратички". Описала съм моятя "история" на 3 страница. За да започна тук специалност трябваше да издържа един международен изпит(тоест изпит който се провеждаше едновременно в един ден във френските посолства в различни държави). Просто французите имат определен брой места за специализация за чуждите лекари. Друг е въпроса, че го правят с цел да си набавят евтина работна ръка, защото във Франция има остър недостиг на лекари. (не става въпрос за южна франция, всички френски лекари са отишли там).
Също така униженията и ходенето по мъките не са малко, не става с магическа пръчка-хоп идваш и ти признават дипломата. но не е и невъзможно. Трябват търпение и компромиси.

# 55
  • Мнения: 1 194

да не говорим, че даже и да ти я признаят/това в идеалния случай, и не говорим за лекари/- нямаш почти никакъв шанс да предпочетат теб.

Да , признавам, че имам шанса, че в момента тук лекари се търсят под дърво и камък и са съгласно ДОРИ да вземат чужденци. Така е. Ако  го нямаше този остър недостиг знам много добре, че нямаше да ме предпочетат пред французите. Тук сме много българите лекари, даже имаме новосформирана асоциация, но уеб-сайта още не е готов  Wink
Иначе познавам много "висшистки" , които или си стоят в къщи и си гледат децата, други работят като чистачки  Cry

# 56
  • Мнения: 2 032
Да кажа нещо за късмета да си на точното място в точното време. Аз учих право в България. После учих и тук, пак право. Точно тогава имаше интерес към Източна Европа. И просто стана така, че в този определен момент, някои от големите международни фирми в Ситито си бяха казали, "е па такова жиуотно немаме" в зоологическата градина, я да си вземем едно, и това по-отворено отношение ми помогна да ме забележат, да ми предложат някое друго интервю и шанса да "продадеш" себе си. Така намерих работа. Това беше преди повече от 10 години. Значи аз започнах като "момичето някъде от Източна Европа, Румъния ли беше, Унгария ли беше?" и после малко по малко се предвижих в "чисто английски води": специализирах финансово право, а от 4 -5 години работя нещо съвсем тясно профилирано: структурирани финансови сделки с деривативи. Та моята история с две думи е: (1) много късмет от Госпожа Съдба (за това точно де, в други отношения бая препатих), съчетан, несъмнено, с (2) много труд от моя страна...а ви оттегчвам с това просто да кажа, че има шансове, има и случаи когато "чужденеца" е по-интересен по една или друга причина. Който търси, намира. Пожелавам късмет на всички, които търсят, за каквото търсят.

# 57
  • Мнения: 2 825

Ей те това според мене е най точната приказка... вярно е, че и късмета е от голямо значение, но все пак и него трябва да го потърсим, нали  Wink

# 58
  • Мнения: 4 244
Да не споменавам за полицейското училище в Симеоново!
аааа, фиданке не си права съвсем тук, джанъм Naughty
братлето ми влезе с шут в симеоново без милиграм връзки.


Аааааааааа, той брат ти сигурно е от Богоизбраните!  Wink (шегувам се разбира се - радвам се наистина че и така става )
Аз като рекох само дума за там (нали исках следовател посока профайлър да ставам и все още искам де  Mr. Green), та баща ми заяви, че е causa perduta и да си налягам парцалите за нещо по човешко, че ние с туй фашистко минало не влизахме в никакви рамки тогава

# 59
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
брат ми и той профайлър май ша става Mr. Green
на него просто му е в кръвта това, не го виждам с друго призвание  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт