Чепеларе - препоръчайте хотел.

  • 16 150
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Ами това е! Били сме в хотел Мартин и Турист, доволни сме, но вече ми се иска нещо ново. Ако знаете топъл хотел с добра кухня моля препоръчайте.  Wink

# 1
  • Мнения: 616
Ами ние бяхме в Родопски дом - топло е определено Simple Smile за кухнята не мога да кажа, там само закусвахме, беше ок. Имат горе-долу добри "пакетни цени", имат си басейн, което за нас с малкия е важно, другите екстри не сме ползвали; а, да, забелязах че менюто на ресторанта е разнообразно, но сякаш малко скъпо ми се стори  Peace

Аз искам да попитам, дали някой знае къде се намира хотел Борика, дали пътят до него позволява да се ходи спокойно пеш, с количка или малък бръмбар на самоход? Или обезателно с кола до там, от центъра?

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Ами ние бяхме в Родопски дом - топло е определено Simple Smile за кухнята не мога да кажа, там само закусвахме, беше ок. Имат горе-долу добри "пакетни цени", имат си басейн, което за нас с малкия е важно, другите екстри не сме ползвали; а, да, забелязах че менюто на ресторанта е разнообразно, но сякаш малко скъпо ми се стори  Peace

Аз искам да попитам, дали някой знае къде се намира хотел Борика, дали пътят до него позволява да се ходи спокойно пеш, с количка или малък бръмбар на самоход? Или обезателно с кола до там, от центъра?

В Родопски дом ми хареса, голям е, има басейн, храната не беше кой знае какво. Има безжичен интернет в фоайето. Стаите са големички, всяка с тераса.

На Нова година бяхме в хотел Метеор http://meteor-hotel.com/bg/about.html Хотелът е тип семеен. Адски съм впечатлена от кухнята- съвършена е!  Heart Eyes  Собствениците са много мили и любезни както и целия персонал. Чистичко е, приятно, но няма забавления за деца, освен две люлки в двора. Хотелът дава АТВ-та под наем.

Хотел Борика е почти на Центъра, на една от главните улици.  Wink

# 3
  • Мнения: 616
Прясна информация за Родопски дом - интернет има и в стаите, срещу 5 лв на ден (сега го научих) ; във фоайето си е фрии. А транспорт до лифта осигуряват срещу 1.50лв.
А за Борика питах, защото на картата ми излиза на самия край на града, и от рецепцията казаха, че е на "няколко км от центъра"  newsm78
В Метеор ще пробваме значи ресторанта! Но в Чепеларе където и да сме седнали, сме останали доволни от хапването  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Борика не е далеч от центъра. Може би на 15-20 мин пеша. Настина е на края на града, но пък има невероятна панорамна гледка.
В Бургас съм в центъра и ми трябва половин час да стигна до главната.  Laughing
Хотелът е хубав, топъл, с детски басейн, детска стая.....Температурата на водата на детският басейн е към 30 - 33 градуса, което си е супер за деца. Усеща се топла. В Събота ще наснимам хотела и ще кача снимки.
Когато отидохме миналата година първото нещо, което ни направи впечатление беше, че Борика е направен като хората. Апартаментите са удобни за 5-7 нощувки.
Тази година сме за 10 и сме наели най - големият им апартамент. С две спални, огромен хол, две бани с вани....абе супер. Направи ми впечатление, че по телефона си уговорих всичко: да се качат кошари в двете спални, да се изпразнят мини баровете...и още 1001 глупости и веднъж не чух "Ще опитаме", "Не може", "Нямаме".....Имаше само "Да", "Добре", "Няма проблем".
За Родопски дом имам инфо само от миналата година. Беше студено и басейна също. Тоест той си беше 28 градуса, но не е подходящ за деца. Тази година може да не е така.

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 10:34 от Sesana

# 5
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Още един глас за Родопски Дом! Peace

# 6
  • Мнения: 1 894
От хотел "Борика" могат да се поучат доста хотели с претенции.
Няма да повтарям Sesana, наистина е супер, но не е в центъра и се стига по доста стръмна улица до него.
Обаче за мен местоположението му е по-добро от това на Родопски дом, защото освен прекрасната гледка има и пространство.
В Родопски дом няма детски басейн, а другият не става за деца.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 561
И аз съм за Родопски дом - много ни хареса , а има и вътрешен топъл басейн.

# 8
  • Мнения: 215
Родопски дом не е зле, но винаги е студено там зимата.Борика е хотелът в Чепеларе.До центъра е 10-15 мин., но по стръмна улица, и с деца и количка не е много удобно.То какво ли има в центъра, че да слизаш до там, но това е друга тема Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 124
Момичета, почти сме си избрали Родопски дом, основно заради All Inclusive пакета, който предлагат. Малкият е на 1 година и половина. Водата в басейна наистина ли е толкова студена?!! Освен това басейна е дълбок, нали? Няма детска част. Борика - хубаво, ама нямат пакети с повече хранения на ден. Не ми се занимава с обикаляне и търсене на храна, държа на All inclusive.

# 10
  • Мнения: 1 894
Да, в Родопски дом няма детски басейн и водата не е достатъчно топла за толкова малко дете.

# 11
  • Мнения: 215
Ресторантът в Борика е много добър и на нормални цени, така че храненето не би трябвао да е проблем.На 50 метра от Борика е хотел Айвън, има механа, невероятно вкусно готвят, има и супи за децата.Ние на тези две места се храним, когато сме в Чепеларе.
Детският басейн в Борика е с ниво на водата 30-40 см. и е топъл.

# 12
  • Мнения: 166
Още един глас за Родопски дом.
Освен всичко изброено имат и сауна, парна баня, много добра масажистка, фитнес център и голямо джакузи.
Храната е добра, а вечер в дискотеката става голям купон. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 124
Ресторантът в Борика е много добър и на нормални цени, така че храненето не би трябвао да е проблем.На 50 метра от Борика е хотел Айвън, има механа, невероятно вкусно готвят, има и супи за децата.Ние на тези две места се храним, когато сме в Чепеларе.
Детският басейн в Борика е с ниво на водата 30-40 см. и е топъл.
Дай ми, моля те, пример за цените в ресторанта на Борика, защото, знаеш - "нормални" за цени е относително понятие. Ако се сещаш, де. Благодаря.

# 14
  • Мнения: 215
Нормални са за Чепеларе в сезон и не по високи, отколкото нявсякъде в града.По спомени от Коледа, обяд за двама с дете, включващ 2 бири, сок, 2 салати, скара - 2 кебапчета, кашкавал пане, рибни пръчици пане - 25-26 лв. беше.Но точни цени няма как да ти кажа.

Общи условия

Активация на акаунт