Отговори
# 135
  • Мнения: 827
Докъм третата си година (може би и малко след 3г.) пиеше адаптирано мляко. В някои дни много, в други по-малко. Спря го сравнително лесно, но не го замени с прясно краве.

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Дъщеря ми все още пие сутрин Фризо 3/не всяка сутрин/.Не харесва прясното.

# 137
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
До  3 годишна възраст си пиеше Нестле Джуниър.

# 138
  • София
  • Мнения: 23 124
До 10 месечна възраст - не по моя преценка, а поради категоричният отказ на малката да пие АМ. Преминахме на преходно мляко, после на кисело, а сега с удоволствие пие прясно мляко с какао два пъти дневно.

# 139
  • Мнения: 610
И двете ми деца до 2 годинки и половина си пиеха Нестле Джуниър.

# 140
  • Мнения: 22
1 и 9 месеца

# 141
  • Мнения: 229
Спрях с ам-то от 1,6 месеца, просто защото почна да пие все по-малко от него и опитах с прясно био мляко и него си го пиеше с кеф. Сега вече не пием ам, освен че добавям на хипп-а с пробиотиците по 1 лъжичка към прясното .. въпреки, че нямаме проблем с акитата, храним се пълноценно и добавяме достатъчно фибри. Даже сега през деня въпреки, че е ял добре на обяд или вечеря си иска мляко мляко мляко .. пие по 100 мл и толкоз. Обича си млякото детето!

# 142
  • Мнения: 7 947
Аз да попитам само - давате ли тия разтворимите пакетчета 3 в1 на нескуик?

# 143
  • Мнения: 229
Аз да попитам само - давате ли тия разтворимите пакетчета 3 в1 на нескуик?

не давам
ако давам какао, купувам натурално

# 144
  • Мнения: 15 379
Аз да попитам само - давате ли тия разтворимите пакетчета 3 в1 на нескуик?
Как пък не.
Не давам.

# 145
  • Мнения: 7 947
Оф, тия пусти реклами  Tired

# 146
  • Мнения: 229
А с какво мислите, че това даване на адаптирано мляко на порастнало дете е полезно?

определено мисля, че пиенето на пълноценно, био сухо детско мляко, обогатено с пробиотици и витамини, произведено в бяла европейска страна под контрол е по-полезно от пиенето на "прясно мляко", купено от български супермаркет.

ако ти имаш крава и даваш издоено от нея мляко - това е друга работа...



Нямам крава всъщност.
Но давам витамини под формата на плодове и сиропчета.
Пробиотици..не давам явно...а трябва ли?
Но определено ми е смешно да чуя, че 3-4 годишно дете цока от шишето сухо мляко. С преварена водичка може би.
Ама всеки си има разбирания.


Ние сме на годинка и 7 месеца и все още пием преварена вода. Кога трябва да спра да я преварявам?
само млякото пием от шише с биберона, водичка пием от чашка .. иначе.

# 147
  • Мнения: 246
ssieber може да даваш изворна вода вместо преварена чешмяна.

# 148
  • Мнения: 48
Давам на каката Нести какао ,а това 3-1 ми голяма химия,тя само така пие прясно мляко Simple Smile
Ам -Ам го спряхме много рано някъде към 7-9 месец ,тя него искаше пиеше само каши беше един голям ужас,сега с малката съм решила докато детето си иска да си му давам  Simple Smile Simple Smile

# 149
  • Мнения: 2 658
Още го двам, макар че не го доиzпива напоследък. Днес zа втори път (zа последните 2месеца), опитах да дам прясно краве мляко, беше отхвърлено категорично. Е, ще продължа да настоявам с АМто в такъв случай, бих искала да го пие поне до 2г. Пък дали ще иска тя... ще видим  Wink

Общи условия

Активация на акаунт