ПЪРВОКЛАСНИ страсти - тема 5

  • 42 087
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 159
И при нас,в Търново е много хубаво времето!Стискайте палци и в понеделник за празника на града да е такова!Няма да учат,имаме целодневна програма от Общината и се очертава хубав ден!Макс е обещал на госпожата да направи 3 диктовки за трите почивни дни,за днес още не сме сядали на бюрото-грехота е в такова хубаво време да настоявам!Довечера,ако е в настроение!
Пишем с химикал от 15.09.
Няма да ходят на екскурзия или зелено училище тази година.Излети за по един ден ще има,обаче.
Читанката и ние я получихме в началото на учебната година,даже сме си чели разни неща от нея.Хареса ми идеята за подаряване на празника на буквите.Във вторник започват читанката и трета учебна тетрадка по БЕЛ,а тържеството е на 29-ти(това май ви го споделих).
marka 74,чакаме снимки от рождения ден!8 години,кога минаха,и Макс ще стане на 8 през юни!

# 721
  • Мнения: 348
Честита пролет!Времето е страхотно!
На нас читанката ни я дадоха тази седмица,а на празника ще им подарят по една книжка.
Пожелавам ви усмихнат ден!  bouquet

# 722
  • Мнения: 133
Благодаря за милите думи на всички Heart Eyes
Нашето тържество беше по-особено: Всички първокласници от училището ни, с балони и коронки се отправят към залата на общината, там гледат постановка на куклен театър Пловдив, след това част от актьорите им раздават читанките и после малко смях и забава, песни, снимки и смешки с актьорите.
След това си ги взехме децата, водихме го на почерпка и така. Повече ми хареса, отколкото да се изправят пред нас, да пеят и рецитират.
И да, това с читанката много хубаво се получи - Вики така и се радваше, разглежда я, чете цял следобед.
Не знам как е при вас, но ние имаме голям проблем с народните приказки - не ги харесва, казва, че нищо не разбира и не иска да ги чете. Дали има някоя книжка, в която са преразказани на по-достъпен език? Ама наистина какво да разбере от "...зер ако я не намери, баба с кремък ще го дери" Rolling Eyes

# 723
  • Мнения: 1 159
И Макс има подобен проблем с текста на приказките и народните песни!Снощи извадих откъс от приказка от едно помагало за 1-ви клас "Сладкодумни страници" за диктовка.Той не разбира две трети от това,което му диктувам и се изнервя.Накрая се престори на смъртно уморен и прекратихме заниманието на третото изречение ooooh!!Днес ще продължим с нови сили от същото място.
И аз смятам,че ще си изкарат по-весело на ново и различно място Празника на буквите,отколкото в познатата до болка класна стая,пълна с куп разнежени родители bowuu!

# 724
  • у дома
  • Мнения: 7 182
Оги пък почти дочита Патиланско царство(чете го по собствено желание) ,там пък да не ви казвам,че във всеки разказ има поне по 4-5 думи,ако не и повече,които се налага да обясянвам,но той не се отказва и си иска да го чете...иначе  през зимната ваканция прочете  23 приказки с поука http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=24660 ,те са тип басни,не ми се е налагало да обяснявам нещо,а и буквите са доста големи и се чете лесно...
Иначе ви препоръчвам и тези-четат се лесно http://www.book.store.bg/c/p-p/m-360/id-27629/52-prikazki-s-pouka.html и http://www.books.bg/books/7/147642.html

Последна редакция: нд, 21 мар 2010, 14:29 от svetlaem

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Марти пък чете много приказки. Тази седмица прочете тази книжка: http://www.book.store.bg/c/p-p/m-424/id-1017/liubimi-prikazki-2- … thers-grimm-.html
Сега ще купя и трета част. А през зимната ваканция чете книжките от тази поредица: http://www.books.bg/books/7/125572.html разбира всичко и ги чете бързо.
"Патиланско царство" съм и го чела аз. Много и хареса, както и "Приключенията на Пинокио". Взех и " Ние врабчетата", но хич не е очарована, защото няма картинки, но май историите не я влекат. Ако не иска да я чете няма да я карам.

# 726
  • София
  • Мнения: 3 127
Честита пролет!  bouquet

Вчера и днес Зорница излезе с колелото за пръв път след зимата.  Simple Smile Направо са благодат тези топли и слънчеви дни!

В техния клас тържеството на буквите ще е на 26-и, но без родители. Ще получат подарък книжка.

От 13 до 16 април са на зелено училище в Пампорово. Имам доверие на класната им, а също и на дъщеря ми, защото тя е много отговорна и дисциплинирана. Зорница вече е в трескаво очакване на пътуването. Simple Smile Надявам се да прекара добре.

Тя харесва приказки, но напоследък е на вълна "Лили чудото". Grinning Прочете вече две книжки от поредицата. Носи си в училище и чете в междучасията, както и вкъщи, когато й остане време.

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Марти в събота кара колело, но вече и е умаляло и ще трябва да купуваме голямо. Искам да купя здраво и качествено колело. Какви марки колелета карат децата ви? Четох добри отзиви за Драг. Една приятелка купи на детето си балкан, те са на по-прилични цени, но един ден като караха колелета спирачката се разпадна не съм я питала дали имат други проблеми.

# 728
  • Мнения: 4 972
Празникът в театър Ариел е минал чудесно! Много доволни си дойдоха децата.  Освен това им купихме като подарък това - http://www.book.store.bg/c/p-p/m-131/id-13009/101-bylgarski-narodni-prikazki.html. Учителката обаче не ги раздаде. Може би в училище ще си ги четат. newsm78
Колелото го изкарахме и ние. Но гумата съвсем се протри и днес таткото ще купува нова. Laughing
Вече с нетърпение чакаме 7-мия рожден ден на Косето - на 29-ти. Laughing

# 729
  • Мнения: 300
Нашето колело е IMPULS-българско.Миналата година за рождения ден го купихме и моят мъж много държеше да е българско защото били по здрави.Нямаме проблеми с него доста пъти е падало и сме падали с него..... #Crazyно е малко по тежко от останалите колела които продават.Ние затова и взехме направо най-голямото 16 защото ако бяхме взели по малкото тази година или другата ще трябваше да вземем по голямото а те не са без пари.Въпреки че го взехме на добра цена186лв. и 2г. гаранция.

# 730
  • Мнения: 4 204
Разписвам се без да съм изчела темата/само текущатастраница/, че ако чакам да ви изчета пак ще се запилея.
ivben , виж в подфорума "Пазаруване от чуждестранни сайтове". Темата за Спортс директ. Колелетата са хубави на прилични цени. Доставката до БГ е 30паунда,а ако поръчаш в обща поръчка 10%. Ние това лято слава Богу няма да купуваме колелета- и на двамата им стават, освен това взехме на малкия и едно без педала, та ще има избор. Laughing
Аз прочетох 5 поста от темичката и пак се засрамих, че не знам какво учи синковеца.
Някой беше пуснал тук списък с книгите за 2 клас и водейки се по него взех на Сами "Ние врабчетата." Ей, с 300зора я изчете. Като седне да я чете, казва че му е интересна , но много трудно сядаше. Laughing Иначе лили чудото и разни  по-детски ги гълта като топъл хляб. Междувпрочем питахме госпожата и тя каза, че "Ние врабчетата" била за 3 клас.Дали не се е объркала?! newsm78
Моя синковец от миналата седмица е със счупена шина. Вместо да си я слага в кутийката когато яде, той си я пъха в джоба и се сбутал с едно дете, онзи го блъснал на земята и при падането шината се счупила. Нямаше да му се караме, ако не беше излъгал. Опита се да натопи детето.Аз всъщност той е започнал пръв бутането. После пак нещо се опита да ме излъже и резултата е една седмица без комп и плейстейшън, и в събота не го водих нито на футбол, нито на английски. Стигнахме до там да реве за английския. Laughing Сега е като пружинка.Всичко изпълнява, няма опити да шмекерува..да видим до кога. Странно ми е и не мога да си обясня, защото послъга втория път като нямаше смисъл,нито щяхме да се караме, нито да наказваме. Но лъжата много ни дразни. Мъжът ми е категоричен, че това е нещото, което най-много мрази и е непростимо. Аз съм по-мека мара, все ми дожалява, но този път бях твърда,а в очите на детето сигурно и жестока.
До сега не бях забелязвала да лъже и наистина се потресох, не можех да повярвам как ги измисля.

Празника на буквите ще е на 25 март в училище. Баща му направи много хубава коронка с буквичка. Гледам, че по градовете им правят много хубави празници извън училище. При нас няма такова нещо. навремето като живеех в Севлиево много хубаво впечатление ми правеше Общината като организираше разни празници на площада. Тогава моя беше малък, но ги извозваха от ДГ с автобуси и целия град се стичаше.

ние почти организирахме лятната почивка. моя брат живее в Англия и Сами ходи с майка един месец на гости,взимат племенника ми като приключи с училище и си идват тук. Тази година обаче брат ми покани цялото семейство. Всъщност те винаги са ни канили, но сега ще поемат и нашите билети. Причината е, че започна много хубава работа за която и аз имам пръст. не че имам връзки в Англия,не, не,просто се бях запалила по едно време и ние да ходим там да живеем и си търсех работа,напусках сумати сивита. След време се свързаха с мен/а ние се бяхме отказали да ходим/ с примамливо предложение. Всичко супер, но се оказа, че искат да имам някакъв определен документ, който аз нямам, но брат ми като живеещ там го има. Аз ги свързах, той си мина интервютата и го назначиха. Още в началото той каза, че ако го назначат ще ни поеме гостуването и сега драпа да купува билетите вече. Та живот и здраве ще отидем 4-та,като ние с мъжът ми и малкия ще седим две седмици,а Сами с баба си и братовчед си ще си дойде месец след това.
Послеми се иска да направим едно море във варна.малкия ми е ходил само веднъж/миналата година/, времето беше лошо и почти нищо не разбра от морето.
Следва една седмица на село, при наши роднини, но само за големите деца.
Под въпрос е Трявна,вилата на леля ми. Нейните внучки живеят в Холандия и миналото лято моя син с братовчед си и двете братовчедки направиха разкошна почивка на Трявна. Тази година не се знае дали ще остане време, а би било добре, защото са страхотна компания, много се разбират.Падат се втори братовчеди. леля ми беше ангажирала хореограф да идва в къщата да ги учи на народни танци. Защото от 4 деца, само моя живее в БГ и тя искаше и другите 3-ма да се докоснат и научат малко повече за Бг хора и традиции.
И във времето когато няма да са никъде ще ходим на вилата ни, която е съвсем близо до София. Условия много няма,в смисъл, че тоалетната е външна, а се къпем със слънчева вода, но на нас това не ни пречи. за децата е рай. Още повече, че и двамата обичат да спортуват, там има полянка, има футболни врати и кош за баскетбол. Измисляме си и разни игри закачки. На мен лично най-много ми се ходи на вилата.
И така,ако не ни мине котка път, програмата е направена, остават парички да се съберат. Laughing

Аз отивам да чета назад.

# 731
  • Мнения: 1 849
Ох, Грека, размечтах се...
Нашите планове са само до пролетната ваканция... Мъжът ми отрязал традиционното посещение на свекървата. (миналата година тя направи големи сцени... трябвало да се спазват традициите, че не сме българи ако не ги спазваме... и зад гърба ни настройваше децата) Та тази година и беше отказана визитата. Стана ми мъчно за жената. Но ще си отидем на село, поне да се натичат децата цяла седмица.

# 732
  • Мнения: 6 031

ivben, тази поредица е от любимите и на моят големия.За Коледа беше поискал 5 и 6 част от тях.
Относно колелетата, мога да кажа, че и българските само се сглобяват тук от китайски части.
Колкото и по-скъпо, от по-добър материал са изработени те/частите/.
Според мен има смисъл в инвестиране за колело, едва в последният размер - 26".
Ние миналата година купихме от Т-маркет и все още е здраво.../а моят кара бясно/.

gerka, завиждам ви благородно за плановете за лятото.Ние все още не знаем на къде...

# 733
  • у дома
  • Мнения: 7 182
Колелетата Крос ги сглобяват в нашия град - ето тези http://www.crosscycle.com/ ,иамли сме няколко варианта и сме доволни,но Оги по принцип нещо не е любител на колелетата,виж малкия кара и заради него...

# 734
  • Мнения: 370
Здравейте мами.Нашето тържество по случай празника на буквите ще е на 24 ти.Обаче малката е болна.Гърло и температура и пие антибиотик.Размрънка се ,че няма да може да отиде за празника,защото е болна ,а ще ги водят на театър.Стана ми жал и съм решила да говоря с госпожата да отиде  малката поне на празника.Дано ни резреши.А ния толкова се радваше,че ще ги водят на театър...
Герка,не се чуди ами заминавай щом са ви поканили.Супер е да пътуваш.А това за послъгването и ние го имаме като проблем.Само ,че тя казва ,че се майтапи. Rolling Eyes Rolling EyesВсе обяснявам,че понякога това послъгване е решаващо,обаче няма кой да чуе.И баща й много се сърди за лъгането.Той иначе въобще не й се кара,обаче това го влудява.И ако е сгафила нещо,излъгала е,той й се сърди,а тя пък мрази той да й се сърди и става една......... Mr. Green ooooh! ooooh!
За шините,това е проблем,че после нови шини и т.н....В събота и Ния си беше забутала някъде нейните и бяхме луднали.Че тя е на крайния етап и сега е супер важно да ги носи.Че й ни казаха,че ако ги счупи или загуби ще е супер трудно да се направят нови.Добре че ги намерихме де. Simple SmileА тя пък ревна ,че зъболекарката ще й се кара...Тамйн я похвали колко добре се грижи за зъбите си и шините....Остава ни още малко  да ги поноси.Да сте стабилизира челюстта в едно положение и чакаме едни зъбчета да се покажат.Ако растат добре ,сваляме шините. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт