Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 253 138
  • 744
  •   2
Отговори
# 510
  • Мнения: 0
Каква реклама,да виждаш някъде име на производител,сайт,имейл,телефон ?

Това,което постнах,е две страници ,сложени в пратката,сканирах ги.Имаше още и DVD
с два филма - The Secret и Food Maters и 15-ина книги,езотерика прадимно.

Апропо,p7555 е ника на жена ми.А тя не се казва Пламен Пенчев.Пък аз съм мъжа й.

Последна редакция: пн, 03 май 2010, 17:55 от p7555

# 511
# 512
  • Мнения: 0
здравей tishoo,
Благодаря за любезното посрещането на всички Wink.
В София лекуващият ми лекар беше др. Гаврилова в неврологията на ВМА. За системата спор няма, че не е от най-ефикасните да не кажа, че е никаква. Но въпросът не е само, че е лоша с-мата според мене, тя е на този хал поради всичко което се натрупва по веригата. Ще ти споделя само нещо-когато бях във ВМА аз бях мн. загрижен за здравето си както всеки може би, а моята лекуваща лекарка едвам я открих предпоследнит ден и то за 5 мин, аз докато си задам валнувъщите ме мене въпроси тя гледаше да изчезне,
а ИНТЕРЕСНОТО Е, ЧЕ после се върна с една рецепта за ортопедичен колан. И като почна да ми обяснява как да намеря адреса кадето се продава колана, ама мн. прецизно и без да бърза Wink, и още тогава разбрах че има нещо гнило.
След като ме изписаха аз намерих адреса и женичките там ме попитаха кой ме е изпратил, и аз казах и те викат, трябва да имаш рецепта-дай да я видим кой номер са ти изписали, и просто погледнаха кой ме праща и никакъв номер не са гледали.
И после пробвахме различни размери и като се спряхме на един ми казаха и колко струват, цената беше 157 лв. е нямаше как да я купя-защото системата беше ясна.
После същия си го купих за 60лв. от др. място и така аз как да им имам доверие, вярвам че има добри специалисти и хора които са заинтересовани от работата си, но с всеки допир с този елит още повече се разочаровам.
Аз имам резерваци я още един санаториум, но незнам дали ще успея-незнам работодателят ми как ги мисли нещата Wink. Но мисля да не правя компромис със здравето си.
Аз ако ходя ще е след месец някаде и няма да има екстензии вече, по скоро басеини, гимнастики и физиотерапия според мене. Пък за есента мисля по клинична пътека да се пробвам-оххх ужас то годината ще мине под този знай май на тая ДИСКОВА болес ;-(.
А на 26г. съм, то работата ми не е свързана с физ. труд, но имам ежедневни пътувания с кола и това ме притеснява.
Пазя се, но е ми е гадно-как толкова бързо се случи, пък мн. дълго трябва да се лекувам, но такова е положението.
Безавариен ден на всички Wink...
 

# 513
  • Мнения: 615
здравей tishoo,
Благодаря за любезното посрещането на всички Wink.
В София лекуващият ми лекар беше др. Гаврилова в неврологията на ВМА. За системата спор няма, че не е от най-ефикасните да не кажа, че е никаква. Но въпросът не е само, че е лоша с-мата според мене, тя е на този хал поради всичко което се натрупва по веригата. Ще ти споделя само нещо-когато бях във ВМА аз бях мн. загрижен за здравето си както всеки може би, а моята лекуваща лекарка едвам я открих предпоследнит ден и то за 5 мин, аз докато си задам валнувъщите ме мене въпроси тя гледаше да изчезне,
а ИНТЕРЕСНОТО Е, ЧЕ после се върна с една рецепта за ортопедичен колан. И като почна да ми обяснява как да намеря адреса кадето се продава колана, ама мн. прецизно и без да бърза Wink, и още тогава разбрах че има нещо гнило.
След като ме изписаха аз намерих адреса и женичките там ме попитаха кой ме е изпратил, и аз казах и те викат, трябва да имаш рецепта-дай да я видим кой номер са ти изписали, и просто погледнаха кой ме праща и никакъв номер не са гледали.
И после пробвахме различни размери и като се спряхме на един ми казаха и колко струват, цената беше 157 лв. е нямаше как да я купя-защото системата беше ясна.
После същия си го купих за 60лв. от др. място и така аз как да им имам доверие, вярвам че има добри специалисти и хора които са заинтересовани от работата си, но с всеки допир с този елит още повече се разочаровам.
Аз имам резерваци я още един санаториум, но незнам дали ще успея-незнам работодателят ми как ги мисли нещата Wink. Но мисля да не правя компромис със здравето си.
Аз ако ходя ще е след месец някаде и няма да има екстензии вече, по скоро басеини, гимнастики и физиотерапия според мене. Пък за есента мисля по клинична пътека да се пробвам-оххх ужас то годината ще мине под този знай май на тая ДИСКОВА болес ;-(.
А на 26г. съм, то работата ми не е свързана с физ. труд, но имам ежедневни пътувания с кола и това ме притеснява.
Пазя се, но е ми е гадно-как толкова бързо се случи, пък мн. дълго трябва да се лекувам, но такова е положението.
Безавариен ден на всички Wink...
 


Само да вметна Wink  тази пролет и аз лежах в неврологията на ВМА, прие ме д-р Гавараилова но по друг повод не ДХ. Лекуващата ми лекарка беше в отпуск и аз като теб хич не я виждах но е разбираемо защо. Мога да ти разкажа много работи но на ЛС, че тук не е много уместно Wink
Да те питам дава ли ти едни хапчета които се пият на 24ч.?
За санаториума имах впредвид че не се ходи толкова често!!
Аз също съм на 26г.  #Crazy

# 514
  • София
  • Мнения: 2 020

О, Tишо!  Wink
Намери си набор, а?

Защо така последните страници  на темата заприличват на рекламно поле?  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 04 май 2010, 14:51 от sophsan

# 515
  • Мнения: 615

О, Tишо!  Wink
Намери си набор, а?

Защо така последните страници темата заприличва на рекламно поле?  Rolling Eyes

Aha  Mr. Green

Криза е  sophsan, остави хората да изкарат някой лев  Sunglasses

# 516
  • Мнения: 0
задравй tishoo,
Еми имах хапчета, но на 12ч. И те бяха стандартни за нашия елит Wink, мидокалм и лирика и инж, Мекбек и милгама. Мисля, че и това им е стандартното лечение-ако ще не от Л5 а от Й10 да прешлен да се оплакваш.
И аз се двуомя да ходя ли, но според мене по-скоро трябва да има добар ефект-отколкото влошаване. Аз няма да им позволя екстензии/то и без тожа там няма, те са само в павел баня/, физиотерапии, гимнастика, мин. басеин и такива процедури не вярвам да ми навредят, нищо че преди месец ще съм бил. Но ако някой има опит може да ми сподели какво да очаквам от повторно ходене след месец.
А при тебе как се случи, я пиши ако не ти е писнало-изтрапвани на пръсти, болки, парези имаше ли-и как протича възтановяването?
При мене пареза няма, но има изтръпване на малкия и безим. пръст на десния кух крак Wink, но каточели изтрапването ми почти минава-мн. повархностен ми остана и даже последните дни почти изчезва, това ще означава ли че ще изчезне?
А от утре съм на работа, дано не се влоши положението.
Лека походка на всички....

# 517
  • Мнения: 17 546
Имате ли проблеми със синини по кожата от най-малък натиск при по-продължително приемане на Афламил, Мидокалм, Профенид...? Rolling Eyes

Nuri_L5_S1, съвет от мен - не стой в очакване да има влошаване, не мисли непрекъснато и само за това, не ходи като по стъкло, не очаквай непременно нещо лошо да се случи.  Hug

# 518
  • Мнения: 669
Nuri_L5_S1,не мисля,че още малко процедури в санаториум ще ти навредят.Имам познати ,които са седели с месеци по П Баня|преди години естествено,сега не можем да си го позволим|
В момента обстоятелствата ни нареждат почивка 2 пъти в годината пролет и есен.Картите бяха преди по 20 дни,сега по 10......

# 519
  • Мнения: 615
задравй tishoo,
Еми имах хапчета, но на 12ч. И те бяха стандартни за нашия елит Wink, мидокалм и лирика и инж, Мекбек и милгама. Мисля, че и това им е стандартното лечение-ако ще не от Л5 а от Й10 да прешлен да се оплакваш.
И аз се двуомя да ходя ли, но според мене по-скоро трябва да има добар ефект-отколкото влошаване. Аз няма да им позволя екстензии/то и без тожа там няма, те са само в павел баня/, физиотерапии, гимнастика, мин. басеин и такива процедури не вярвам да ми навредят, нищо че преди месец ще съм бил. Но ако някой има опит може да ми сподели какво да очаквам от повторно ходене след месец.
А при тебе как се случи, я пиши ако не ти е писнало-изтрапвани на пръсти, болки, парези имаше ли-и как протича възтановяването?
При мене пареза няма, но има изтръпване на малкия и безим. пръст на десния кух крак Wink, но каточели изтрапването ми почти минава-мн. повархностен ми остана и даже последните дни почти изчезва, това ще означава ли че ще изчезне?
А от утре съм на работа, дано не се влоши положението.
Лека походка на всички....

Аз като бях в същия ден приеха един човек с ДХ, докараха го с линеика, и с носилка от спешното до стаята  Crazy Crazy
Та при него ДХ беше излязла и тръгнала по канала на долу Crazy Това с еразбра след като си плати скенера на 5 ия ден, но товае  друга тема. Та тоя човек ставаше от леглото само сутрин и вечер за да отиде до тоалетната, през цялото време лежеше и пъшкаше(и нощем  Crazy) без да става от леглото, абе направо трагедия  Sick Д-р Гавраилова започна да му дава едни хапчета на 2-3 ден защото не издържаше от болки Sad Дават се на 24ч по едно. и само те му помагаха от всичко останало. Обаче ги забравих как се казват, и за това питам  newsm78
Вчера нямах много време за това по набързо обясних  Laughing

За санаториума така съм чул не го знам от собствен опит, но трябва да има 2-3 месеца най малко между двете ходения, за да не се влошиш, защото има реакция в началото, но ти си преценяваш  Peace

Ами да ти кажа писнало ми е, но ще пиша пак  Laughing
Според мен не е лошо да си напишем историите, по старите кучета  Mr. Green от темата и да се сложат на първата страница. И аз в началото се опитвах да разбера историята на всеки и какво ме чака, всичко друго са празни приказки, както и да е.
Та при мен нещата започнаха в далечната 2005г  бях на един стаж във фирмата в която работя сега. Налож исе да се носи един сандък с оборудване до 3-я етаж на една сграда. И аз естествено кат онов реших, че трябва да се доказвам колко съм як smile3555 .
съндъка беше много тежък, с две метални дръжки от двете страни, хванах г оаз и един колега по стълбите, обаче на мен се падна чест да съм от пред, и от горе по стълбите, което означава по наведения Wink носих г одо 1-я етаж и вече не издържах и г опуснах и казах " аз не мога повече"  Laughing Болка рязка не усетих на момената.
От тогава започнаха болките ми в кръста при по продължителна работа наведен, и само това беше. Аз си виках ако е само това няма проблем и така да си живея и не му обръщах внимание.
През Февруари 2006г на една военна комисия неврологът разбра , че нещо не съм уред, и ме прати на скенер, там се показа една протрузия, аз естествено не обърнах внимание и си карах така, работех си , носих тежко, купихме си апартамент през 2007, целият ремонт си го правихме ние, мъкнене влачене всичко аз.
Януари 14 2009 бяхме ходили на вилата в гората пеш, и на връщане по пътя усетих, че ме боли кръста сериозно иединия крак, продължих да си ходя, и точно когато бяхме стигнали нашата улица, вече не можех  да направя и крачка.  Crazy
Полежах си, и на другия ден на работа, вече ми нямаше нищо, и аз забравих за проблема, в следващата седмица фаровете на колата нещо не бяха кат освета и всяка вечер ги настроивах на стената на блока, а на вън -10-15См, аз с едно късо якенце  и кръста гол  Mr. Green
Така няколко дена, след това към края на месеца до като чаках женами да свърши работа, усетих че като съм прав ми е некомфортно, след няколко дена вече не можех да стоя прав от болки. Края на Февруари излезнах  в болничен, не можех да стоя прав и да ходя повече от 2мин. спомням си че едв слизах до първия етаж на сградата да хапна на обяд  Crazy
Веднага инжекции Ултра демопласт, стандартните 1 кофа хапчета, и до края на Март никаква разлика. Ходих на скенер, казаха ми че съ мза операция, невроложката същата работа, "ако не ти мине до есента операция", накара ме да си купя колан, и да ида на санаториум.
В края на Март ходих на физиотерапия, и лазер. Първото подобрение усетих от лазерът.
На 26.05 Отидох на Стрелча в Розата, след това вече ми изчезна изтръпването.
Започнах рабоита на 22 Юни, през цялото време болки, няма да ти обяснявам Wink
След като започнах работа пак болки, не мога д асе дя на стола, не можех да стоя прав повече от 10мин. и така карах до 19 Август тогава отидох на ПавелБаня.
Лятото разбрах за едни инжекции Discus Compositum N. Поръчах си ги от Германия.
Като се върнах от Павел Баня, реакцията беше глвозамайваща, един ден щях да си тръгна от работа на обяд от болки #Crazy
От 01.09.2009 започнах и инжекциите Wink Правятр се един месец, от Октомври до сега не съм пил каквото и да е хапче Wink
Декември пак си ги направих, след нова година вече забравих какво е ДХ, ходя си и си стоя прав колкото си искам.
Когато се натоваря боли, но това е до живот  Peace
ДХ е най малкото нещо което може да т исе случи, живей си живота и не го мисли много много  Peace

Последна редакция: ср, 05 май 2010, 09:32 от tishoo

# 520
  • Мнения: 114
Браво Тише, супер си! newsm10

# 521
  • Мнения: 615
Браво Тише, супер си! newsm10

Благодаря,  Hug

# 522
  • София
  • Мнения: 57
Леле, колко сте изписали откакто не съм влизала. Nuri, аз лично не бих се подложила на екстензия. Колана си го купих, но според моя лекар при една хубава херния колана не помага (да не говорим за две хернии на един диск, като в моя случай). И някой беше писал за дексаметазон, че му е помогнал. Много хубаво това, ама да не  е често и по много, че се осакатява от тия стероиди направо! Ужас ме хваща като си помисля само за тая група лекарства...Тишо, ти прави ли си образно изследване някакво след тия инжекции, резорбира ли я тая дх? Ако се резорбира, тва е супер!

# 523
  • Мнения: 0
Здравей Тишо,
Благодаря ти за подробното формулиране на твоята история с ДХ. Аз съм на мнението, че човек ако сам не си помогне и остави нещата само и единствена на ръцете на лекарите/далеч съм от мисълта, че без тях е по добре и са излишни/ нещата никък няма да са розови, поради което мисля, че ФОРУМЪТ е мн. полезен особено като има такива като тебе които да споделят.
А ако стява въпрос за операциите, след като ме приеха в същото споменато по горе отделение, бях с 10 дена история. Приеха ме на 30.03.2010 а от там ми предложиха операция и то до велик ден искаха да ме ОПРАВЯТ. Незнам дали сериозно го мисляиха като го казваха, но ако е било за едната кл. пътека, незнам с каква съвест биха го причинили на един жив човек, пак от същото отделение един друг пък после и още двама ми казаха, че е мн. рано за да се говори за такава интервенция, но това не ми се коментира-остравям го на техната съвест.
Даже като четях твоята история открих, че и при мене донякаде има нещо подобно което аз не го взех под внимание, и аз го имах този дисконфорт при стояне прав последните 2-3 седмици няколко пъти след продължително седяне или шофиране.
Направи ми впечетление, че най голямо облекчение си почуствал /а на мене това ми е слабост напоследък Wink / от две неща:
1. Така натечената процедура ЛАЗЕР.
2. От инж. които си ги поръчал от Германия.
И искам да те попитам какво точно представлява процедурата лазер, дали е разпространен или е лукс и как точно протича самата процедура?
И кажи нещо повече за инж. Discus Compositum N, казваш че се правят в продължение на месец/всеки ден по една инжекция ли ;-0/ и доколкото разбрах след 2 месеца си ги повторил?
Благодаря още един път за стимула който го излъчваш, който е чужд за моя лекар Wink.
Аз от 08.05 до 15.05 ще бъда в Стара Загора на БАТА /меж. селск. излож./ ако си на околностите мини да видиш новостите в модерното земеделие Wink, пък ако има и други ветерани от Ст. Загота да си признаят.
Лека и мека...

# 524
  • Мнения: 0
Здравей benedenia,
За екстензиите има най различни виждания и по скоро, че влияят доре и лошо;-). Моята логика и мислене ме свеждаше до първото. Според менеедин изкочил от мястото си диск и 10 дена да не излезеш от тая лечебна вода в еди кой си санаториум трудно би помогнал, да не кажа никак.
За колана мисля същото което и ти, по скоро би помогнал преди да хванеш ДХ Wink. От групата на нестероидните първо съм пробвал 2 вида при които ефекта беше почти нулев, след което един др. лекар ми изписа дексаметазон и в интерес на истината още от първата инжекция почуствах облекчение-дано да е дълготрайно. Но после като се разрових малко по-вече видях, че кортикостероидните противовъзпалителни средства се изписват при възпаления и по скоро оток и компресия на коренчето на нерва което при мене беше факт.
Мерси за споделената информация и гледам че повечето в форума сте от София-там пък какъв зор виждате Wink, но може би ако се регистрират и колегите от провинцията ще се броите на пръсти Wink.
лека и спорна...
 

Общи условия

Активация на акаунт