Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 253 209
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 167
Аз съм Системен оператор (седя по цял ден пред РС)   comp03


Иначе спортувам най вече Ядене, Пиене. и некоя згодна женица ако има.............  Joy
с други думи на маса и на креват  smile3532

Добре казано. Hug Hug Hug


Само да си се оплакал, че нещо е боли  bambam

Кой, жената ли?

Първо тя, после аз ще й помагам...

# 736
  • Мнения: 615

Първо тя, после аз ще й помагам...

Много си лоша  smile3534






Софи, пускай нова тема, че се изтепахме тука  Joy Joy Joy

Последна редакция: вт, 15 юни 2010, 13:11 от tishoo

# 737
  • Мнения: 615
Току що говорих с Биляна по тел.
Чака всеки момент да я вкарат на операция  Sad
Държът я гладна и жадна от снощи, и ми звучеше много изнемощяла  Sad
Дано в крайна сметка всичко да мине добре  и след това да се хвали тук  Praynig
Стикайте и палци Peace

# 738
  • Мнения: 1 371
Току що говорих с Биляна по тел.
Чака всеки момент да я вкарат на операция  Sad
Държът я гладна и жадна от снощи, и ми звучеше много изнемощяла  Sad
Дано в крайна сметка всичко да мине добре  и след това да се хвали тук  Praynig
Стикайте и палци Peace

Пожелавам й всичко да мине успешно.  Praynig  Ще стискам палци и аз.

# 739
  • Мнения: 114
Току що говорих с Биляна по тел.
Чака всеки момент да я вкарат на операция  Sad
Държът я гладна и жадна от снощи, и ми звучеше много изнемощяла  Sad
Дано в крайна сметка всичко да мине добре  и след това да се хвали тук  Praynig
Стикайте и палци Peace

Ще стискам палци и аз и дано всичко вече да се оправи. Hug

# 740
  • Мнения: 17 546
Пожелавам и късмет! Дано проблемът завинаги остане в миналото! Hug

# 741
  • Мнения: 4
Здравейте, не можах да изчета всички страници, но реших да пиша  и да не губя време. Аз от 33 години имам две дискови хернии и минах през всички перипетии, познавам всички лекари за които разказвате и то доста отдавна. Не се оперирах защото видях в Павел баня в клиниката на един етаж оперирани и неоперирани в едно положение. След много болки херниите се калцираха и сега (вече 15 години) нямам болки, спортувам и ходя нормално. Имах две парези тежки и понякога при умора се схващам, но с масаж на гърба и малко Волтарен се оправям.
Дъщеря ми на 28 години също получи две хернии и започна по същия път. Споделих проблема с приятели- немци и те бяха учудени, че в България все още ни оперират както е било през 65-70 година. Уредиха ни клиника в Дюселдорф и отидохме там. Манимулацията е за 50 минути и си тръгваш. След седмица отиваш на контролен преглед и се върнахме. За съжаление оперираха само едната херния, за другата бяхме закъснели. По-този метод хернията трябва да е нова (не повече от 1-2 години). Манипулацията е амбулаторна, няма рязане, директно се влиза на място и я обработват. Естествено след манипулацията трябва да се полежи или да се ходи по-внимателно. Българслите лекари само ни оплетоха и сме изпуснали време, а е можело и другата да се махне навреме.

# 742
  • София
  • Мнения: 9 920
Учил съм за химик-инженер (полиграфия) , но нямам знанията и уменията за предпечат Sad
 Hug

Здравей, колега полиграфист!
Къде си учил? Аз нямах желание да кандидатствам след техникума по полиграфия в Химико-технологичния институт (макар, че имаме голямо предимство). И в онези години след 1986 г. почнах сама да се уча на т.нар. чудо - компютрите и по-специално предпечат. Това беше голяма стъпка за полиграфията (родителите ми са печатари, а баща ми е бил няколко пъти "най-добър словослагател (метрампаж)" в професията си за цялата страна). От тях научих много и смятам, че направих много добър избор. Много е интересно и непрекъснато има нещо ново в тази област. Има само едно нещо, което ми пречи - повечето дни седя по 8-9 часа и после ме боли кръста. Ще кажете, че мога да ставам и да се рахождам, но не е така. Работим с цяла България и във всеки момент се координират нещата.

Малко се отплеснах извън темата, но ми е интересно, че имам "съученик" във форума.
Лек ден!

В ХТМУ съм учил, но там на предпечат почти не са ни учили...
А за пом-машинист не искам да се хвърлям, че не е мн лека работата...
На какви позиции мога да се цаня според теб, с определена подготовка? Предпочитам да седя, но аз повече от 2ч на едно място трудно издържам (в киното си е изпитание за мен)

# 743
  • Мнения: 4
Продължавам....... бяхме в клиника по радиология. Лекарят говореше освен немски и английски и много се учуди на методите в България.
Това беше преди 4 години. Сега дори и има още други методи на амбулаторни манипулации за които слушах само по тяхните телевизии.
Не се оперирайте при нашите касапи, много е опасно и освен това възтановяването е много бавно. Докато чаках в клиниката да излезе дъщеря ми преди нея една френска стюардеса излезе от манипулацията и ми обясни че след 2 дни лети обратно за Франция. Хората са много напред в медицината..........за съжаление у нас не е така......... особено с тези екстензии в Павел баня......немецът се смя от сърце като му разказвах. А там ме опъваха и мен като придружител за да ми вземат парите.... поне ми опънаха врата..... и бръчките. Аз отказах да ми пипат вече калцираните хернии , че пак щчха да ме разбутат само и само да вземат малко пари.

# 744
  • София
  • Мнения: 2 020
Приятели, заповядайте в новата тема:

Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 7

Общи условия

Активация на акаунт