Болка в седалищния нерв ! Нищо не помага

  • 2 240
  • 24
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 331
Здравейте! Имам нужда от съвет, ако някой някога е минавал през този ад. На 35 години съм.С дискови хернии съм от години, но винаги е било търпимо, на етапи. Преди година болката много се засили и юли месец отидох на невролог, направих ЯМР. Потвърди за дискова херния. Изписа ми курс със системи,инжекции, всевъзможни лекарства. Дори се влоших и започна болка в седалищния нерв. Режеща, пареща, по целия десен крак. Напълно нефункционална ме прави. Боли денонощно.Изпадам в кризи физически и емоционални.
Октомври лежах в свети Наум и още един курс на инжекции и системи. И там в чудо защо не ми помага лечението. Как може нестероидните хапчета за болка да облекчават за няколко часа, а кортикостероидите и системите да влошават. Отново влошаване след този курс. Казаха само операция ще те оправи.
Реших да ида на неврохирург при доц. Минкин миналата седмица.Втори ЯМР за 4 месеца. Не е за операция ми каза. Не знае защо ме боли. Не може да разбере. Изписа ми дексаметазон на хапчета, които ми влияят зле. Проблеми със стомаха, студена пот, но не и облекчение.
Последните шест месеца плача от болка всеки ден. Пия минимум по 5-6 болкоуспокояващи на ден. За 6 месеца съм изпила над 800 хапчета за болка.  И нищо не помага. Нито милгама, лирика, нито инжекциите, системите, упражнения, физиотерапия. Нищо. Записах си час за доц. Харитонов в Плевен. Не възлагам надежди и там.

Последна редакция: пн, 29 яну 2024, 20:35 от silveto_

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 2 989
Ходете в Иван Рилски в София.

Там да ви кажат дали сте за операция. Най-вероятно сте, но ви баламосват с инжекции и кортикостероиди. Ако сте за операция, нищо друго няма да помогне. Майка ми мина през това, беше като вас, не знам дали не и по-зле. В един момент нито спеше, нито ядеше, нито стоеше, нито седеше. Нищо, от болка, само плачеше. Спря да боли като я оперираха.

# 2
  • Мнения: 19 297
Минкин е от Св. Иван Рилски.
Може да направите и с Христов консулт, но не вярвам да каже нещо по-различно. Пробвайте кинезитерапевт- Мария Цветкова. Може да отпусне с разтягания.
Странно е, че кортикостероиди  влошават.  Емг правиха ли ви?
В Плевен ще е губене на време. Търсете второ мнение в Св. Иван Рилски -Христов, Хаджиянев или при Габровски в Пирогов.
Пишете в темата за дискова херния. Може там да получите по-адекватни съвети.

# 3
  • София
  • Мнения: 571
Потърсете доц. Фериданадов, той също работи в Рилски. Направете ЕМГ.

# 4
  • Мнения: 2 480
Павел баня, Сапарева баня?

# 5
  • Мнения: 19 297
Фердинандов ще я прати скорострелно на операция.

# 6
  • София
  • Мнения: 571
Ако си затиснеш пръстите на пантите на врата и пиеш обезболяващи, не си лекуваш проблема окончателно.

# 7
  • Мнения: X
Правена ли е операция?
 Един познат така отиде да се оперира за втори път при едно "светило" с треперещи ръце, че и пари под масата дал. От тогава не е наред и се влошава, нещо са засегнали нерв и никой не може да го оправи. Сега съвсем изчезна безследно май по София ходи. Последно не можел да спи от болки, а в местните болници все му казват-нищо ти няма(това редовно го казват).

# 8
  • Melmak
  • Мнения: 2 989
Подкрепям за Христов, той оперира майка ми, втори живот живее тя!

# 9
  • Мнения: 2 442
Аз съм за ревматолог.
Гледана ли сте дали имате ревматизъм? Имате ли болки ниско в кръста?
Ревматизмът е автоимунно заболяване и не се влияе много от обезболяващи,най-малко от Милгама...
Направете си тестове на протеините HLA и специално В27,също и CRP тест.Много зайчета могат да изскочат от там.

Ако хернията притиска нерва ок,но предполагам,че щяха да я премахнат.Щом не сте за операция,значи проблемът е на друго място.

# 10
  • Мнения: 1 331
Благодаря за отговорите! Операция не е правена. ЕМГ е правено и всичко е наред.  Операцията беше последния ми вариант, но сега искам някой да я направи и да се свърши. Една лекарка след онлайн консултация каза, че на ЯМР е напълно възможно да не се види компресията на нерва. Към ревматолог никой не ме е насочвал.

# 11
  • Мнения: 920
Колкото и странно да звучи, при мен посещение на рехабилитатор помогна много повече последните няколко пъти след като всичките инжекции и хапове само ми докараха проблеми със стомаха.

# 12
  • Мнения: 12 773
Съчувствие от мен! Само две седмици бях на това дередже декември месец, ужасно беше! Явно при теб е по-зле. Sad

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 108
От мен препоръка за онлайн консултация с неврохирург д-р Едвин Васви https://edvinvasvi.com/Online-consultation
В линка има инструкции как да му изпратите ЯМР. Майка ми живее втори живот благодарение на него, оперира я на 09.02.2024 г.

# 14
  • София
  • Мнения: 817
Боли ме втора година. Преди години пак беше ужас.

Като цяло, наместване на хернията и после много дълго време пих НСПВ.

Сега започнах да спортувам. В началото беше ад, сега, 2 месеца по-късно, почти не ме боли. Спортът е въртене на велоергометър. Ако можеш - опитай...

Общи условия

Активация на акаунт