Отговори
# 15
  • Мнения: 105
Здравейте!Днес моето бебче става на 6 месеца! Heart EyesПочерпете се с домашно направена тортичка за наше здраве!

и една усмивка от нас

Честито на всички празнуващи днес!
Честита половин годинка на Ники на мама Dols и на Савана на мама Anbitious

# 16
  • Мнения: 196
Момичета можете ли да ми кажете какви са признаците на алергична реакция? Сега дадох на Анди пюре морков с картоф. След около 5 минути, цялото й чело се зачерви - не са отделни пъпчици, а петна и си седи така. Sad

# 17
  • Мнения: 4
Шайн, ти ме притесни сега, Соня нали и тя откакто и давам каша zапочна да връща така часове след хранене. Тя е много шавлива и все си мислех, че е zа това. Просто като се раzрита и почне да скача и то иzлиzа, а и цока доста често, като сме си вкъщи на има няма два часа и при нея праzен стомах почти няма.

Соня пак е болничка, от вчера е с раzстройство, аz реших, че може би е от моркова, че оня ден иzяде около 50мл от пюрето, но следобеда вдигна малко температура, днес има и хрема. Емо беше малко болен и той миналата седмица, явно ни е zараzил, аz също съм с температура, гърло и хрема.

# 18
  • София
  • Мнения: 382
Привет!
Накратко понеже малкия тия дни е Мистър Мрън  Crazy
Мерси на Аси за темичката  Heart Eyes
Честито на всички порастнали момченца и момиценца  smile3510
За зеления фасул знам, че е алерген, понеже ми е от забранения списък с храните, заедно с другите бобови.вам се
Надям се да сте здрави вече всички мами и бебчета! Аз нещо се мъча да настивам, за сега удържм фронта, но като излеза навън на студа и нямам много шансове да не се разболея. А само в къщи ще подивеем.
На малчо явно почват да го мъчат и другите зъби, че е ужасно неспокоен. Я кажете тези които са с по 2 зъба вече вие как сте?
Янче, споко, нали не е станало лошото, няма да има друг път Simple Smile
Zahira, алергичната реакция може да се появи под 1001 форми. Картофа ли беше новия ви зеленчук или и двете си ги давала преди това?

# 19
  • Мнения: 2 382
Захира, следи дали тези петна се местят.При уртикарията се получават малки червени петна, не е задължително да са пъпки.Много характерно е , че изчезват от мястото, на което са се появили, а се появяват на друго.Приличат на "географска карта"
Виж да не е претоплена, ако е по-облечена Peace.
Поли, и аз го приемах за съвсем нормално, но тя не го беше правила този номер от съвсем малко бебе.При вас е по-различно, защото сте на кърма и както казваш " няма празно".Ако си сигурна, че съвпада с даването на кашата, ако искаш я спри за няколко дена.Оздравявайте по-бързо Hug!
Днес Белослава пак върна една глътка след кашата на обяд .Сега давам натриев цитрат.Педи изписа и някаква хомеопатия, но тя се разтваря само във вода, та ще е мисията невъзможна да я пием.

# 20
  • Мнения: 196
ra_iv морковът беше нов. Уж е слаб алерген, ама знам ли...
Шайн местят се петната, едното изчезна вече, но другото си седи.  За хомеопатията - много лесно се разтварят гранулките във вода, а ако не пие вода, може с лъжичка да  пробваш колкото да й го дадеш.

Сега прочетох за уртикарията:

Уртикарията е алергична кожна реакция,която се манифестира с еритем (зачервяване),папулоеритемен обрив (с надигане над околната кожа и зачервяване) и сърбеж.
Причинители:
Консерванти – вещества широко използвани в хранителната индустрия за удължаване на срока на годност и съхранение на храните (бензоати,натриев бисулфид,ацетилсалицилова киселина и др.),оцветители използвани в храните (тартразин). Риби,миди,стриди и други морски храни. Плодове-фастъци,цитрусови плодове,ягоди,малини,соя,орехи,бадеми,кайсии, праскови... Вещества попаднали в храните-антибиотици,пестициди,хербициди,микроби.

# 21
  • Мнения: 735
Захира,прилича на алергична реакция.По-добре наблюдавай сладурката и се обади на педи ,за да си по-спокойна.И не давай морков повече за всеки случай.Дано не е алергия и да си е добре детенце! Hug

# 22
  • Мнения: 2 382
Захира, ако искаш звънни на педи , за да си по-спокойна. А морковът не е слаб алерген. При деца с фамилна обремененост, го оставят за по-късно въвеждане. Дано всичко е наред. Виж дали се появяват петънца другаде по тялото.Ако изчезнат напълно, е добре, но аз бих спряла моркова за известно време Hug

Янче, сега, като прочетох Хари и разбрах за количката Sad. Ужас! Добре, че Анди не е паднала Sad.За затова колани слагам дори и в коша за новородено.Много ми се смееха, защото малката направо се губеше сред коланите, но винаги съм се страхувала да не я изсипя някъде.А триколките си имат тънкости при управление, аз така и не им свикнах.

Последна редакция: вт, 02 фев 2010, 14:23 от Шайн

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Аси, страхотна тема си спретнала отново!   bouquet Много ти благодаря!  Grinning Hug И Св. Валентин си отразила ...  Simple Smile Просто страхотно!!!   bouquet Hug  bouquet

Шайни, нали, много е хубава тази каша.  Grinning Не мисля, че има проблем, че Бела е изяла повече каша, ти си й давала преди това и не е имало реакция, така че не се притеснявай. Но те разбирам, ти сега от този жълтък си се наплашила доста.  Hug
Щом и на теб ти приличам на Джоди Фостър, може и да има нещо ...  Laughing

Поли Зое, дано бързо се оправяте вкъщи всички! Кофти е да си болен...  Sad

Янче, направо ужас! Дано друг път не ви се случва преживяването с количката. Една мама веднъж пред очите ми обърна бебето си на земята с такава триколка и ми настръхнана косите тогава. Затова съм предубедена към триколките.

Честита половин годинка на Митко на Рибката 87!  Hug  bouquet Hug

Честита половин годинка на Ники на мама Долс!  Hug  bouquet Hug

Честита половин годинка на Савана на мама Амбишъс!  Hug  bouquet Hug

# 24
  • Мнения: 145
Славенче, чаят , който купих е с билки и се казва " Детски чай "...но ефекта идва от факта, че вътре има захар...според мен де..За сокчетата знам, че количеството е месеците по 10мл...така че не се прекалява много...но може и да греша..

# 25
  • София
  • Мнения: 382
Захира, ако искаш звънни на педи , за да си по-спокойна. А морковът не е слаб алерген. При деца с фамилна обремененост, го оставят за по-късно въвеждане.
Има наистина вероятност да е от моркова Sad

# 26
  • Мнения: 4
Поли, и аз го приемах за съвсем нормално, но тя не го беше правила този номер от съвсем малко бебе.При вас е по-различно, защото сте на кърма и както казваш " няма празно".Ако си сигурна, че съвпада с даването на кашата, ако искаш я спри за няколко дена.Оздравявайте по-бързо Hug!

Аz така и направих, от вчера не съм давала нищо, освен кърма. Реших и иzобщо така да я осатвя до 6тия месец и после пак да почна. Ние сме другата седмица на контрола при педито и ще видим, какво тя ще каже.

На малчо явно почват да го мъчат и другите зъби, че е ужасно неспокоен. Я кажете тези които са с по 2 зъба вече вие как сте?

Зле сме, все мрънка, докато суче също, четох вчера че при никнененто на zъбите като zасучат бебетата и венците се напълват с кръв и от това почват да ги сърбят и болят още повече. Преz нощта също проплаква и се буди. На нея сега и иzбиват горните два, почти са пробили вече, но гледам сега на долния венец е тръгнал още един от реzците, тя вече долните два й иzляzоха. Май скоро няма да има покой от zъби.

Янче, лошо, ти с триколката ли беше, върти ли й се предното колело? На мойта се върти и аz така веднъж zамалко да я обърна Соня. НА старата ми предното колело не можеше да се върти и никога не ми се случи такова нещо.

А къде са тия снимки на Хари, аz не ги видях и на Геринела не видях. Хариела е по добрия вариант на Джоди Фостър, макар аz да не наморам особена прилика, но определено Хариелка е по хубава от нея  Simple Smile.

Соня е почна да реве като й вzема някоя играчка, преди малко пък какъв рев дръпна zа термометъра, той е един шарен, на Чико електронен и тя го докопа, и после имахме спор дали термометъра е играчка или не.

Честито и от мен на Савана, на Митко и на Ники, да растат живи и zдрави, и много да радват мама и тати!

# 27
  • Мнения: 18
Аси страхотна тема поздравления.
Захира възможно е да е алергична реакция. Имам въпросче към теб обаче - Моркова домашно приготвен ли беше, тоест купен от магазина? Ако  е така е напълно вероятно да е от него при нас имаше подобен проблем с първото хапване на картоф, само че. И нашите петна се появиха по целия гръден кош отначало бяха няколко петънца после се сляха в едно. Изписаха ни Фенистил - капки и гел , но още с първия прием на капките и изчезна. Тогава докторката ми каза да захранвам само с готови пюрета и вече по-късно да продължа с домашните. Вече си хапваме абсолютно всякакви пюрета без проблем е броколи не съм давала още и пащърнак ама май няма и да давам скоро.

Последна редакция: вт, 02 фев 2010, 15:08 от sosmy

# 28
  • Мнения: 196
sosmy готово пюре беше, не съм го правила аз. Единствено тиквата в началото беше домашна.

Янче добре, че не е станало нищо с Анди. Пак малкия дявол е бил.

# 29
  • Мнения: 18
И да питам нещо какво ще кажете за нишестетата - донесоха ми по  1 кг нишесте лимон и ванилия и се чудя дали да бъркам от него или още е рано. Ние вече си хапваме млечни каши и от вчера ядем и жълтък. Другата седмица почваме с месото. А след още една с попарата.

Общи условия

Активация на акаунт