Програма "Баба гледа внуче"

  • 5 804
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 249
ами задължително ли е бабата или дядото да живеят в същия град в който живеем с бебето... в смисъл кой е работодателя държавата или общината, ако е общината мисля че няма да наемат някой от провинцията за тая програма да гледа бебе в София... жалко Cry
от това ,което съм 4ела като разяснения от сдружението-когато е така-майката следва да си направи временна адресна регистрация в същият град където е бабата и съответно подава документи там в местната община Peace
само дето тази програма ве4е е спряна и по новата която се казва"отново на работа" не попадат пенсионери Peace,а само безработни лица ,регистрирани в бюрата по труда

http://www.az.government.bg/internal.asp?CatID=28&WA=Efunds/ … 105/Menu_1105.htm

Последна редакция: ср, 03 фев 2010, 18:47 от МЕРЕЛИН

# 16
  • Мнения: 224
знам майка ми е безработна млада е още за пенсия да не говорим че и няма и трудов стааж за такава, така е в северозападния регион...значи само настоящ адрес не постоянен може да си направя така ли? къде мога да питам, аз съм с пшостояен адрес София а майка ми е регистрирана в бюрото по труда в провинцията от доста време... ако някой има инфо моля нека сподели!  Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 2 326
Нашета баба се е пенсионирала рано.То за тези с ранно пенсиониране майче можеше да се запишат по прогварама.Ама и то местата са много - няма и 2000.
Въпреки, че като погледнем реално тя държавата така и така ги плаща тия пари - дали на майката или на бабата - все ги плаща.Но ако ги взима бабата, а майката започне работя, майката ще плаща осигуровки, данъци и т.н., което е добре дошло за държавата.Ама няма кой да се замисли над това.

# 18
  • Мнения: 1 428
знам майка ми е безработна млада е още за пенсия да не говорим че и няма и трудов стааж за такава, така е в северозападния регион...значи само настоящ адрес не постоянен може да си направя така ли? къде мога да питам, аз съм с пшостояен адрес София а майка ми е регистрирана в бюрото по труда в провинцията от доста време... ако някой има инфо моля нека сподели!  Hug Hug Hug
В бюрото по труда можеш да питаш.

# 19
  • Мнения: 925
Поредното изключително малоумие на управляващите в милата ни Родина. Не, че имам нещо против последната, ама защо на всички управляващи "чавки им изпиват акъла" ?!?
Вместо да се отпускат по 240 лв. /толкова ли бяха, че не съм сигурна/ на безработни,  защо не се дадат тези пари на самите майки, за да си гледат децата качествено. Да не говорим и колко пари ще заминат за обучение по детска психология и първа помощ на въпросните безработни. Пълно безумие ...
Аз лично не бих поверила детето си в ръцете на непознат , изпратен ми от Бюрото по труда.
Единственото, което приемам в цялата програма е идеята за гледане на детето от баби или дядовци, макар, че според мен са малко семействата, които биха могли реално да се възползват от това, с оглед критериите заложени във въпросния документ.

Общи условия

Активация на акаунт