Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 6

  • 52 848
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 174
Здравейте мами,

Искам да попитам нормално ли е да имам болки в кръста и гърба в 11 г.с. Болките започват обикновенно следобед и се усилват когато съм в седнало положение.

# 16
  • Мнения: 143
И аз очаквам бебо в началото на май...и пред мен стоеше въпросът за нормално, в болница или у дома, във вода или...но понеже на последният ми скенер откриха ниска плацента, май ще съм с цезарово...а това за мен си е операция...а не толкова раждане...трябва да си мислиш кое е добро за бебо...а и твоето тяло се събужда и узрява за бебо до колкото знам когато родиш нормално...
Леко раждане ти желая и усмохнато бебе Party


И моята плацента преди месец и половина беше много ниско, но сега се е вдигнала  Peace
Определено е за предпочитане нормалното раждане, но когато се налага и има показания - секцио.

Съгласна съм с предишните два поста. Ако няма причини да е раждане със секцио, можеш да пробваш с естествено раждане. И аз съм от майските мами.   Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 143
За имуностимулатор знам че се ползва мед и/или пчелно млечице. Но дали е подходящо за бременни това вече незнам.

# 18
  • Мнения: 521
Здравейте мами,

Искам да попитам нормално ли е да имам болки в кръста и гърба в 11 г.с. Болките започват обикновенно следобед и се усилват когато съм в седнало положение.

Възможно е болките и да не са свързани с бременността. По-добре все пак звънни на лекарш си да попиташ.

# 19
  • Мнения: 39
не съм предполагала че има мами, които ще приемат неточността ми за спор...просто исках да спомена, че за мен най-добрият и полезен начин за една жена и нейното бебе е да роди по естествен път. Исках да споделя само, че съм готова да родя по естествен път, независимо дали е болезнено или не, а самото ми тяло за сега упорства...какво да се прави..благодаря на Змейковица за успокоението, всеки има нуйда от топла дума  bouquet

# 20
  • Мнения: 4 335
Здравейте мами,

Искам да попитам нормално ли е да имам болки в кръста и гърба в 11 г.с. Болките започват обикновенно следобед и се усилват когато съм в седнало положение.
Аз сьщо бях така,вьпреки,че беше рано да ми тежи.
Може би се умаряш по-лесно,за това и след обед започват болките.
Да не се преомаряш,работиш ли,работата ти да не е тежка.

# 21
  • Мнения: 1 111
tuly, имуностимулант не знам   дали може да пиеш, но опитай да ядеш цитруси. Те засилват имунитета. А за кашлицата можш да пиеш Стодал. Няма да те болят мускулите от кашлицата поне пък ако помогне още по-добре за
а епидуралната упойка знам, че вероятността да се премине от естествено раждане в секцио е доста голяма. Ако малко се предозира и ще станеш "неефективна" по време на раждането. Това поне на мен ми обясниха.

ами доста цитрусови ям, дори започнах да си мисля, че ще алергизирам плода от толкова портокали и мандарини...пия мляко с мед, а като започнаха наченките на кашлицата си взех билков сироп Тусавит...Обаче не успях да се преборя с настинка ли е ,грип ли е- и аз вече не знам...Яд ме е,че вече за 5-и път "ме тръшва" и започнах да се притеснявам да не навреди нещо на бебето /особено тръскането на корема и стягането на коремната стена при кашлица/ въпреки,че на прегледите доктора казва,че всичко му е добре....
а относно упойката - не че съм  се насочила към такава, но ми стана много интересно защо веднага доктора започна да ми я предлага,дори без д аме пита искам ли или не, че дори изкоментира нещо  от сорта "Чак когато започнете да пълзите от болки по мозайката искате  упойки, ама то тогава  е късно вече..." Rolling Eyes Предполагам, че докторите са се нагледали на подобни гледки и наслушали на викове и стенания и сега гледат да ги избегнат...знам ли

# 22
  • София
  • Мнения: 174
Здравейте мами,

Искам да попитам нормално ли е да имам болки в кръста и гърба в 11 г.с. Болките започват обикновенно следобед и се усилват когато съм в седнало положение.
Аз сьщо бях така,вьпреки,че беше рано да ми тежи.
Може би се умаряш по-лесно,за това и след обед започват болките.
Да не се преомаряш,работиш ли,работата ти да не е тежка.

Работя на бюро и по цял ден съм седнала. И може би това указва някакво влияние. Ще пробвам да се раздвижвам и разхождам по често.

# 23
  • Мнения: 189
Някой зне ли лек за болки като при гастрит и много газове и оригване?

# 24
  • Мнения: 58
Момичета, в 7ма седмица съм, нормално ли е да усещам нещо като лека тежест в корема?

# 25
  • Мнения: 4 615
Някой зне ли лек за болки като при гастрит и много газове и оригване?
М, да. След 120 дни ще го получиш. Wink По-малко газообразуващи храни.
Нормално е да усещаш тежест.

# 26
  • Мнения: 1 111
Момичета, в 7ма седмица съм, нормално ли е да усещам нещо като лека тежест в корема?

да ти кажа честно, аз още в самото начало на бремеността усещах тежест и подуване и то така, все е едно бях в 7-8 месец, така ми се подуваше корема...До 5 месец само пуфтях и се запъхтявах на всяка крачка, ще кажеш, че бебето е десет килограма Sad...сега ми е малко по-леко...
Но пък  имам ужасни болки в кръста и в хълбоците, като легна все  едно се схващам и докато стана и се раздвижа много ме боли този пуст кръст...

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 15:35 от tuly

# 27
  • Мнения: 58
Сигурно е нормално, имам час за лекар след две седмици и се чудя дали да не се опитам да си направя час по-рано. Сякаш на моменти и ме наболява много леко тук-там.

# 28
  • Мнения: 39
и аз съм с болки хем в кръста докато спя и през деня, хем мускулите на крачетата но от вътрешната страна...сякаш предният ден съм ходила на фитнес  и съм прекалила с упражненията за крака newsm39. В 27 седмица съм почти, а до колкото знам тепърва няма да ми е по-леко...така че на всички мамчета с подобни болежки Hug.. ще потърпим още малко mamma

# 29
  • Мнения: 1 165
Здравейте мами,

Искам да попитам нормално ли е да имам болки в кръста и гърба в 11 г.с. Болките започват обикновенно следобед и се усилват когато съм в седнало положение.
Аз сьщо бях така,вьпреки,че беше рано да ми тежи.
Може би се умаряш по-лесно,за това и след обед започват болките.
И аз бях така.От самото начало започна да ми тежи и да имам някакви болежки.

Общи условия

Активация на акаунт