Къде да емигрирам?

  • 34 409
  • 275
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 785
Аз лично бих емигрирала в Америка или Нова Зеландия  Peace Но май никога няма да събера смелост  Confused Писна ми да уча тука и в края да разбера, че е за нищо....работа в министерство ПФУ! Несигурна, мандатна, 240 лв., а кой ще ме издържа докато работя!? Издържаха ме, докато уча, още ли? Не ми стиска май, иначе....алидаверчи!  Crossing Arms Whistling

пп - говоря за работа по специалността ми, начален старт. Иначе мога да работя със средно образование за далеч повече... Егати картинката.

# 16
  • Мнения: 39
Май наистина няма никакви надежди тук.Бягай в Канада.

# 17
  • Мнения: 4 916
Жената чака свеж отговор, пък аз се пъна да отговарям сериозно  Laughing

# 18
  • Мнения: 19
Къде ще ходиш , бе маме/моме/?
ми то ний сме си Емигранти в нашата мила родна страна..........
седи си тук имаш 1 далавера + поназнайваш  езика Mr. Green
Предпочитам да съм емигрант другаде - мисля, че го казах ясно Wink

 ...Лошо - о - о...нито една конструктивна идея... ooooh!

Ами какви конструктивни идеи искаш..как човек да ти каже ти къде да имигрираш...ако искаш да ти разкажем за нашите места и начина ни на живот,пък ти да прецениш за себе си..това е друга работа...но как аз да ти кажа къде да имигрираш...Мога да ти кажа...при мен е гот...Нова Зеландия е супер страна..но забрави за прибиране по Коледа,Великден и Цветница...можеш да си избереш едно от трите и то през година Wink

# 19
  • Мнения: 351
Истината е, че не знаеш ли език - много трудно ще ти бъде да намериш работа в тази криза. За местните трудно се намира работа, какво остава за чужденците.

И аз искам в Австралия, ама ... ще си остана с искането  Mr. Green

Междудругото за Австралия, Канада и Нова Зеландия приемат емигранти по точковата им система. Защо не се поровиш и не се самооцениш, може пък да ти се отвори късмета за тези страни, ако хващаш точките  Sunglasses

# 20
  • София
  • Мнения: 12 156
Кrisal това за малоумната не съм го прочела. В Испания имам познати музиканти, които се справят доста добре. Не са страшно забогатели, но живеят добре и се занимават с музика. Едни преподават и свирят, други участват в по една частна и една държавна формация, трети само в частни. Там се живее прилично, хората са приятни, особено на юг, заплатите не са големи, но и разходите също. Сравнително близо е до България и можете да си идвате по- често. А и в туристическите райони има толкова много чужденци, че трудно ще се чувствате чужденци. Естествено, ако мечтаеш за ред и чистота ще ти е по- добре на север- Скандинавските страни, Германия, Австрия. Другите континенти не ги препоръчвам за първоначална емиграция, защото вероятно ще можете да си дойдете след 5- 10 години. Особено от Австралия.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 074
Не го разбра ли?
Да не би в България да е като в Сомалия?
Или пък, като в Хаити?
Защото никъде според мен лесно няма. Където и да идеш, трябва да докажеш себе си. Нещо, което може би, можеш да направиш и тук. Ако, разбира се го поискаш.
Ако ли не, отивайки там, няма да можеш да се върнеш не за Цветница, нито да друг празник, защото нали се сещаш ?

# 22
  • Мнения: 19
Бояна Ламбер, имам предвид всичко, което каза, затова и толкова се чудя... Знам какво е положението - не съм малоумна Grinning...А пиша тук, не в чужбинския, защото тук може да се прочете и някой наистина свеж отговор, не за друго...
 И - да (за другите писали) - имам доста познати емигранти. Повечето от тях  заминаха навреме и си идват понякога дори по 4 пъти в годината.
 Просто от доста време си мисля какво да го правя всичкото това, което знам и съм учила, като тук надеждата ми умря.  Направо си умирам от яд, че не заминах преди 10 години, ами все се надявах...Що народ  - бивши колеги в Музикалната академия, например (това първо учих) засякох във фейсбука, отдавна забравили кога са тръгнали...Както и да е - свършило! Въпросът е сега - къде, ако има къде...

 ...И това за Сомалия изобщо не го разбрах, Хули...

Да бе да 44 пъти се прибират....Имам приятели в Европа от години и пак се прибират един път в годината и не защото не могат да си позволят билет от 100евро, а защото са на работа и имат отпуск един месец в годината...така че колкото и навреме да заминеш пак не можеш да ходиш до България често...а не всъщност можеш ако си на помощи и не работиш..пък като се прибереш разправяш какъв бизнесмен си и как си се издигнал..но за да стигнеш до помощите(ако това ти е мечтата)поне 4 годинки ще трябва да почакаш
 
п.п-искам да си поправя собствената грешка в предния си пост..писала съм имигрираш вместо емигрираш..срам  ooooh!

# 23
  • Мнения: 4 785
Божеее имам близък познат замина за Америка, носеше куфарите в началото, сега пак е нещо на летището (е по-висок пост от носач на куфари) и първо си идва когато му скимне, стига да има почивка или отпуска, задължително ходи по 2 седмици на почивки Доминикана, Кариби и прочее, хотели 5*... пък за празниците е първа писта, като не пропуска и почивката в България. Преди това работеше по специалността си в община за има няма 300-400лв. и само си мечтаеше за нещо подобно! Много му се чудех на желанието да замине, но ето...

Та точно той ми е разправял какъв наплив е да си боклукчия на камион, там молбите седят с години - държавна работа, много високи заплати, синдикати на място, малко работно време... БОКЛУКЧИЯ получава повече пари от мен, ако някой ден успея да се реализирам на най-високо ниво поне по втората бъдеща специалност, смях!

# 24
  • Мнения: 211
Ако си човек на живота,отивай в Гърция.Пари няма да спестиш.
Но,с работата не е розово положението в момента.
Аз се завърнах,след 8 години.
Добре си поживяхме там,сега ходя от време на време,да разнообразявам.
И ти е близо,хоп и си в БГ.

# 25
  • Мнения: 593
Просто имам проблем - не мога да избера държава, където да емигрирам със семейството си, но все някоя ще ми хареса - нали? Давайте идеи...

Абе къде ще ходиш?
Имам усещането, че и в България можеш да бъдеш щастлива.
Мисли позитивно.  Hug

# 26
  • Мнения: 494
Просто имам проблем - не мога да избера държава, където да емигрирам със семейството си, но все някоя ще ми хареса - нали? Давайте идеи...

Абе къде ще ходиш?
Имам усещането, че и в България можеш да бъдеш щастлива.
Мисли позитивно.  Hug
Точно така - мисля позитивно - ще си избера ново място и ще се справя. А съм щастлива и сега. Но съм реалист. Какво бъдеще очаква децата ми (, а вашите?) тук? Пък и нас самите? Не мога да пея фолк, да правя секс за пари, нямам дядо владика, нито татко с реституция... Най - нормален човек съм -  уча много, работя много, но си давам сметка кога (, ако изобщо) ще дойдат по - нормални дни в тая нашата държава. Мизерия отвсякъде, във всичко, във всеки, неуредици, хаос, липса на най - малка сигурност в "утре" - то...Това виждам наоколо и не мога да го търпя вече.
  Бояна Ламбер, ще помисля за Испания, но твърде много разочаровани от нея познати имам...

# 27
  • Мнения: 494
 Какво казахте за Нова Зеландия и Австралия...? Може ли по - подробно? И за другите държави - също! Да се вземе такова решение не е лесно и винаги има "за" и "против", както и "няма лесно" - знам, че навсякъде е така - не очаквам друго. Хайде, разказвайте какво сте чували, какво знаете...

# 28
  • Мнения: 465
Скандинавите - Швеция, Норвегия, Финландия. Кофти време, но много висок стандарт. Липса на хуманитарни кадри, висок процент от населението е англоговорящо.  Peace
В този ред на мисли, може би и Исландия.

# 29
  • Мнения: 7 325
Аз живея в Испания със семейството си. Миналата година направихме опит да се върнем в Бг. Поседяхме няколко месеца и събрахме багажа отново за насам. Положението тук изобщо не е розово. Одеве по новините отново обясняваха колко народ е безработен. Аз също не работя, само съпругът ми работи, но се справяме. Работата му е трудна и много часове и заплатите изобщо не са такива каквито бяха преди няколко години. Не сме забогатяли, но и не се лишаваме. Живота е евтин, наемите също ( поне при нас ). За почивка в бГ. не мислим. Португалия ни е по близо и по евтина. Детето учи в примария ( долен курс ) Дойде преди няколко месеца без да знае една дума на испански. В момента учи езика през английски. Втрещена съм от образователната им система. Не се научава нищо. На моменти се чудя не сгреших ли като го доведох.
Не искам да те разубеждавам, но ............... Испания не е това което беше, а за хора без език е  Sick

Общи условия

Активация на акаунт