Къде да емигрирам?

  • 34 445
  • 275
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 674
Четене с разбиране на български  език Wink - клишетата са ти малоумни, не ти.  Не се афектирай толкова много. Грозно е да наричаш някого по-малко умен от себе си. Всеки преценява събеседника си сам. Wink. Благодаря за комплимента за умна глава,но се нямам за такава, но излизаме доста офф топик. Определено не се смятам и за глупава.
И пак да повторя- език се учи в България, а в чужбина се донаучава  върху изградената основа. На място е много по-трудно, но вече знаем,че това не касае авторката,но евентуално някой друг бъдещ емигрант, ако чете да види и моето мнение. Смятам, че ще му е от полза.  Защо да почваш от нулата като можеш да надграждаш знания.

# 241
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
И пак да повторя- език се учи в България, а в чужбина се донаучава  върху изградената основа.

Много вярно Peace
Винаги е добре да има поне  някаква основа, върху която да се надгражда. А иначе то е много ясно, че само от курсове език няма да се научи, трябва и езикова практика. Не е невъзможно език да се научи и без курс, на място, но това несъмнено би било много по-бавно и по-трудно, отколкото ако е дошъл с някакви основни познания по езика. Едва ли някой има претенции да бъде вторият Шекспир Simple Smile но все пак нали е  добре да се говори някакъв що годе правилен и добре разбираем език, за да може човек да се впише в определена среда,  а това без четене и обучение трудно става.  
Ето този господин е учил езика само на място и очевАдно не е ходил на курс, което обаче не му пречи. Говори си човека и съвсем не му пука   http://vbox7.com/play:2a502c76
Ми справя се пък, няма лошо  Mr. Green

# 242
  • Мнения: 122
[
Рокси и аз съм на същото мнение.  Peace Не било добре да се учи, пък на място по- добре да се учи , та не става ясно какво е и що е.Нема смисъл. Stop

Бъдещи  емигранти-учете език. Само от полза ще ви е. Като ви завърти колелото на живота в чужбина няма да имате време и възможности. Има хора стоят по десет години тук и още не говорят езика. Получава се така,че се попада в българска среда и излизането от нея става много трудно. Общуването за някои хора е само на български, а това им пречи на интеграцията и развиването в чуждата страна.

Много мразя да ми слагат думи в устата умни главици #Cussing out
език се учи на място..не на курсове-това са моите думи..нещо общо с твоите да виждаш
а дали съм малоумна не си ти човека,който ще ме квалифицира


Не е зле  все пак, човек преди да замине за чужбината,  да има поне basic level .  Ианче  си права, че езика се учи на място най-добре!  Peace

# 243
  • Мнения: 4 916
Темата е поела в комична насока. Една женица не е успяла в нещо в бг и се чувства длъжна да увери останалите, че те също няма да успеят.

# 244
  • Мнения: 5
Цитат
И накрая, но не на последно място - казах защо искам да емигрирам малко по - напред - статусът ни тук е о'кей, аз, у нас си също съм си о'кей. Мизерията около мен обаче ми пречи, неуредиците, партизанщината, мутренската политика, чалгата в заведенията и в манталитета на повечето хора и т. н. Виж, работя в социалната система - не искам да влизам в подробности за това какво виждам и как то заплашително нараства, но ще кажа, че не искам децата ми да живеят тук и толкова. Аз - също.
Krisal, абсолютно съм съгласна с теб - това са и моите причини да искам да емигрирам.
ritka, признавам, че твоят пост ме накара да се замисля за австралия - описала си го страхотно! Имам въпрос - как сте доказали знанията си по езика? Говоря английски отлично, но нямам Cambridge Certificate или друг подобен. В теста, който намерих, пише "scored at least 7.0 on each of the four IELTS components or have scored a B or better in an OET exam" - т.е. държи ли се някакъв определен изпит? какво изискват??

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 13:59 от audry

# 245
  • Мнения: 4 300
IELTS е сертификат, точно като TOEFL и другите подобни.

http://www.ielts.org/default.aspx
http://74.125.77.132/search?q=cache:n3jviMAcmNQJ:www.britishcoun … ct=clnk&gl=bg

# 246
  • Мнения: 59
Канада!!
Имам добри отзиви от там,добра социална и здравна политика,никакви
признаци на криза,много възможности за добра работа.

Големият недостатък-далеч е от Европа,по-разредени прибирания у нас... Naughty

Така е,няма пълно щастие....

# 247
  • Мнения: 563
Канада!!
Имам добри отзиви от там,добра социална и здравна политика,никакви
признаци на криза,много възможности за добра работа.

Големият недостатък-далеч е от Европа,по-разредени прибирания у нас... Naughty

Така е,няма пълно щастие....

Малка поправка - има криза, просто удари по-силно определени индустрии и доста хора загубиха работата си. Не знам да има държава незасегната от кризата.

# 248
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 929
Канада!!
Имам добри отзиви от там,добра социална и здравна политика,никакви
признаци на криза,много възможности за добра работа.


Който ти е дал информацията, че в Канада няма никакви признаци на криза просто те е излъгъл , та тази държава е силно зависима от САЩ. Знаеш ли колко са хората останаха без работа?

# 249
  • Мнения: 7 837
Сигурно, защото ако си взимаш социалните навреме и няма криза за теб. Не спомена ли някой по-напред, че доста българи в Канада, се опитват да се докопат заветно до тях.

# 250
  • Мнения: 5
Рокси, много благодаря за линка!

# 251
  • Мнения: 7 008
Това със социалните не ми е много ясно.
Отиваш някъде си, работиш 3-4 месеца и после щракаш с пръсти на социал!?
Че колко време ги плащат тия социални? Все си мислех, че е няколко месеца, колкото да можеш да се издържаш, докато си намериш друга работа  Rolling Eyes

# 252
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 929
Това със социалните не ми е много ясно.
Отиваш някъде си, работиш 3-4 месеца и после щракаш с пръсти на социал!?
Че колко време ги плащат тия социални? Все си мислех, че е няколко месеца, колкото да можеш да се издържаш, докато си намериш друга работа  Rolling Eyes
Освен социал има и много други начини. Изведнъж много хора стават силно религиозни като пристигнат в Канада, че църквите чко подпомагат членовете си ( то не са храни, дрехи, мебели), но сдамо това
Иначе социала е различен в различните провинции. Но има хора които карат определено на такъв ( не че са цъфнали ивързали де).

# 253
  • Мнения: 7 008
Ама добре, нали емигрираш за по-добър живот.
Някак си не мога да се самоубедя, че ще ми е добре някъде по света, нереализирана, вкъщи, на социални или други помощи. Thinking
Тук може да не ми харесва работата ми, но поне върша нещо, издържам се сама и си се чувствам добре от това...
Това би ми бил минимумът да замина за чужбина - да мога да съм самостоятелна развиваща се единица, независеща от помощ Thinking
Пък ако може и да ми харесва работата, заради която ще замина, няма да имам против Grinning
То може би е до начин на мислене. Тези хора, според вас, и в България ли са били такива - да гледат по-лесното? В смисъл, за мен за да си на социални помощи, по-скоро ти липсва хъс и амбиция, желание за работа. Иначе работа винаги се намира, дори да не е най-прекрасната на света, поне вършиш нещо Thinking От друга страна, за да емигрира човек, си му трябва амбиция, то не е толкова лесно, само куфарите да хванеш...

# 254
  • Мнения: 1 298
Българи дошли тук, за да карат на социални аз не съм срещала.
Не е толкова просто. Все пак трябва да се легализираш тук, трябва да си работил за да ти дават пари за безработен и т.н.
Не можеш да дойдеш и хоп- социалните те чакат.

Съгласна съм с Еовин. Не би емигрирала, за да живея по-зле.
Наскоро минавах през някакво гето тук, ужасно изглеждаше и си помислих, ако трябва да живея при такива условия,
набутана с един куп хора в една къща, по-добре да си се прибирам. Естествено, има българи които бягат от страшна мизерия сигурно.
И тук както и да живеят им се струва рай.

Колкото до езика, когато дойдох тук, не знаех холандски, само английски и то англичани и ирландци не можех въобще да ги разбера.
Освен, ако не говореха бавно. Холандски научих много бързо, от холандци. Така наистина се учи най-лесно един език.
В училище и от местни. Всеки ден има къде да го упражняваш.

Общи условия

Активация на акаунт