Езиков курс в Малта ?!?!

  • 12 378
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 255
Здравейте, моля ако някой е ходил или пращал детето си на езиков курс в Малта да сподели малко подробности !!!  Praynig
Искам да изпратя големия си син сега през пролетната ваканция и нямам много време да се чудя....а колкото и да е голям вече ...определно ми е притеснено, че го пращам сам в чужбина без много да знам къде .... Mr. Green
Моля за малко ориентир..... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 998
Аз също за лятото планирам езикова ваканция, доста се рових и разпитвах, но се отказах от Малта, като вариант за първи езиков курс, защото  преподавания английски не си е "чист" английски и за това се насочих към Великобритания. Инфо имам от моя позната, доволна е, имало си е "какички", българки и са се грижили добре за децата, пътувала е с Интеграл. Гледах снимки, училището изглежда много добре, водили ги по забележителности.

Мен също ме притеснява, че ще е сама и за сега си мисля да пробваме само за една седмица, да видим дали ще й хареса.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 356
Синът ми беше миналата година на езиков курс в Малта, организиран от Алианс. Подробности - на ЛС.

# 3
  • Мнения: 71
Имам лични наблюдения.Бях в Малта за 1 месец преди година и малко. с тази фирма www.welcome-to-malta.com. Хубавото е че те са българи,поемат те от летището и те настаняват.Винаги можеш да разчиташ на тях ако имаш някакъв проблем.В училището голяма част от учителите са англичани.Има хора от най-различни страни.има и басейн в училището- съчетаваш полезното с приятното. В Англия е двойно по-скъпо ако не се лъжа

# 4
  • Мнения: 2 255
Благодаря на всички за коментарите   bouquet
Мислила съм го и варианта за Англия  newsm78 точно заради езика ...но...освен финансовите параметри  Rolling Eyes ме притеснява и кацането/излитането на летището в Лондон  Mr. Green опасявам се, че като за 1ви самостоятелен полет ще го пратя почти в джунгла  Joy и без това човека е доста притеснен как ще се справи сам  #Crazy
А и не на последно място времето в Малта определно е за предпочитане  Wink
Определено за себе си съм решила, таткото го убедих както обикновено  Wink остава момъка да ми отговори кой вариант избира 7 или 11 дни  Rolling Eyes и ще го записвам  Peace
Може ли да ми кажете нещо по-конкретно за свободното време, мисля, че това е едно от нещата, които най го мъчат...какво ще прави като не учи  newsm78

# 5
  • Мнения: 71
там където аз бях в училището имаше басейн.Той може  да направи интензивен курс- 3 уч.часа по 1,5 часа с 1/2 час почивка.после ако живее в училището там ще се запознае с други деца и нали това е целта-да общува. събота или неделя,когато не се учи може да обикаля острова,има разни екскурзии

# 6
  • София
  • Мнения: 320
По малко от две седмици се обезсмисля. Първата седмица е адаптация на детето към средата, опознаване с учители,екскурзии, тестове за ниво. От втората започва по сериозното учене.

Като за пръв път препоръчвам 2 седмици. Ще му хареса на 100% а и не е малък.

# 7
  • Мнения: 2 255
знам, че е добре мин. 2 седмици .... но предложението е за априлската ваканция и офератата е 7/11 дни...а цената е доста по-добра отколкото за лятото  Peace
За мен не е толкова самото учене на езика, тъй като той учи английски от 1ви клас, чете книги отдавна, за филмите не ползва субтитри, а и според интервюта е на доста добро ниво човека ....идеята ми е да попадне в среда, в която да е принуден да се пречупи с говоренето и да се отпусне най-после, за да повярва, че знае и може  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 320
Ще се пречупи и ще види ,че няма страшно да говори Английски дори и граматично не верен.

Ако имате възможност запишете 11 дни , на 7-мия ден съм сигурна ,че няма да му се тръгва за България. На моята дъщеря миналото лято и 3 седмици не и стигнаха , тази година се пазари за 4 седмици,но всичко според заслугите.Тя е на 13 г сега а когато я пуснах за пръв път беше на 10 за 2 седмици.

Ако може, потърсете училище без други българчета или с по малко, защото се надушват и се обезсмисля престоя му там. Хуабво е единствения език ,който да използва там да е английския.

Каквото и да решите, незабравяй да споделиш после впечатления.

# 9
  • Мнения: 71
знам, че е добре мин. 2 седмици .... но предложението е за априлската ваканция и офератата е 7/11 дни...а цената е доста по-добра отколкото за лятото  Peace
За мен не е толкова самото учене на езика, тъй като той учи английски от 1ви клас, чете книги отдавна, за филмите не ползва субтитри, а и според интервюта е на доста добро ниво човека ....идеята ми е да попадне в среда, в която да е принуден да се пречупи с говоренето и да се отпусне най-после, за да повярва, че знае и може  Peace

да замине в понеделник и да се върне в четвъртък през нощта.Това са почти 2 седмици,Събота и неделя не се учи.Пък ако трябва да отсъства ден-два от училище

# 10
  • Мнения: 2 255
за отсъстването изобщо не е проблем  #Crazy
но пътуването е обратно - четвъртък 1ви натам и понеделник 12ти насам ...  Peace

# 11
  • Мнения: 71
за отсъстването изобщо не е проблем  #Crazy
но пътуването е обратно - четвъртък 1ви натам и понеделник 12ти насам ...  Peace


не е хубав този вариант.Имаш 2 уикенда.това ти е само седмица учене

# 12
  • Мнения: 2 255
да знам, може би и затова цената е такава .... но пък както казах аз по-скоро искам да го провокирам, отколкото разчитам да научи нещо кой знае какво  Rolling Eyes за учене смятам, че трябват мин. 3 седмици...но за съжаление на този етап нямам тази финансова възможност да му ги осигуря  Sick

# 13
  • Мнения: 2 155
А за каква сума става въпрос? Защото,по-добре да бъде за 3-4 седмици,да може да почувства средата и да има база за сравнение.Това за 7 дни ми прилича по-скоро на екскурзия,в което също няма нищо лошо.

# 14
  • Мнения: 2 255
392 E = 11 дни пълен пансион, настаняване в семейство / 20 уч.часа

а лятото 2 седмици = 14 дни почват от 650-700 Е нагоре и то в повечето случаи без обяд и стигат до 1100-1200 Е ...което за съжаление ми е малко множко .... Sick ...а и като добавиш тур.такса в сезона ....незнам
и аз бих искала за повече ...ама за момента нямам такава финансова възможност  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 5 770
С коя фирма е тази оферта,ако не е тайна?Може и на лични!

# 16
  • Мнения: 2 255
usit colours

# 17
  • Мнения: 71
392 E = 11 дни пълен пансион, настаняване в семейство / 20 уч.часа

а лятото 2 седмици = 14 дни почват от 650-700 Е нагоре и то в повечето случаи без обяд и стигат до 1100-1200 Е ...което за съжаление ми е малко множко .... Sick ...а и като добавиш тур.такса в сезона ....незнам
и аз бих искала за повече ...ама за момента нямам такава финансова възможност  Mr. Green

Това е без самолетният билет,нали?По-добре да е в пансиона към училището.Ще общува по-пълноценно.В семействата говорят и английски и малтийски

# 18
  • Мнения: 2 255
без билета разбира се .... те всички фирми предлат пакети без вкл. билет, той се плаща допълнително и цената е различна взависимост от датите, колко по-рано го резервиш и т.н. можеш да си летиш с която компания искаш ...но за Малта директно е само Ер Малта  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 71
без билета разбира се .... те всички фирми предлат пакети без вкл. билет, той се плаща допълнително и цената е различна взависимост от датите, колко по-рано го резервиш и т.н. можеш да си летиш с която компания искаш ...но за Малта директно е само Ер Малта  Rolling Eyes

провери ли фирмата с която аз ходих до Малта какви цени дава?доколкото си спомням за 4 седмици беше околу 1000 лева.не помня точно.Но хубавото беше че те са там и могат да ти помогнат във всеки един момент

# 20
  • Мнения: 2 255
без билета разбира се .... те всички фирми предлат пакети без вкл. билет, той се плаща допълнително и цената е различна взависимост от датите, колко по-рано го резервиш и т.н. можеш да си летиш с която компания искаш ...но за Малта директно е само Ер Малта  Rolling Eyes

провери ли фирмата с която аз ходих до Малта какви цени дава?доколкото си спомням за 4 седмици беше околу 1000 лева.не помня точно.Но хубавото беше че те са там и могат да ти помогнат във всеки един момент
да = 4 седмици е около 1000, но евро ... а лятото повечко  Rolling Eyes / 2 седмици /сега/ са около 1200 лв без транспорта   Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 461
Преди година бях на езиков курс в Малта, разбира се за възрастни. Фирмата с която отидох е T&T Malta Delux. Семейството /мъж-българин, жена-рускиня/ живеят в Малта от години. Разхождах се със семейството на няколко пъти, някои от екскурзиите дори на ми калкулираха като цена. Препоръчаха ми am Language Studio в Sliema. Много съм доволна от преподавателите - страхотни са. Преди да отида в Малта проучих всички български фирми, които предлагат езикови курсове в Малта. Офертите на всички бяха доста по-високи от тази на фирмата в Малта. Има още една фирма в Малта със собственици българи, от които поисках оферта и мненията за училищата, които предлагат бяха доста негативни.
За дете е най-добре да отседне в някое семейство. По-евтино е, храната е осигурена, има контрол.

# 22
  • Мнения: 2 255
Включвам се само, за да кажа, че синът ми се върна страшно доволен от курса  Peace много му е харесало и дори иска да ходи пак  Mr. Green
По негово мнение :
- В Малта е страхотно - топло, чисто, спокойно и с много дружелюбни хора  Peace
- Организацията на училището по посрещане/изпращане, уроци и странични занимания и забавления е била перфектна    Hands Thumbsup не са ги оставили да скучаят изобщо  Hug
- Пребиваването - беше в семейство - ОК - достатъчно храна, чисто, 2ма в стая, мила лелка.... интернет  Rolling Eyes а бе бил си като у дома  hahaha
Та така ...момъка се върна щастлив, а аз съм доволна и от резултата в сертификата и от това, че успях да го зарадвам  thumbsup
Със сигурност при следващ подобен "експеримент" ще се възползвам пак от услугите на Usit colours - бяха чудесни и много отзивчиви  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 339
*2К* ние също имаме предложение за езиков курс в Малта. Дъщеря ми (на 15) е много притеснена и то най-вече от това, че ще бъде в приемно семейство. Ще ми дадеш ли малко повече инфо - може и на лични. Къде е било детето - в кой град, коя школа. Как стои въпросът с цените - знам , че в Малта е скъпичко. Имам и други въпроси, но може би по-нататък.

# 24
  • Мнения: 2 255
питай с удоволствие ще ти пиша ...и аз минах по тез пътечка   Rolling Eyes

Криси беше в Слиема - езиков център NSTS http://www.nsts.org/ - определено е много доволен и иска пак да ходи  Joy
Посрещат / изпращат на летище на 100%
 На другия ден след пристигането са минали тест за определяне на ниво - според него по-тежичък от курсовете тук - 80 въпроса за 40-45 мин. в групите по нива са били са по 8 деца, иначе на мероприятията и екскурзиите са ги събирали с другите, по времето дето беше са били предимно германчета. Накрая - сертификат с резултати.
Каза, че не са ги оставяли следобяд  и вечр да скучаят изобщо - плаж, игри, екскурзии, дискотеки, състезания и т.н. При нас си бяха в цената, с изкл. евентуално екскурзия с кораб.
Той беше в приемно семейство - аз предпочетох този вариант, че все пак е "под око" на възрастен. Бяха в апартамент /не къща/ при 1 жена -  2 момчета /другото от Германия/ в 1 стая - баня, тв, нет което беше жизнено важно за него   Mr. Green оказа се и добре дошло за мен, тъй като предимно контактувахме на скайп.
Според него лелката готвела страхотно и сервирала порции като за мъже  Grinning та не оставал гладен  Joy - сутрин закуска на място , обяд /сух пакет - сандвич, плод, вода, десертче/ и за у-ще и за екскурзиите в почивните дни, вечеря - пак на място - топло ядене.
Тяхната лелка ги беше прала и гладила, пари не е искала.
Той определено почти нищо не беше похарчил допълнително и си върна повечето пари, с които предвидливо го бяхме "запасили" за да не остане на мама гарджето гладно   Mr. Green предимно за сладолед, сок, макдоналдс къде без него  hahaha
Каза, че било като тук, но в евро ...доколкото може човек да разчита, че тийн знае цените изобщо  newsm78
Друго на 1во четене не се сещам, ако се сетиш питай....

# 25
  • София
  • Мнения: 339
Много ти благодаря. Запазвам си правото за още въпроси. Дъщеря ми ще ходи с група от класа. Класната й ще бъде с тях, но ще бъдат в приемни семейства (по нейно настояване, за да проговорят по-смело). Името на училището не помня, но ще погледна брошурката.

# 26
  • Мнения: 2 255
Права е  Peace ако са в общежитие ще си говорят по между си на български и се губи смисъла  #Crazy
Сина ми казваше, че понеже били много германчетата и са си говорили много на немски между тях и ръководителите им правели забележка.
Аз много се радвам, че имаше само още 1 момче от БГ докато беше там...а и много не си допаднаха...та май само с мен чатеше по малко на "нашенски"  Joy

# 27
  • Мнения: 20
Препоръчвам ви Gateway School of English.

# 28
  • Мнения: X
Хехе, Мариана и Емил Охридски.  Laughing
Не че не са там от 20+ години и не са наясно с всичко и не познават всички, но просто са хора, на които не трябва да се доверяваш. Въпреки това си живеят много добре на гърба на наши сънародници, между които бяхме и ние. Не сме ходили там за езикови курсове, а по друга работа, но пак чрез тях. Оставиха ни с осеммесечно бебе в един хотел по средата на нищото и бързо стана ясно, че нищо от това, което сме си писали месеци наред не е истина. Още като видях Емил Охридски на летището с табелката с нашите имена и ми идваше да хукна обратно в самолета.

Както и да е, благодарение на тяхната некоректност нещата се обърнаха и в крайна сметка се справихме много добре, но все пак нека хората които четат техни реклами да имат поне сто на ум.

В Малта има изобилие от езикови училища, всички от които са много качествени. Това наистина е начин да се научи добре и за кратко време английски език и в  същото време и да се общува с много различни култури. Пълно е с хора от всякакви нации и на всякакви възрасти, които правят едно - учат език (и купонясват). Само че има достатъчно информация в интернет и  изобщо не е нужно да се опира до услугите на Мариана и Емил.

Последна редакция: ср, 20 окт 2010, 22:24 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 62
януари и ние отиваме в малта на курсове но самостоятелно без фирма Party ако някой е ходил да сподели опит

# 30
  • Мнения: X
Единственото важно нещо е квартала, в който ще бъдете. Предвид това че градският транспорт е доста странен и също, че има много квартали в които няма да се чувствате добре.
Ако вече имате избрано място, където ще отседнете няма смисъл да споделям мнение, но ако не е така мога да изброя тези квартали, в които е най-добре да се отиде и някой, които категорично трябва да се избягват.

# 31
  • Мнения: 62
а да те попитам за курсовете трябва ли да си носим някакви помагала  newsm78

# 32
  • Мнения: 38
Ние това лято бяхме в Англия, пътувахме с Интеграл. Беше за 3 седмици и дъщеря ми беше много доволна. Беше на 12 години.

# 33
  • Мнения: X
Malka,
пробвай да получиш информация по интернет. След малко и аз ще потърся линкове.
В Малта има много езикови училища и всички са наистина добри. Проблемът е, че има  локации в които просто няма да се почувствате добре. Особено през януари. Между другото тогава точно е тяхната зима  Laughing, която трае не повече от два месеца. Не е супер студ. Най-много да паднат температурите до 5-7 градуса и то рядко, но е неприятно защото много вали и духа. Виждала съм вълни, които заливат шосе с коли и цели четириетажни сгради.

Добрите райони за самите училища са Слима (Sliema), Сейнт Джулиънс (да не се бърка със Сан Джуан) и Пачевил, който е на практика част от Сейнт Джулиънс.
За живеене са добри горните квартали с изключение на Пачевил (защото е квартал, в който има повече от сто заведения, които никога не затварят) плюс Суики (Swieqi) и Пемброук. Във всички тях бихте се чувствали много добре. Има и други много лъскави квартали, но са отдалечени от всичко, което значи че трябва да си наемете кола (обратна дирекция). Добре е да сте на място, където няма да ви се налага да ползвате ежедневно градски транспорт, който е направо ужасен. Иначе през уикенда може да рискувате да го ползвате, за да разгледате интересни места.
Квартали, които трябва подчертано да се избягват са Буджиба, Сейнт Пол Бей, Марса Скала, Марса Шлок и още много други. Някой от тях са на морския бряг (първите два), но зимата там няма абсолютно нищо. Мъртви места.
Валета (т.нар. столица) и Флориана, който е точно до Валета също не стават за живеене. Валета може да се обиколи за един час. Има някой интересни неща, но са  доста малко. За живеене категорично не става. Пълна мизерия и скука.
В Малта кварталите (наричани от някой градове  newsm78) са трудно разграничими. Буквално от някой завой или пресечка нататък започва другият квартал.
За хора, които са в Малта за малко може би най-добрите места са Слима и Сейнт Джулиан.

п.п. Ако имате финансова възможност по-добре е да не избирате настаняване в семейство. Студентските общежития не са лоша идея, но според мен най-добре е да си наемете хотел в споменатите райони за няколко дни и после да потърсите там квартира. Нещата които се дават под наем са прекрасни, наемите съвсем прилични и хората са много сърдечни и разбрани.
Ако изберете варианта с квартирата ми кажи, ще ти пратя някой телефони.


п.п. Помагала за курсовете не се носят. Там има всичко.  Simple Smile

Ето няколко линка.

http://www.elanguest.com/

http://www.goabroad.com/providers/easygo-languages/programs/lear … -in-malta-9-85970

http://www.goabroad.com/providers/language-international/program … nters-malta-79833

http://www.goabroad.com/providers/english-plus-language-centre-m … entre-malta-15434

Има още много.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 20:25 от Анонимен

# 34
  • Мнения: 62
много благодарим за инфото    bouquet училището  е спрахкафе  спряхме се на варианта с квартира и да те попитам телефоните които можеш да ни  дадеш на агенция ли са  bouquet  bouquet

# 35
  • Мнения: 62
някои знае ли нещо за тази фирма    ИНТЕГРАЛ newsm78

# 36
  • Мнения: 75
Да попитам и аз... скоро някой ходил ли е на езикова ваканция в Малта и ако може да сподели впечатления, защото сега разглеждам и се опитвам да избера. Кое училище препоръчвате, имате ли някакви съвети при избора... такива неща... За първи път смятам да ходя и ми е трудно да преценя.

# 37
  • Мнения: 1
Ако още не си избрала ти препоръчвам Езикова школа АКЦЕНТ (www.accentschool.net) имат страхотно обслужване и предлагат няколко варианта за Малта ( а и за други страни. Виж какви отзиви за тях намерих във фейсбук страницата им, от хора, които са ходили в Малта:

Виктория Симеонова
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10201189538380459&se … ype=1&theater

"Здравейте на всички приятели на тази уникална школа. Искам да споделя мнението си и да благодаря за пореден път на школа Акцент за огромното внимание, помощ и съвет. Благодарение на тях прекарах 3 невероятни и много ползотворни седмици в райския остров Малта. Снимката, която публикувам е гледката от терасата на общежитието. Ако се колебаете дали си заслужава времето и средствата подобно пътуване отговора определено е ДА. Наистина има ефект, тъй като през цялото време мисълта ви тече на английски език. А относно езиковата бариера- помага наистина много. БЛАГОДАРЯ още веднъж за всички съвети, за изпълнението на всичките ми желания и за заинтересоваността и коректността ви и специално на управителката с която поддържах връзка постоянно Деница Даскалова. Препоръчвам горещо на всички имащи възможност да си позволят подобно изживяване да го направят чрез езикова школа Акцент. Те наистина са професионалисти и ще се погрижат за всичко от до."

Niya Belcheva :

"Здравейте, казвам се Ния и вече две години подред ходя в Малта с помощта на Деница от Акцент. Останах изключително доволна и тази година ще отида отново!
Хората в Малта са усмихнати, готови да помогнат на всеки, както и големи купонджии. Запознах се с много хора от различни държави, намерих много приятели, видях различни култури .
Миналата година се запознах с група италианци, с които още подържаме връзка и тази година сме се разбрали да се видим отново в Малта . Много ми хареса така наречения Пачивилл, който представлява ALL NIGHT PARTY или парти цяла нощ. В Малта опитах scuba diving, отидохме на екскурзия до Comino, ходихме на кино, боулинг, посетихме част от катдралите в Малта, имахме разходка с корабче, отидохме на един страхотен аквапарк, всеки ден имахме различни занимания, всеки ден плаж-всяка сутрин училище, а в края на деня парти или дискотека.
В Малта според мен е безопасно, няма престъпност. Градския транспорт работи до късно вечерта.
Всичко беше много добре организирано, не съм имала проблеми Прекарах си 2 незабрвими лета изпълнени с много забавления и усмивки, заедно с Акцент и AM."

Antoaneta Mileva:
https://www.facebook.com/accentschool?ref=hl
"Здравейте! Езиковата ми ваканция в Малта приключи отдавна, но все още съм вдъхновена от времето прекарано на този невероятен остров. Да започна първо с организацията- благодарение на професионализма и компетентността на "Акцент" успях да избера най- доброто училище в Малта- ESE. Получих пълно съдействие за организацията на пътуването- закупуване на самолетен билет, попълване на наобходимите документи за училището и за настаняването ми, посрещането ми на летището. Начина на преподаване в ESE много ме впечатли. Интересно е как успяват да съберат хора от различни националности, на различни възрасти и с различна степен на владеене на английски език, да ги поставят в точните групи, така че уроците да са достъпни за всички. Учебниците са много интересни, съвременни, дискутират се ситуации, които са приложими в ежедневието- за мен това беше много важно, да имам практически знания. Речникът - помагало към учебника също е много интересен- всичко е на английски- с думи синоними са обяснени понятията.
Аз съм много доволна от престоя си в ESE и изобщо в Малта- успях да упражня произношението си, научих много нови неща- не само от училището, но и от контакта с хората. Местните хора са изключително мили и услужливи, не срещнах някой, който да не говори английски език. Нямаше никакъв проблем да обикалям с градския транспорт, да намирам забележителностите, които искам да видя.
Бях настанена в King's Gate- вид общежитие. Собственикът на сградата беше много мил, той първи ме запозна с квартала- къде има магазини, автобусни спирки, къде да чакам организирания от училището транспорт, как да се връщам. Запозна ме с другите студенти в сградата и по всяко време беше готов да отговаря на въпросите ми.
Първото нещо, което много ми хареса в училището беше персонала - млади, усмихнати хора. Обясниха ми веднага в какъв ред протичат класните занимания също и възможностите за извънкласни мероприятия. Първото нещо от програмата беше разходка в района на училището. Всеки понеделник вечер училището организира Welcome party, където нови и стари студенти имат възможност да се запознаят на по питие, осигурено от училището.
В междучасията млади служители на училището следят дали всичко е наред, питат дали ти харесва в училище и добре ли се чувстваш. По време на престоя ми в Малта ми се наложи да ползвам медицински услуги, получих пълно съдействие и загриженост от страна на персонала.
Много съм щастлива, че избрах да посетя Малта чрез "Акцент". Препоръчвам тази фирма на близки и познати. Пожелавам успешна 2014 година на "Акцент" и много доволни клиенти! "

Предполагам че можеш и сама да ги попиташ за подробности.

Общи условия

Активация на акаунт