Калциев глюконат

  • 76 300
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 001
Давала съм при алергични реакции, по-сериозни настинки, задължително предписано от лекар и под формата на сироп, не ампули  Peace

# 31
  • Мнения: 1 428
Не,не съм давала.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 535
Давала съм един път на сина ми във вид на сироп.
По предписание на педиатъра беше, но за какво му го изписа тогава не се сещам в момента  Thinking

# 33
  • Мнения: 1 310
Като малък, синът ми често правеше ларингит. Тогава ни изписваха това лекарство във вид на сироп.

# 34
  • Мнения: 3 372
Давала съм веднъж като беше на 2 месеца и беше болен от бронхит Tired Беше му спаднал гласа и от този сироп му се оправи

# 35
  • Мнения: 46 516
На пазара има няколко разновидности за орално приложение ...

Видях ги, явно нещата са се променили, когато моето дете беше малко само ампули изписаха Simple Smile
И все пак подобни препарати смятам, че е правилно да се приемат, след направени изкследвания, не профилактично или на око Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 524
Пили сме сиропче по рецепта от педиатър. Изписано заради упорита кашлица, която отмина чак като отидохме на почивка на Банско, та според мен тотално излишно при  алергични реакции.  Thinking

# 37
  • Мнения: 1 054
По лекарско предписание съм давала при прием на АБ.. само веднъж, давах го докато давах и АБ - 5 дни... Глюконата май с 2-3 дни по-дълго.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 079
Давала съм заедно с АБ, досега само веднъж, Слава Богу.

# 39
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте, извинявам се , ако темета не е за тук, но имам спешен въпрос. Детето ми е на 10 месеца и има суха кашлица и педиатърката ми каза да му давам стодал и калциев глюконат 2 пъти по 3 мл, мъжът ми отиде веднага до аптеката и са му дали ампули инжекционен разтвор. Въпросът ми е след като са инжекциозен разтвор да му ги давам ли? Много се чудя, не намерих нищо по темата, а се притеснявам да му ги дам ей така  newsm78 
Благодаря предварително   bouquet

# 40
  • Мнения: 114
Ето ти една тема за калциевия глюконат отпреди няколко дни http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=469377.0дано ти е полезна.

# 41
  • Мнения: 2 521
Не знам,но си мисля,че инжекционния разтвор е може би по-наситен и по-силен,а лекарката ви е изписала тези мл за сиропче.Според мен е по-добре да изчакате до утре и да вземете сиропчето.А може да се обадиш и на лекарката да попиташ дали да дадеш от ампулите и колко.

# 42
  • София
  • Мнения: 51
Много ви благодаря за бързите отговори  :bouque:
Утре ще ходим до педиатърката, до тогава няма да му ги давам, пък да видя какво ще каже тя  Hug

# 43
  • Мнения: 11 341
А какво става ако се предозира калция? Да не изпадаме в крайности за калциране на нещо си - със сиропче трудно ми се струва да стигнем до там, но с едни повишени нива на калция се чудя опасно ли е и за кое?  Означава ли това, че може да се предозира калции и с млечни продукти и ядките?

# 44
  • Мнения: 9 438
Не съм давала.

Общи условия

Активация на акаунт