Кръв в изпражненията

  • 2 474
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 443
Помагайте, моля ви!
Незнам какво да си мисля вече.
В петък през деня Алекс вдигна Т,разстройство, кашлица, сополи.След преглед от лекар ни поставиха диагноза ентеро..(забравих точно каква) инфекция.
Изписа ни АБ- Суметролин, Ентерокинд и сиропче за кашлицата.
От събато на обяд до понеделник вечерта Алекс не сложи нищо в устата си, освен лекарствата и 2-3 хапки препечен хляб.
После нещата се пооправиха - не вдига Т, почти не кашля, няма и сополи, акото се сгъсти, но не достатъчно според мен.И във времето преди да се изака плаче, че го боли коремчето. Вчера през деня забелязах нещо червено в акото.Предположих, че може да е някаква храна.Днес сутринта пак и вече съм почти убедена, че е кръв.Говорих с лекуващият лекар и той пак ни изписа АБ ( по телефона).Гентамицин на инжекции.
Че ще се допитам до друг лекар - това е ясно.
Само искам да ми дадете кураж, че не е нещо кой знае колко страшно и да ми кажете минавали ли сте през това и имате ли идея какво горе-долу е.Че докато дойде часът за лекаря(довечера) ще се побъркам.
 Cry

# 1
  • Мнения: 2 082
аз мисля,че това е вирус ,който отминава и бих дала пробиотик...Но ако детето има проблем,трябва да се направят изследвания на акото ,а не така на сляпо да се пуска тежката артилерия-Гентамицин на инжекции.много е болезнено и травмиращо за детето,без да е доказано ,че има смисъл... дайте му малко време да се възтанови-ако е вирус не може да се оправи за два дни

# 2
  • Мнения: 5 228
Моето дете е на 5 години и изкара абсолютно същата гадост в началото на януари, а стомашните проблеми минаха чак тези дни. В началото пи само сироп за кашлица и витамини, кашлицата бързо отшумя, но останаха стомашните проблеми в продължение на 4 седмици, като точно минаваха, и след 1-2 дни - на ново. Точно както го описваш и ти - съвсем лека диария, силна болка в корема (особено когато й се ака), слуз в изпражненията, кръв имаше само веднъж. Малко кръв в изпражнението не е страшно, важното е да започне лечението на време.

Ходихме сто пъти на лекар, последнтата седмица беше на много строга диета - само солети, бисквити, сухари и лечебна хумана, вода и чай без захар. От 3 дни давам Суметролим и направо не смея да се зарадвам, но май вече мина.

Много е гаден вирусът, такова чудо никога не е било. 1 месец буквално. Дано при вас да мине по-бързо. Довечера като ходите на лекар, е добре да занесеш и изпражнение за микробиология. Преди това да се предписва чак Гентамицин на инжекции ми се струва прекалено.

Дано бързо да му мине на детето.

# 3
  • Мнения: 6 443
Правихме изследвания.Излязоха отрицателни.
 
__

Фукла, абсолютно същите симптоми, както ги описваш ти.Опитвахме и с лечебната хумана, но изобщо не иска да я яде нея.

# 4
  • Мнения: 5 228
И ние правихме изследване още в началото, беше отрицателно, обаче като продължи толскова дълго, лекарят предписа Суметролим и от него започна да минава. Иначе пак съм пуснала, днес или утре ще са готови.

Колко време пи детето суметролим?

# 5
  • Мнения: 6 443
Днес му е пети ден.Всъщност довечера ни е последен прием.

# 6
  • Мнения: 5 228
Ясно. Значи щом в момента го даваш, няма смисъл пак да пускаш микробиология. Спокойно, не е страшно, ако има малко кръв - просто не трябва да е яркочервена или в по-голямо количество. Явно е по-упорит вирусът и трудно се възстановява стомаха. Давай достатъчно течности и диетични храни, никакви плодове и плодови сокове, захар, мед, мляко, месо и т.н. Когато мине, трябва да захраниш много внимателно, по 1 нова хранителна група на ден, за да не започне отново. Успех!

# 7
  • Мнения: 5 228
Как е детето? Какво стана на прегледа?

# 8
  • Мнения: 6 443
Приеха ни в болница със съмнения за дезинтерия.
Изследванията са  отрицателни, но инжекциите продължават.
Разстойството е овладяно (ака по 1-2 пъти на ден) и кръв не е имало от 2 дни.
Дано това да е краят вече.

Общи условия

Активация на акаунт