Помощ, проблеми с кърменето !

  • 1 267
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 116
Мами, да споделя какво измислих, но не знам докога ще минава номера.

Когато се храним съм гола по цици, първо пробвам цици. Ако не става я слагам в поза за кърмене и започвам да я храня със шишето. Като смукне няколко пъти от шишето го вадя и понеже цицата е първото нещо което тя намира започва да суче. Първите 2 пъти се осъзнаваше бързо малката, но на третият пъти си засука и заспа на цицата.

Може би този номер може да се прави и с залъгалка newsm78

Иначе при всяко мърморене я слагам на цицата, но понякога я отказва  newsm78

Стискайте палци да излезем бързо от тази стачка бързо и да не се отбием Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 550
По едно време малкият като стачкуваше и таткото го излъга по тоя начин със залъгалка. Пробвала съм го само при много тежка ситуация. Абе, ще минава номера, но не я свиквай само така. Слагай я полусънена на гърдата, няма да се усети и повече ще мине номера.

# 17
  • Мнения: 3 116
Мами, започна пък сега да отказва цицата и пъхам първо шишето и после вадя шишето и пъхам цицата със силиконово зърно и да се лъже че е шише.

Продължавам да се боря  Naughty

# 18
  • Мнения: 980
Ритка, страхотна си. Явно е, че знаеш как да се справиш, имаш подкрепата на всички.
Само искам да споделя, че и при нас 3-я месец беше последната такава криза  - с дърпане от гърдата. Аз не съм давала добавка и се чудих от липса на кърма ли е или е стачка. Обикалях стаята и люшкайки я кърмих. Мина за седмица, но тогава надделя идеята ми, че кърмата е недостатъчна и бебка, още когато захапи гърдата го усещаше. Плачеше още на първите глътки. Кърмих я и от двете гърди, не се наяждаше много и след 1 час пак се кърмихме. Пак с рев.Точно така беше, бях изпопритеснена и много изморена.
На прав път си, упорствай до край.

Смени ли шишето с Авентско?

# 19
  • Мнения: 3 116
Мерси за подкрепата мами  Hug

Ние още от самото начало сме със шише на Авент и биберон номер 1 и не смятам да ги сменям скоро Simple Smile

Значи тази нощ като се събуди веднага пъхнах гола цица, едната я изсмука за 4-5 минути и като дадох другата и от нея смука минута-две и ревна. Днес вместо на храненията започнах между храненията да давам цица. Първият път издържахме пак 4-5 минути, но вторият път само минута-две.

Това е от нас Simple Smile

Ох дано да свършва скоро тази стачка, че домашните започнаха да се изнервят, а пък на мен започнаха да ми свършват идеите  Rolling Eyes

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Супер се справяш Grinning Само търпение - няма къде да ходи дребното,ти си по-инат и по-хитра от него,ще го пребориш Grinning

# 21
  • Мнения: 161
Ритке, това са си чисти колики - от дългия ми опит със сина ми го знам и съм напълно категорична - аз и до сега си знам, че като почне да се дърпа и да пищи от цицката ми - значи започва колики - тогава не упорствам да  храня, а веднага тичам за грейката (такива лоши колкища имахме!). Може би не си имала  досега тези проблеми защото момиченцата имат по-малко колики ( а ти си с момиче, нали?).  Наистина - ако решиш все пак да упорстваш и да я тъпчеш - най-много помага носенето и кърменето едновременно.

Аз доста сериозно се зачетох в постингите ти защото пък на мен ми спира кърмата!!! И то всичко става много рязко - буквално за един ден гърдите ми се смалиха и омекнаха драстично - в момента съм в някаква паника и затова чета кърмаческия форум. Ще се опитам и аз да упорствам като теб! Пожелавам ти успех, пожелай ми и ти на мен Simple Smile

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нини,това е абсолютно нормално да се случи в един момент и няма никаква връзка с количеството кърма.Прекомерното производство на пролактин спира към 3-тия месец и гърдите вече не се напрягат,не се усещат пълни и повечето мами решават,че кърмата им спира или е свършила - в действителност няма нищо подобно.Всъщност даже е странно,че толкова късно ти омекват - но ако си се цедила след кърмене по-дълго време се задържа нерегулирана кърмата и се усещат препълванията.Да слагаш бебето на гърдата винаги,когато поиска и да се ориентираш само по мокрите памперси,а не по субективните усещания за пълно или празно е достатъчно,за да си сигурна,че имаш кърма Grinning

Общи условия

Активация на акаунт