Как така ДГ функционира в жилищни блокове?

  • 9 168
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 597
И защо да не протестирам като съм недоволна? И като общината не си изпълнява задълженията да осигури поне минимални условия на децата, когато има начин това да стане? Моят случай е следния:
Децата не ги извеждат, щото няма къде, натъпкани са 27 деца в една стая 30-40кв.м.-там се хранят, учат и играят. Като има занимание по английски или танци, незаписаните деца ги държат в коридора при гардеробчетата. Не могат да ходят на плуване и футбол, защото те са в основната сграда.
Директорката категорично отказва да премести във филиала яслените групи, в които децата са по-малко, боледуват често, не ги извеждат толкова, колкото големите и нямат допълнителни занимания, нито пък плуване и футбол?
Проблемът може много лесно да бъде решен - всичко зависи от директорката.


Чакай- чакай.
Директорът може лесно да реши проблема, като просто премести ТВОЕТО дете и... ПРЕХВЪРЛИ проблема в/у други!?
Това ли е за теб "решението"?
И какво по- точно искаш от нас? Да се съгласим как ТВОЕТО дете е по- добро от другите и то трябва да бъде сложено на по- добро място за сметка... на някое друго?

Или може би просто малките следва да бъдат по- прецакани... понеже ТЕОЕТО вече е пораснало?

Или наистина мислиш, че е по- лесно да прекараш 30 1 - 2 годишни през уличните дебри, за да ги заведеш някъде, отколкото 30 4 - 6 годишни деца... не, не може наистина да си ЧАК толкова наивна, нали?

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 408
katiABV,katiABV никога не съм харесвала тона ти,ако имаш нещо като предложение и е по темата,давай,ако не,наистина няма смисъл от злобните ти подмятания.

# 47
  • Мнения: 10 775
katiABV,katiABV никога не съм харесвала тона ти,ако имаш нещо като предложение и е по темата,давай,ако не,наистина няма смисъл от злобните ти подмятания.
Peace
Да си беше направила труда да прочетеш и следващия ми пост, в който обяснявам че малките НЕ се извеждат, освен на терасата.
Ще дискутирам с теб, само ако твоето дете също е в това ОДЗ. Няма да споря с хора, които не познават ситуацията.

# 48
  • Мнения: 7 947
Е, като малките не се извеждат - защо да се местят - нещо не разбирам  newsm78

# 49
  • Мнения: 10 775
Защото големите, които са в централната сграда ги извеждат непрекъснато, дори и при по-лошо време.
Защото за големите има допълнителни занимания, които не се организират за малките - плуване и футбол.
Защото едно е да държиш 17-20 малки ( за една година не е имало случай за повече от ден да са всички на ясла) на 40-50кв,. друго е да държиш толкова големи, които тичат щуреят и имат нужда от пространство. Залата в яслата сигурно е 150кв.м.
Ако малките са във филиалите ще ги извеждат на терасите на филиалите - същото го правят и в голямата сграда.
И наистина не разбирам какво се задълбочавате в случая, ако вашите деца не са в тази детска.
Ако бяха - щяхте да мислите като мен.

# 50
  • Мнения: 7 947
А не мислиш ли, че майките на малките - също искат да им се извеждат децата? И не искат спорт?
И като сте почвали - да сте помислили, защото тогава сте подписали декларация, че сте съгласни. Егати егоизма  Tired

# 51
  • София
  • Мнения: 17 597
А не мислиш ли, че майките на малките - също искат да им се извеждат децата? И не искат спорт?
И като сте почвали - да сте помислили, защото тогава сте подписали декларация, че сте съгласни. Егати егоизма  Tired

 newsm10


Да, именно.
Какво означава - малките не се извеждат, дайте да им заемем мястото... вместо да агитират да извеждат и малките - в двора, и при по- лошо време, те просто искат да ги изритат от там... и някак не намират това за злобно.  Crossing Arms

# 52
  • Мнения: 10 775
А вас какво ви интересува като не са ви там децата?

МАЛКИТЕ НИКОГА НЕ СА ГИ ИЗВЕЖДАЛИ РЕДОВНО И НЯМА И ДА ГО НАПРАВЯТ. ЗА ТЯХ НИКОГА НЕ Е ИМАЛО И Е МНОГО МАЛКО ВЕРОЯТНО НЯКОГА ДА ИМА ПЛУВАНЕ И ДОПЪЛНИТЕЛНИ ЗАНИМАНИЯ!

А злобата - аз нямам слава на потребителка, която е злобна, вечно е опозиция и обижда подред, когато някой е на друго мнение.
katiABV да не би да те изгониха от темата Страсти и класирания и ти дойде тук да се дракаш?

За 5 години във форума това ми е първия такъв пост - бива си ви, успяхте да ме предизвикате.

# 53
  • Мнения: 7 947
Много е елементарно, когато няма какво да кажеш - да се използва - ти така в друга тема, ти такава слава имаш...
Предубеденост и тесногръдие му се казва на това.
Опитай наистина да разбереш това, което четеш.

Не може да твърдиш, че никога за малките няма да се помисли за извеждане или допълнителни дейности. Не можеш и да го изискваш.
Темата не е само за тези, чийто деца са точно в твоята градина, а е за всички. Поне такова е заглавието, такъв е първия пост. Явно те дразни обаче, че има хора, които не могат да искат облагодетелстване на децата си- за сметка на другите деца!
Ако твоето сете беше на мястото на малките - далищеше така радушно да се съгласиш да преместят групата им с мотива - вашите деца не излизат, затова ще ги местим в другата сграда, за да могат големите да си излизат на воля...

# 54
  • София
  • Мнения: 8 947
zigizagi мерси за инфото!
Списък на ЦДГ /ОДЗ/ помещавани в жилищни блокове:
1. ЦДГ №127"ЗЛАТНОТО ПАТЕ
2. ЦДГ 129 Приказен свят - филиал ул. Нишава
3. ОДЗ 51
4.  ЦДГ 99
5. 5 ЦДГ филиал Обеля
 Също така би трябвало най малкото филиалите в жилищни блокове да бъдат обявени отделно от централните градини,така родителите могат да преценят и решат дали там да кандидатстват и на кое место да поставят като желание филиала.
114 ЦДГ също има филиал. Вече в системата филиалите са разделени от основните сгради и кандидатстването е отделно. Въпреки, че прочетох, че има недоволни и от това.

# 55
  • Банкя
  • Мнения: 823
16 ЦДГ има централа и 4 филиала - общо 2 къщи и 3 апартамента.

Тъй като моят син сега ще кандидатства за първа група и тази ЦДГ ще му е едно от първите желания, ми стана любопитно, как точно са организирани нещата, но още не съм стигнала да отида да разгледам, какво точно представляват къщите и апартаментите, но предполагам, че не е по-различно от другите градини с филиали. Peace
Ако нечие дете посещава тази градина, ще съм благодарна за коментар.  bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 17 597
А вас какво ви интересува като не са ви там децата?

МАЛКИТЕ НИКОГА НЕ СА ГИ ИЗВЕЖДАЛИ РЕДОВНО И НЯМА И ДА ГО НАПРАВЯТ. ЗА ТЯХ НИКОГА НЕ Е ИМАЛО И Е МНОГО МАЛКО ВЕРОЯТНО НЯКОГА ДА ИМА ПЛУВАНЕ И ДОПЪЛНИТЕЛНИ ЗАНИМАНИЯ!

А злобата - аз нямам слава на потребителка, която е злобна, вечно е опозиция и обижда подред, когато някой е на друго мнение.
katiABV да не би да те изгониха от темата Страсти и класирания и ти дойде тук да се дракаш?

За 5 години във форума това ми е първия такъв пост - бива си ви, успяхте да ме предизвикате.

Ако агитираш за по- редовно извеждане на малките, плуване и допълнителни занимания, а не за още по- пълното им пренебрегване, ще срещнеш далеч по- голяма подкрепа, струва ми се...

Общи условия

Активация на акаунт