Бременни чужбински мами - 22 тема

  • 23 611
  • 735
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 628
Tink, то дошло вече ! Малкото юначе да си дойде в прегръдките на мама спокойно и с усмивка ти пожелавам!

Ели, аз чакам утре буря при нас, Ксинтия мина по на север, но е страшно, братовчедите на един от островите на атлантическото крайрбежие са заляти, другите на север не вдигат телефони, чакаме инфо...но няма страшно-там е намалял вятъра, ако бяха лоши новините щяхме бързо да разберем... При нас се чака подобно нещо утре, ние сме на високо, най-много пералното и гаража да ми напълни...както и басейна, писна ми тази зима само да източваме като прелее и градината на блато става. Природа е, няма как, ние я съсипваме и тя се брани...

За козметиката и на мен ще ми е интересно да чуя мнение!

1 дума за свеки - успяха да се скарат снощи с мъжа ми - темите - име на бебето, как се ползва фурната, какво да ям и какво не (и защо ...) и такааааааааа. А дрехите дето дъщеря и ми прати - трябвало да ги вземе да и ги носи, аз като ще лежа у дома нямам нужда от дрехи за бременни, и да не забравя после да и върна нещо ... Друго няма да ви казвам. Ще оцелея, обещавам ви! Аз съм такова животно, дето се справя!

Хубав ден милички!

# 571
  • Мнения: 39
добър ден, колко си е слънчево...красота Grinning Да се похваля, днес ставах да пишкам само 2 пъти през нощта...не че пак не съм уморена...но нали не остана много, от другата седмица намалявам още работните ми часове и ще се посвещавам на коремчето си Crazy от краят на март ще запоочвам и аз това курсче, ще се запозная с бъдещи мами като мен от моето градче, ех..
 bobi40 здрави нерви ти желая, аз нямам такива #2gunfire
Много слънчев ден мами Hug

# 572
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мента, това за водата за по време на раждането ли е, или по принцип? 

Ставаше дума за третия триместър, как да поддържаме задоволително качество на живот и как да разпознаваме сигнали за тревога. По време на раждането има изискване за прием на вода, свързано с епудуралната упойка, но те могат и с инфузия да я вкарат, а после, като започне действието на епидурала, не се усеща призив за пишкане и пак - технически изпразват пикочния мехур  Peace това са ни казвали акушерките на обиколките в родилните отделения, в курса още не сме стигнали до самото раждане...

На въвеждащата лекция бяхме с физиотерапевт и всъщност това, което съм написала в предния пост, е във връзка с това колко вода е препоръчително да се пие, за да се избегнат ранни контракции + учихме как да се грижим и подготвяме тазовото дъно, което е тази част от тялото, която най-често претърпява някакви вреди от раждането, вкл. и по време на бременността. Напр. спортно ходене, разни степери и т.н. не се препоръчват като физическа дейност по време на ІІІ триместър, защото натоварват тазовото дъно. И трябва да се правят упражненията Кегел по 5 минути всеки ден (със стягане и отпускане за по 10 секунди всяко).
Или например (който прави йога може би го знае) - да не се става от легнало положение с коремна преса, а чрез изтъркулване настрани, което щади кръста.

(мерси за превода... има толкова много думи, които никога не съм използвала на родния си език, а изведнъж стават много актуални покрай нещо, което съм чела или са ми казали на чуждия език...

Боби, в много неприятна ситуация си  Sad
Но вие не сте малки деца, имате житейски опит, който ви позволява да "тропнете с крак", когато около вас прекаляват с поученията... Здрави нерви са нужни само  Crazy И е хубаво, че с мъжа ти сте на една позиция за ставащото  Wink Hug

# 573
  • Мнения: 521
Боби искрено ти съчувствам, мила.  Hug Гледай да не им обръщаш внимание и да си пускаш повечето глупости покрай ушите. Много е гадно баш сега, когато имаш нужда от спокойствие да ти се качват разни роднини на главата...  ooooh!

Mentha като каза за кегелите... и аз почнах да ги правя, ама по едно време като ме хвана мързелааааа... признавам си, че спрях... то и масаж на перинеума мислех да правя, обаче...Много съм несериозна! е нищо може би със следващата бременност.

# 574
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 355
Привет от мен.

Mentha наистина и на мен ми е малко странно това, и затова се консултирах с акушерката. Но тя да си призная не е много компетентна  каквото и да я попитам ме насочва или да чета в интернет или да питам личния доктор Crazy, на моменти имам чувството, че знам повече от нея Mr. Green (с първата ми бременност имах страхотна акушерка дълго време ще я помня, но за съжаление тази бременност няма да е до мен).
И аз упражненията на Кегел ги правя от дъжд на вятър и заслужавам 3 мин наказание в ъгъла Laughing
От другите упражнения- правя пилатес за бременни у дома, за съжаление не мога да практикувам вече йога (fat burning) по заръка на доктора.
По отношение на козметиката и аз ще гледам колкото може по- малко да ползвам. С Алекс подмивах само с вода и мажех със зехтин, мокри кърпи само ако сме навън. Не си спомням за шампоана какъв ползвах май беше на Джонстън Thinking за този път още не съм решила, приемам препоръки.
Мickey_82  аз гледам да се вслушвам в тялото си, каквото ми се похапва и забелязвам, че в различните етапи на бременността налитам на различни неща. За сладкото определено не налитам както преди ,така че не ми е проблем. За сметка на това ми се хапват фъстъци, и си позволявам от време на време знам, че е алерген и не е препоръчително, но си мисля че в допустими количества всичко е ОК.

За бабите- аз помолих майка ми да дойде за раждането и то за да ми помага за големия. Искам да съм спокойна, че Алекс ще е спокоен. Т.е. няма да го мъкнем по приятели детегледачки и т.н., за него появата на нов член от семейството ще си е достатъчен стрес.

Vasilia честита ви малка принцеса, много усмивки да ви носи

# 575
  • Мнения: 233
Да е живо и здраво бебчето на Василиа!
Ще чакаме да се приберат вкъщи и да разказва. Simple Smile

Аз с Мишел ползвах само бебешката козметика на Веледа. Има малко силен аромат, но продуктите са 100% натурални. Свекито ми е дрогерист и тя ми ги препоръча. Каза, че всичко останало от рода на Нивеа и другата масова детска козметика, има доста силни съставки за нежната бебешка кожа и ми забрани да ги ползвам.

Упражненията на Кегел и аз ги правя, макар и нередовно.  Blush Много са важни, затова сетя ли се, почвам да стягам.  Laughing

Тинк, то верно при теб не оставало. Знам какво е да чакаш и да преносваш, само търпение да има човек. Simple Smile

И аз преносих с първото дете. Лично настоявах да ми индуцират раждането, иначе имах и медицински показания де (голямо количество околоплодни води), но лекарите се услушваха.  ooooh! И то дефакто заради многото околоплодни води не можеше да тръгне самО раждането. Контракции имах още от средата на 9 месец, и то редовни, но родова дейност - тц. Изчака ми се чакането, честно! А днес, а утре... Индуцираха ми раждането само с една таблетка. От там нататък всичко тръгна от само себе си... пукна се сам мехура в болницата, от там почнаха контракции на 2 минути... та, директно в родилна зала ме вкараха, че почнах да раждам (напъвам)...  Joy Толкова много подготвителни контракции имах през цялата бременност, че накрая, като взех да раждам, прескочих този етап.  Mr. Green

# 576
  • Мнения: 521
Бюти мерси за разказа! Ми аз смятам другия понеделник да почвам да настоявам за пустото индуциране. По принцип съм адкси нетърпелив човек, ако трябва всеки ден след 8ми да седя и да чакам дали ще стане, направо ще влезна в лудницата!  Crazy

Да се включа по темата за бебешката козметика... И аз мислех да сме на Веледа, обаче нещо цените ми се видяха много солени. Реших да порбвам с Хипп като за начало и ако не ни понесе тогава вече ще го мисля.

# 577
  • Мнения: 143
Tink, бебето си знае кога да излезе. Дай му още малко време. Всички бебета се развиват с различни темпове, затова и някой се раждат преди датата си други след. Предполагам колко ти е нетърпеливо. Ама може пък тези дни да реши да се появи юнака. Успех!  Hug


Мickey_82  аз гледам да се вслушвам в тялото си, каквото ми се похапва и забелязвам, че в различните етапи на бременността налитам на различни неща. За сладкото определено не налитам както преди ,така че не ми е проблем. За сметка на това ми се хапват фъстъци, и си позволявам от време на време знам, че е алерген и не е препоръчително, но си мисля че в допустими количества всичко е ОК.

И аз мисля като Ell . Тялото си казва най-добре като през различни периоди на бременността се сменят предпочитанията. Аз имах портокалов период - колко сок и портокали си заминаха... После дойде млечния период. Голямо ядене ме налегна на кисело мляко. Прясното малко по-малко, но пак върви добре. Напоследък ми се похапва жито. Даже бях питала тук в темата. Доколкото знам житото съдържа доста полезни вещества. Просто слушай тялото си. Каквото ти се хапва това.

Честито на майчето за бебока!   bouquet

Тази козметика Веледа има ли я в САЩ и ако не какви са алтернативите?

# 578
  • Мнения: 131
Благодаря ви за мненията.Обаче ако го слушам мойто тяло ще си ям само сандвичи- не ми се дояждат плодове, заленчици, нито пък чипсове или сладки. Просто бих си карала на сандвичи още 5 месеца, а не е полезно... но пък се опитвам- правя си плодова салата, много зеленчици гледам да готвя, по-чисти меса, бобови и зърнени култури, та дано да си набавям необходимото...

Да ви се похваля- тук при нас вали сняг.За трети път този сезон, което е много нетипично за нас...но за сега е едно беличко и хубаво- като бг зима...

# 579
  • Мнения: 107
Bobi, не се съмнявам, че ще оцелееш! Дръж фронта!  Hug
Тази козметика Веледа има ли я в САЩ и ако не какви са алтернативите?
Да, Weleda я има тук. Виж в Whole Foods - има доста неща от серията, ако не - онлайн. Аз едва ли ще взимам за бебето, защото точно в бебешките продукти не ми харесват някои от съставките. California baby са по-безвредни. Ако не намеря нещо по-задоволително, ще използвам моите продукти, няма никаква химия в тях.

И аз като Мики, ако слушам мозъка какво ми разправя, че ми се яде, само сладки работи, хляб, паста и глупости  Shocked... Насилвам се да ям салати направо. Не знам какво се случи с мен. А преди една салата ме съблазняваше адски много.

Мента, много хубав твоя клас. Ние сме следващата събота на част 1 за раждането.

# 580
  • Мнения: 143
ultra_hunichka, благодаря за отговора. И аз имам едно наум за всякаква козметика, макар че няма как да се избягва особено ако има проблем. Може ли да споделиш твоите продукти какво представляват. Търся всякакви алтернативи за бебето, а и за мен също.

# 581
  • Мнения: 233
Tink, мила, аз само искам да поясня, че забравих - пренасях вече седмица, ако не беше и повече, когато настоях да ми индуцират раждането.

Ако нямаш медицински причини за индуциране, бебето ще се роди, когато му е времето. Те си знаят, сладурчетата! Wink

хуничка, кое не ти харесва в продуктите на бебешката серия на Веледа?

# 582
  • Мнения: 2 185
Хуничка, погледни това (за дупе, пък и не само)  Grinning http://www.badgerbalm.com/pc-398-12-baby-balm.aspx . Имат и хубави слънцезащитни, стават и за деца  Peace

# 583
  • Мнения: 107
sunshine_83, разбира се, че ще споделя. От темата за алтернативната козметика имам много добри попадения.
Тялото си мия с това или това - редувам ги.
Редувам също 2 шампоана и балсами - едните са на Whole Foods brand с грейпфрут, а другите са цък и цък. Гледам, че имат и бебешки на уеб сайта. За Poof's и за сапуна с чаено дърво Клер се беше изказала суперлативно в темата и съм и много благодарна!
Вместо крем за тяло ползвам това или какаово масло. Не виждам как може да не стават и за бебе например. Другият вариант е зехтин за бебето.

Клер, мерси много за линка.
Бюти, в бебешката Веледа не ми харесва, че има "fragrance" - равностойно е с фталати  Sick

Последна редакция: ср, 03 мар 2010, 04:17 от ultra_hunichka

# 584
  • Мнения: 292
Здравейте мили мами,
напоследък пиша по-рядко, но пък ми е хубаво с мама, не можем да се нарадваме една на друга. Но както казва Гергана май ми се иска сама да си вземам решенията и да се радваме с мъжо на първите родителски моменти. Е, при мен е малко по-различно, защото ще са двечки и наистина ще имам нужда от помощ след секциото. Обаче понякога майките и свекървите искат да се спазват някакви остарели модели на гледане, и това много ме изнервя. Добре, че майка ми е по-разбрана и като й кажа, че мисля по друг начин -слуша.

Фата-моргана, мила много ти благодаря за включването относно кърменето. Съветите ти са безценни, а пък и кой е като мен, ползвам се от съветите на няколко консултанти в няколко различни теми.  Heart Eyes Hug Hug За помпата- моята застраховка я покрива 100%, което е страхотно, чакам да я получа всеки момент. А хубавото е, че след секциото мъж ми и майка ми ще се редуват при мен да ми помагат с бебетата при кърменето и др.

Хуничка, хубавичко си е на бейби шауъра, а? Мен ме третираха като принцеса, остана ми хубав спомен.

Тинк, мила, ами ние сме си по едно и също време, само дето аз знам точно кога ще се случи събитието. Не се притеснявай излишно, а мисли позитивно и всичко ще е наред.

Бюти , благодаря за целувките на коремчето.  Hug

На всички мами в темичката, гуш. Леле, остана ми само една седмица. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт