Бременни чужбински мами - 22 тема

  • 23 614
  • 735
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 7 914
Искате ли още едно попълнение в темата? Да си призная честно досега смао ви шпионирах, но вече разгласих новината( нали не мога да си трая) и ето ме и тук. Flutter


Clairette
 страшно полезна информация за слинговете. Само ми се стори, че на сайта , на който хвърлих око, не"продава" в Европа...

А за момченца винаги е така, не само за бебета -  гледаш огромна разпродажба -  всичко в розаво, мернеш синьо , затичаш се и хоп украсено с розово Joy Затова сега съм си поръчала момиченце Whistling


Old Sport
 за мен лично е без значениекъде ще са темите стига да ги има. Понеже и в "отчетната" по месеци надничах, но определено си помислих, че както с първата, така и с таз бременност... не ми е мястото в тези теми -  сред безброй ехота и хапчета... Blush

# 601
  • Мнения: 3 215
звездичка, добре дошла!  bouquet Би било хубаво да ни оставят тук, но не решаваме ние. Ако ни местят е хубаво да има линк поне  Thinking
Боби, Иман е добре, беше в сесия и затова не е писала. Иначе се стяга и тя за финалната права.   bouquet

# 602
  • Мнения: 233
хуничка, по принцип fragrance във Веледа е на основата на естествени масла. Ето инфо от сайта им (FAQ):

How do you color and fragrance your products?
Our products are naturally colored with the essential plant extracts that make-up each pure formula. All formulas are naturally fragranced with essential oils and plant extracts. We do not use any synthetic colors or fragrances.

Ако някой се интересува, тук има отговори на много въпроси относно козметиката на Веледа.  Peace

звездичка, добре дошла!   bouquet

# 603
  • Мнения: 7 914
Да попитам, хапвате ли сьомга?
 Чета много противоречиви мнения... едни казват, че е подобна на риба тон и не се препоръчва, други твърдят, че по малко може... Rolling Eyes

# 604
  • Мнения: 628
Звездичка, добре дошла ! Браво на новото попълнение!

Old sport, мерси за инфото , поздрави Iman от мен Wink и момичетата!

Дойде ни тока, мога да изчета сега на Клер хубавите сайтове, дето им се заканих сутринта! Но духа здраво, ние уж сме свикнали на 100 км/ч вятър, но свеки се цъкли, а и минава стотака.

Рената, хубаво е с мама, да. Може да те разбере сякаш и без думи, а ако се поскарате и имате разногласия все си мисля, че ще си затрае. Наслаждавай се сега на дните преди появата на двете принцеси, направете им един запис вечерта преди денят Х, разкажете им как ги чакате и обичате, покажете им пупата, където ги подготвяш за живота от 9 месеца насам и се посмейте заедно. Когато пораснат и гледат записа ще им става миличко според мен Wink аз така си мисля да постъпя като дойде времето - юни - юли Wink

хубав ден на всички!

# 605
  • Мнения: 143
звездичка, добре дошла!   bouquet

За сьомгата - аз примерно хапвам сьомга, не много често, но ми се дояжда. Бяхме питали в болницата дали може сьомга и ми казаха, че можело и няма проблем. Стига да е прясна разбира се.

ultra_hunichka, благодаря за линковете за козметиката.

Аз пък напоследък много хубави беебшки дрехи засичам и за момченца и за момиченца - все едни зелени и жълти цветове, много приятни за гледане разцветки и апликации. Незнам бебето дали така ще развие вкуса си Simple Smile Все пак надали се гледа в огледалото всеки ден. А като носиш блуза, рядко си гледаш сам своите апликации. Плюс аз също имам доста различен вкус от майка ми примерно, така че май това не е определящо.

На мен в темата също ми липсват някой майчета. Имаше едно майче от Испания, дето това и беше трето бебе и беше в 9-тия месец. Най-много да ни изненада някой с хубави новини. Simple Smile

# 606
  • Мнения: 39
Ех едва ви изчетох! По повод езиците, тъй като аз нямам приятели тук българи и с милото си говорим само на английски и се усещам че дори и мисля на английски а искам да уча детето си на български но съм сигурна че няма да мога да говоря само бг с бебо и се чудя как ще стане номера! До водата по време на кърмене тук уж казват, че няма нужда! Относно свекърви и желания за посещения при нас нашето свеки е на 75 и няма претенции да идва на помощ, но майка ми направо ме побърква и ми се цупи и ми се сърди! Относно сьомгата тук от книгата която ми е дадена от болницата пишат,че фермерската сьомга не бива да се яде(била пълна с нитрати или и аз не съм сигурна какво точно беше) но ако е от fishmonger прясна било ок! Ох аз май по всичко се изказвам ама имам и въпрос имам много лоши болки в кръста и корема ниско доло в таза, обадих се на док той каза че е нормално, но да попитам на вас случвало ли ви се е нещо такова??

# 607
  • Мнения: 1 436
Рената, наслаждавай се на последните си дни като tri-woman  Mr. Green. Един мой професор в колежа имаше близначки и докато жена му беше бременна, така я наричаше - the tri-woman  Wink

звездичка, добре дошла  Hug

Сьомга обичам и хапвам редовно, но и аз като Челси гледам да е диво уловена (и тихоокеанска), а не от ферма (и атлантическа). Фермерската била пълна с живак - така знам аз (а и от опит, дивата е по-вкусна Simple Smile). Достатъчно ми е, че другата ми любима риба - тон, ми е забранена. Отсега съм се нагласила как след раждането ще си хапна магуро суши   261uu.
--
На бебето освен сапун и евентуално шампоан, каква козметика му трябва (извинете за глупавия въпрос)?
--
И на мен ми е все едно къде ще е темата, стига да мога да я намеря.

# 608
  • Мнения: 407
Звездичка  Hug страхотни новини! Добре дошла и пожелания за хубава бременност!

За сьомгата, хапвала съм си няколко пъти по съвсем малко, защото просто я обожавам и не мога да се въздържа. Никой не ми е казвал за рибата тон, че не трябва и затова няколко пъти съм яла сандвич. Също така поне веднъж в седмицата взимам да правя за вечеря пангасиус...надявам се да не е от списъка със забранените храни.
Като родя пък аз съм се нагласила да посетя един от ония супер готини суши ресторанти дето си ги имаме тук с "Всичко, което можеш да изядеш" менюто...куверт 20 евро, дават ти карта и имаш право да поръчваш 7 пъти по 5 вида, но каквото си поръчал трябва да го ометеш иначе плащаш по евро и нещо на парче, ако не ме лъже паметта, че не съм стъпвала там от миналата пролет! Леле ще се омажа! Толкова да ми текат лигите, че не знам дали ме разбирате.

chelseasw6 за болките - да, точно такива описах вчера на акушерката, а тя ми отвърна "Ами ние точно така го харесваме! Това е защото бебето се намества в таза" за по-ранен период също ми каза, че е било нормално да го усещам.  Peace не се притеснявай. На мен ми се появяваха през определен период от време, кокалите се наместват.

Боби, как вървят при вас нещата? Пуснаха ли ви тока?

# 609
  • Мнения: 7 914
bobi40
 ти ли трябваше да лежиш? Що нямате ток? Hug

Juturna
аз веднъж бях взела"дива" и ми се разпадна в тигана Rolling Eyes...

Ще взема да пробвам някакъв друг вид риба...

 Но, Maggy77, виж какво мернах за пангасиус Rolling Eyes


А за многоезичието... дечко е подложен на 3 езика: български от моя страна, холандски от на баща си и помежду ни английски. Въпреки че прекарвам огромна част от времето си с него и му приказвам само на български, той проговори на холандски, а на български казва 4 думи на кръст. Така че за всяко дете е индивидуално, но си мсиля, че колкото повече се учи от ранна дестка възраст, толкова по-добре.

# 610
  • Мнения: 521
звездичка и аз да ти кажа едно добре дошла при нас!  bouquet

Като взех да прочета за рибите и чак се зарадвах, че аз риба не ям, че докато се оправя кое полезно, кое вредно...  ooooh!

На вас ви липсват рибите, на мен пък сирената... на тях съм им се наточила като родя... Макар че ще трябва и на диета да минавам, че толкова кила качих, направо не ми се мисли...

# 611
  • Мнения: 2 369
звездичка здравей и от мен Simple Smile мен ме интересуваше живо въпросът как да процедирам с детето относно езиците,че и ние сме във вашето положение,но вече ми се изясни.дано мине гладко и тази точка от начертаните постижения Grinning

за сьомгата....аз също много я обичам и от време на време похапвам,но рядко.незнам обаче как да я познавам дали е диво уловена или отгледана.някой да знае по немските стандарти какво трябва да пише на опаковката? сирената също ги обичам,но напоследък и тях ги избягвам,а е толкова жалко...нали имат много калций.

и тук да се похваля,че днес разбрах,че пак ще съм мъжка майка....не,че това ми беше желанието,но пък таткото е много щастлив,а пък аз съм много доволна,че бебока е супер добре развит,здрав и кУрав хахахахах....неотдавашния ми проблем с контракций и скъсяване на шийката на матката са също поправени и тя милата се е удължила,като си седях на задника на дивана тия дни и гледах филми.та сега съм много споко.

# 612
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Е нееееееееееееееееееееее
Звездичке!!!! Уррррррррааааааааааа Party Party Party
лека и приятна
ще залагаме ли пак накрая? Wink

# 613
  • Мнения: 628
За козметиката - ако не мажеш с кремче, ще ти трябва зехтин, студено пресован, най-високо качество, може би пудра, клечки за уши, разни такива Wink аз като помисля за зехтин и все се сещам за бабите с мас едно време бррр, но е било чистия еко продукт по тяхно време.

А мамите с опит/ познания - от каква възраст бебетата могат да се къпят в басейн, чиято вода се третира с химикали, разбира се? Тук ги мятат на 6 месеца и плават бебоците!

Маги, доде тока, свеки сготви и СЛАВА БОГУ не глади (тоест нищо не изгори, ура)!!!

Звездичка, имахме буричка и малко дървета изпопадали...още вали, но се затоплих вече, че карах на шишета с вряла вода днес в леглото Wink

Последна редакция: ср, 03 мар 2010, 21:49 от bobi40

# 614
  • Мнения: 107
Бюти, аз съм малко като Тома Неверни по отношение на това какво пише на уеб сайта. Може и да е вманиачаване, но за себе си съм права. Като всичко, което слагат, е природно и чисто и са само масла, защо на са ги написали какви са точно, както са изписали другите съставки? Никой регулатор не ги задължава да го напишат какво е затова производителите могат да слагат каквито си искат химични глупости в продуктите. В други бебешки продукти точно на Веледа има BENZYL SALICYLATE, което пак казват, че е Fragrance (Parfum). И да, получено било по естествен път, но е токсично вещество. Не се старая да те убеждавам, че продуктите на Веледа са лоши, просто аз точно тези няма да ги ползвам, тъй като имам други алтернативи.  Peace

Звездичка, добре дошла!   bouquet

И аз като Маги и Джутурна съм се наточила на много суши като родя.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт