контракции по време на бременност

  • 22 762
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 428
Кое е по силно магнерич или магнерот? newsm78
Ами доктор ще ти каже кое е по-добре да пиеш.

# 31
  • Мнения: 171
Аз съм с контракции от 4-я месец. Пия магнерич, но-шпа, диаспорал прахчета, тотхема желязо за анемията, зимафлуор. Известно време бях на инжекции бусколизин, преди това папаверин+аналгин. Също така и вливане на системи преди няколко седмици. Сега нещата са по-спокойни, пак имам контракции на са съвсем на рядко е не толкова болезнени.
Първата бременност беше по същия начин. С контракции до края. Надявам се и при тази нещата да се наред до края.
Мисля, че разлика няма между магнерота и магнерича. Пила съм и от двете, основата им е една й съща. Разликата е в цената им и съответно магнерота е по пречистен.

# 32
  • Мнения: 171
Два пъти лежах в болница заради контракции. От 4-тия месец ги имам, но са безболезнени, само втвърдявания на корема. Бях на инжекции и системи папаверин и но-шпа, а после на магнерич, магнерот и но-шпа. Мисля, че магнерота е по-добър от магнерича.

# 33
  • Мнения: 210
С първото ми дете имах конракции след 5-ия месец,но сега е чудо...още от втория.Пия Нутримаг и малтофер.Иска се лежане но...трябва и да се работи.Магнерич,магнерод,нутримаг и т.н. са все магнезий на различни производители и различни цени Wink Течности ме карат да пия заради бъбреците,не съм чувала за връзка с контракциите.

# 34
  • Мнения: 4 615
Контракциите ми прераствваха от една в друга през цялата бременност. Имах чувството, че съм в една непрекъсната контракция. Беше неприятно, помагаше ми до известна степен почивката. Износих си бебето без проблем до планираната дата на раждане.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
Имах, първият път бяха и с болка, и с разкритие Sick, последните 2 месеца ги пролежах. Rolling Eyes
С дъщеричката работих до последно, не съм имала проблеми. Peace Но Магнерот си зобех Laughing и двата пъти, като поп. Rolling Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 265
Започнах с контракциите далеч преди да ми проличи, че съм бременна ooooh! Пих всякакви форми на магнезий (във всякакви количества) и но-шпа. Това по съвет на 2ма независими един от друг лекари. Не знам дали има връзка (и никой не се нае да ми го потвръди в последствие), но в края на осми месец бях с 2 см и 50% шийка. Седмица и нещо по-късно родих.

# 37
  • Мнения: 49
Здравейте! Дойде и моя ред да ви споделя и да се оплача. Вече съм в петия месец и от няколко дни насам усещам, че имам силни и чести контракции. Не са болезнени, но все пак са притеснителни. Според моя близка, която е акушерка, се появяват в резултат на повечко нерви, т.е. трябва почивка и спокойствие. Каза ми да пия 3х1 Магнерич и 3х1 Но-шпа (което мога да сменям с Дуфастон). Следствие на това, освен че честотата им намаля, станаха и много по-слаби и кратки (преди бяха по около 1 силна контракция на 2 часа, с продължителност поне 10-15 мин.). Днес, обаче, се обадих на докторката, която ми проследява цялата бременност и тя ме посъветва да си взема и прахчета Магнезиев Диаспорал, които да започна да взимам вечер преди лягане (като не спирам другите, де). Питам се някоя от вас дали го е пила по тази причина...намерих разни коментари, но на жени, които са го взимали, но при проблеми с кръвното.

# 38
  • Мнения: 171
Диаспорал на мен много ми помага. Първата бременност пих само магнерот и си имах контракции постоянно и до 9-я месец. Сега нещата тръгнаха отначало още по зле даже, но благодарение на Диаспорал почти нямам болезнени контракции вече. Пия магнерич 3 или 4 на ден /сега съм на 4-ри/, едно прахче Диаспорал всеки ден и но-шпа при нужда.
Надявам се и при теб контракциите да намалеят и изчезнат.

# 39
  • Мнения: 8 999
По време и на двете бременности след четвъртия месец имах непрекъснато контракции. Моите не бяха болезнени, просто тумбакът ми се втвърдяваше и щръкваше напред. Предписаха ми Папаверин, но от него ми ставаше лошо и спрях да го пия. Карах си до края така - с контракциите.

# 40
  • Мнения: 723
АЗ пия магнезии, ношпа,гинепрал, верипамил, фолиева киселина и пак имам.  Кое е по силно магнерич или магнерот? newsm78
и двете са с еднакво количество на активното вещество,производителите им са различни,
нутри маг е най-силен от трите,
а гинепрал като ,че ли е най-сигурното средство,
аз пих нутри маг до момента в който родих,преди това бях в патология за задържане и там ми вливаха системи магнезий,
в резултат както някой беше писал -бях се циментирала и се наложи тройна доза окситоцин плюс епизиотомия,
явно в началото на 9-я месец единственото лекарство,което трябва да се взема е "лежане" Simple Smile,но в предните месеци лечението с медикаменти май си е наложително Simple Smile,
късмет Simple Smile

# 41
  • Мнения: 9 973
нищо особенно,но не съм и работила,тъй като щях да пометна

# 42
  • Мнения: 288
Контракциите ми прераствваха от една в друга през цялата бременност. Имах чувството, че съм в една непрекъсната контракция. Беше неприятно, помагаше ми до известна степен почивката. Износих си бебето без проблем до планираната дата на раждане.

 ooooh!И аз така. TiredСамо че и почивката не помагаше,защото все се шашках и от нерви ставаше по-зле.
Пих шепа лекарства,но все пак преносих,слава Богу. Praynig
Пожелавам ти лека бременност до края и здравичко бебче! Hug

# 43
  • в Кошера
  • Мнения: 2 228
И аз имам чат-пат безболезнени от началото на 6-ти месец  #Crazy newsm78
Пия Магнерот.

# 44
  • Мнения: 58
И аз имах в началото на 5 месец, за около седмица.Пия магнерич.Сега съм в средата на 6 месец и от няколко дни всеки ден получавам по 3, 4, но ме притеснява , че много ме боли и кръста и гърба, не е по време на контракцията, но се чудя свързани ли са нещата.На консултацията ми казаха, че бебето е седалищно и може да притиска нещо

Общи условия

Активация на акаунт