ЛЕчЕНИЕ НА РОЗОВ ЛИшЕЙ

  • 13 838
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
   Моля ако някой знае нещо за лечението на розов лишей да пише

# 1
  • Мнения: 1 014
Тази тема е за здравния. Пусни търсачката имаше и преди теми.
Като цяло, ако не е много тежък случай си минава и само. Не повтаря, което е хубавото и не излиза по лицето. Лошото е, че минава бавно - за месец-два. Реакция е на химикалите, с които се третират тъканите на дрехите, затова не трябва да се носят неизпрани нови дрехи. Но и влизането в пробната на магазина е достатъчно, за да го хванеш.

# 2
  • Мнения: 523
Имах, точно от не изпран пуловер от магазина. Мина горе долу за 4/5 седмици, Не можеш кой знае  какво да направиш, освен да не го мокриш - водата направо го храни. Мазах го със нещо подобно на вазелин.... но по скоро да омекотява кожата. Не смятам че кой знае колко помогна самото мазило. Просто стискаш зъби, гледаш максимално малко да се мокриш, колкото и да е гадно и изчакваш да ти мине.

# 3
  • Мнения: 4 335
Имах,не сьм лекувала с нищо(по сьвет на лекар),сам отминава  за няколко седмици при мен.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
При мен се появи след прекарано вирусно заболяване. Дерматоложката ми предписа "Ериус" и микстура алба. Както и ми забрани всякакво къпане, защото от водата избиват още обриви. За седмица-две се оправих.

# 5
  • Мнения: 94
Минава доста бавно, при мен беше за около 2 месеца. Основно го мазах с микстура алба, но тя доста изсушава кожата. Къпането по-рядко, без каквито и да било сапуни, душ гелове и т.н.

# 6
  • Smallville
  • Мнения: 994
За това,че не повтаряло,поне за мен не е вярно.Преди около 5 години го получих за пръв път,ходих на лекар,изписа ми разни мазила,не помня вече,но ми мина много бавно,беше основно по корема.И аз не трябваше да се мокря,бла,бла,беше лятото и беше невъзможно.

Миналата година пак се появи и точно тогава ходех редовно на масаж и масажистката ме посъветва да направя няколко солариума.Послушах я и лишея изчезна след втория или третия сеанс,пекла съм се не повече от 5 минути на сеанс.

Сега гледам пак имам 2 петънца на ръката,аман вече,пак ще трябва да се пека Tired

# 7
  • Мнения: 122
Здравейте, преди една година януари месец ми се появи въпросният Розов лишей. Дерматолога ми каза, че е следствие от стрес и най-доброто, което мога да направя е да не го мажа с нищо. Най-добре е при вземане на душ да не се използва никакъв сапун, а шампоана да не се стича по тялото. Аз лично не можах да издържа 2 месеца само с вода и ползвах бебешки сапун.

Общи условия

Активация на акаунт