"Хранене на бебето"проф.д-р Лиляна Трифонова

  • 9 049
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Едно време (със сина ми), се водех по нея буква по буква.  Rolling Eyes "Хубавите" резултати не закъсняха!  Twisted Evil Сега я поглеждам от време на време, ама при сегашната схема на хранене ми е напълно излишна и неприложима.  Tired

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Абсолютно! Само дето на мен ми се струва, че авторката е за ранното захранване, но чула някъде че се говори за късно и решила да го спомене с две изречения! Sick
Всъщност докторката е член на СЗО и би трябвало да е добре запозната с изключителното кърмене и захранването след 6м., но явно наистина не смее да се противопостави на колегията.
Съгласна съм с мнението на Белинда; за мен книгата беше разочарование.

# 17
  • Мнения: 127
Съгласна съм с мнението на Белинда; за мен книгата беше разочарование.
И аз бях много разочарована. Подарих я на една приятелка, която се оказа "по-праволинейна" от мен и захрани по схемата, препоръчана от педиатърката, а след шестия месец спря да кърми. Освен това на мен и рецептите не ми харесаха особено - за целта използвах "Как да храним детето правилно" на някакъв мъж (забравих по името, а книгата в момента е в друга приятелка) и една "архаична" - "Отглеждане и възпитание на малкото дете" - от 80-те години е, но пък рецептите там са железни, а и имаше много полезни неща за масажите (аз я ползвах най-вече затова).

Последна редакция: сб, 08 окт 2005, 10:49 от Бу

# 18
  • Мнения: 4 076
Точно мислех да си я купувам. Добре (извинявам се, че разводнявам темата), а бихте ли препоръчали някоя добра книга, по възможност на български? Ще ми се да имам нещо в книжно тяло, за бързи справки Grinning

# 19
  • Мнения: 6 243
Точно мислех да си я купувам. Добре (извинявам се, че разводнявам темата), а бихте ли препоръчали някоя добра книга, по възможност на български? Ще ми се да имам нещо в книжно тяло, за бързи справки Grinning
В духа на т. нар. "късно" захранване, на мен не ми е попадало нищо. Периодично проверявам секцията с книги в "Хеликон" от нездраво любопитство, ама там поне няма.

# 20
  • Мнения: 1 006
Едно време (със сина ми), се водех по нея буква по буква.  Rolling Eyes "Хубавите" резултати не закъсняха!  Twisted Evil Сега я поглеждам от време на време, ама при сегашната схема на хранене ми е напълно излишна и неприложима.  Tired
Зъхи, а какви са "хубавите " резултати? не от нездраво любопитство, а за информация........ Confused newsm78

# 21
  • Мнения: 2 534
Ръководех се по тази книга . Забавих само малко захранването , заради алергия .

# 22
  • Мнения: 211
На мен книгата ми харесва.
Естествено, не прилагам 1 към 1 всичко, което е написано, но в 80% от написаното се доближава до указанията на нашия педиатър и моите разбирания за захранване на детето. За инфо: все още имам кърма, но от 2-рия месец започнах със сокчета, от 3-тия плодови пюрета, от 4-тия млечно-зеленчукови и съвсем скоро с жълтък.

# 23
  • Мнения: 503
И аз не я харесах книгата. Пълна е с противоре4ия, както писаха май4етата по-горе. На една страница пише, 4е не е хубаво да се дава прясно мляко (май дори пишеше да не се дава преди 10 мес., ако не се лъжа), а на следващата ве4е са дадени рецепти за пюрета за 3-4 мес. бебета, които пюрета се приготвят с прясно мляко  #Crazy . Е това ако не е даване на прясно мляко, то кое е? И това е само едно от противоре4ията, за които се сещам, има и много други. После как да се довериш на такъв лекар, пък бил той и професор, и 4лен на СЗО?

# 24
  • Мнения: 398
Аз четох само частта за кърменето, но ми се видяха някои неща малко противоречиви с това, което чета тук и това, което вие обсъждате във форума. Например как едва ли не трябва да кърмя бебето по 15 минути  под часовник, че за толкова по принцип се наяждало. И че през нощта било добре коремчето му да почива.  Wink

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 765
И на мен ми беше по-полезна частта с рекламите . Така поне се информирах за това което предлагат . Ползвам и таблиците .
До сега не съм попаднала на книга по която мога 100% да се водя . Всяко дете е различно . Имам няколко книги :
- Моето бебе - Ан Бакюс
- Хранене на бебето 1 - Лиляна Трифонова
- Детска кухня -изд.Слънце / спонсорирана явно от Данон - навсякъде в рецептите  се препоръчват техните продукти /
- д-р Спок
Ползвала съм от всякъде по нещо , но най-полезен ми беше форума и интернет като цяло .


Аз харесвам втората част:"Хранене на детето"Има много хубави рецепти за малки дечица.Малки количества.
За каква възраст е ? Само с рецепти ли е ? И каква и е цената ?

Последна редакция: пн, 10 окт 2005, 08:32 от eliss

Общи условия

Активация на акаунт