Неспокойно бебе с газове

  • 14 164
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мамчета.Търсих в предходните теми,но не открих решение.Имаме следния проблем-малката е на 45 дена.Според мен коликите,който започнаха на 7 ден,вече преминаха.Роди се 3 680кг 52 см,на 1 месец беше 4 500 кг 57см,а на 45 дена вече е 5 000 кг не сме мерили дължината-правя това това уточнение,за да разберете че не е дебела,т.е. на "екчета".Кърмя я от двете гърди на 3,5-4 часа денонощно.От няколко дена има неспокоен сън-и денем и нощем,ужасно много газове,придружени от хленчене,напъване и зачервяване на лицето.Рядко повръща по около 1 кафяна лъжичка  дори и два часа след като е яла.За съжаление дори носенето на ръце и люлеенето не я успокояват.
Въпросът ми е на какво може да се дължи това и какво да правим.

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Все пак може да са колики. Бебето е все още в този период - може да изчезват, може да се появяват. Не съм имала контакт никога с колики и не знам какво представляват, но ти най-добре познаваш бебето си. Редовно ли се изхожда? Как са изхожданията?

# 2
  • Мнения: 236
Ами те това са колики. Моето все още си ги има. Тъкмо си мисля,че са изчезнали-и те се появяват пак. Раничко ви е да се оттървете от тях май. Като се има в превид,че моето яде едно исъщо-АМ. Да речем при кърмата все пак по някакъв начин се променя състава и в зависимост какво ядеш,то нашето ядене е едно и също,но има дни в които почти няма колики,а има и лоши дни. При нас коликите се изразяват главно в напъване,като понякога излиза и малко мляко.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Моите лично изпитани трикове срещу коликите са носене в слинг; топло на коремчето; носене в поза "тигър на дърво" и...издържане (както при ЕБХ).
Да си сменяла през последните дни нещо в храненето си? Има ли промяна в честотата или времето на кърмене?

# 4
  • Мнения: 9
Ми мисля нищо не съм променяла в моето хранене,а бебка сменя само часовете,но не и интервалите между храненията.Настина пръцка с ако-аз му викам "с мозък" newsm62.А и започна да ака по веднъж дневно,не както отначало 3-4 пъти на ден,като акото е редичко с "нормален цвят".А внезапните викове по време на кърмене?А плача по време на сън?И какво е това носене в поза "тигър на дърво"и...издържане(както при ЕБХ)?

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 099
"Полегналото тигърче"

За "издържането" някъде в подфорума в темата за ЕБХ го има. (естествена бебешка хигиена)
НЕ проповядвам ебх, само посочвам позата, която гони газовете! Да се поеме дълбоко въздух преди това Laughing

# 6
  • Мнения: 9
Благодаря за пояснението.Знам,че ще прозвучи тъпо ама мисля си да не са зъбчета?Защото откакто е неспокойна започна и много да се плюнче,почти непрекъснато си дъвче юмручето,а и но долния венец се вижда по "бяло петно" да го наречем.Като споменах това на бабите,само дето не ме обявиха за невменяема

# 7
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Белите точици по венеца може да са кистички - съвсем безобидни. Моят синковец имаше няколко такива. Сега май му излиза зъбче, а се плючи от втория месец  Laughing Така че това не е критерии  Peace
Може и да преминавате през кърмаческа стачка щом плаче по време на кърмене. По принцип ако са зъбки кърменето би трябвало да успокоява бебето, а не да го дразни  Peace
Опитайте и с бял шум например от сешоар и ако има резултат значи определено са си колики  Hug

# 8
  • Мнения: 148
И моето бебе има ужасни колики, напоследък малко намаляха, но това, което описваш, е типичен признак за колики. Аз дори я водих на преглед за това, лекарят каза, че щом расте, наддава, изглежда добре и няма температура-няма за какво да се тревожа. Да чакаме да отминат коликите Praynig.

Общи условия

Активация на акаунт