Невролог - Варна

  • 775
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Здравейте!
Преди няколко дни се случи нещо странно с дъщеря ми - изведнъж почна да заспива /отпусна се като парцал/ и температурата и спадна под 36 градуса. Викахме Бърза помощ, правиха й кръвни изследвания, но общо взето са наред. Гореописаното състояние продължи около 10-20 мин, след което Т почна постепенно да се нормализира, но детето още няколко часа беше вяло. Не ни предписаха нищо само казаха, да я наблюдаваме, да я обличаме добре и да пие/яде топли неща. От тогава малката е добре, жизнена и дива, както винаги /чук-чук/.
Личната ни даде направление за невролог, защото и тя се зачуди на какво може да се дължи тази случка /която ме изплаши истински/

Моля препоръчайте ми невролог, за предпочитане детски във Варна.
Д-р Ралчева има часове чак за другия месец, а дотогава направлението ни ще изтече.
Имате ли координати на Щилиянов /не съм сигурна, че се пише така/?


П.П. Когато се случи този кошмар, малката ядеше слънчогледови семки, обелени, за първи път.
Видя ме, че ям и искаше да опита, беше погълнала 7-8 парченца, когато стана белята. Възможно ли е да има нещо общо с това?
Не си е удряла главата, не е боледувала скоро, не е пила лекарства и не вярвам случайно да е намерила някое хапче и да го е глътнала

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 20:51 от dolly

# 1
  • Мнения: 295
Доли, преди време ми се наложи така спешно да търся детски невролог.
Отидох при Ралчева  и понеже пак така часовете бяха за след месец аз чаках /не много дълго/ - прие ме.

Когато беше колкото дъщеря ти, на сина ми през нощта му падна температурата до 35градуса. Бърза помощ директно ни каза , че това не е достатъчно ниска температура, за да дойдат Shocked

Успех, с невролога  Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 241
к(Р)оки, разбрахте ли на какво се е дължало това понижение на температурата?
Аз я измерих 35.4, челото и ръцете и бяха направо студени, а и това, че се отпусна, почти безжизнена ме накара веднага да звънна на 112. Дойдоха, макар и не много бързо.
 Hug

# 3
  • Мнения: 295
Доли, последно при Боян решиха че се дължи на незрял все още температурен център  Rolling Eyes Боже, така ли беше. Мина доста време и забравихМежду другото моят син беше с ниска температура 4 дни  Confused

Редактирам, защото си открих бележките в дебелия теФтер  Laughing
Като две основни възможни причини съм си записала: недоразвита нервна система и по-конкретно, центъра за терморегулиране и ниска кръвна захар.
Чела съм, че понякога след вирусни инфекции с повишена температура, следва период на понижена телесна Т.

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 19:11 от к(Р)оки

Общи условия

Активация на акаунт