Почистване на сняг там, където живеете

  • 1 964
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 932
Аз го огелпих с цитата...

# 16
  • Мнения: 145
И тука пред Частните имоти би трябвало да Чистят собствениците или фирми които са наели. На нас ни се е слуЧвало фирмата на която плащаме да не мине 48 Часа след като снегът е паднал. Ако се обадиш ти казват Че нищо не могат да направят, нямат персонал.  Shocked

 Joy Joy Май в БГ това извинение с персонала никога не са го използвали. Има време обаче да се поучат от виенските си колеги  Joy


Обществените места се Чистят от общината. Тая година валя доста сняг за виенските представи, не видях някой да изрине снега на нашата улица. Чистеха само големите улиците, за малките никой не го е грижа. Същото казаха и всиЧките ми колеги и познати за местата където живеят. Освен това ако е валяло през нощта, сутринта и големите улици Често остват непоЧистени. Като понавали, основен проблем става паркирането. НИкой не извозва купЧините сняг, остават натрупани около тротоарите. Тая година освен снежна, зимата е и студена, та най-късно след 2 дена тия купЧни са се превърнали в ледени планини.  #Cussing out

Честно казано, мислех си, че австрийците са подредени и педантични хора  newsm78

# 17
  • Мнения: 4 399
Честно казано, мислех си, че австрийците са подредени и педантични хора  newsm78

Аха, обикновено който не си е имал взимане-даване с тях, мисли така.  Confused Имам приятелка, която работеше в много близък контакт с австрийци и май само тя ми вярва като и разказвам някои неща.

# 18
  • Мнения: 305
В Белгия не е слънце.
По традиция първия за годината сняг е изненада за всички  Grinning  После  с Божията помощ (и липсата на сняг) се оправят нещата.
Тази година първият сняг  беше на 19 или 20 декември, с дебелина 5/6 см, анонсиран от метеоролозите седмица по-рано.  Прибрах от работа (26 км от които 20 по магистрала) за 3ч и 27 мин (в тях влиза 15 мин спиране за да взема детето от училище.)
Цялата държавица беше едно гигантско задръстване...
На следващия ден беше горе-долу ОК, но ми казаха, че в училището е имало деца до 9 и 30 вечерта и у4ителката от занималнята е проникнала с взлом в столовата да им даде нещо да ядат.  Simple Smile  

Една седмица по-късно в няколко общини свърши... СОЛТА.
Като са правили магистралите във Валония, явно не са познавали зимата като феномен, защото   след 6 седмици солене станаха траншеи и дупки като в родината, а магистралата Брюксел -Париж е като бомбардирана в някой участъци....
Мила картина....
Много ме разсмя един репортаж за едно кръгово. Улицата А (собственост на общината Х) се пресича с национален път 6, който е собственост на Валонска област. Всеки си изринал и насолил "неговия си" път, но тъй като не било ясно самото кръстовище на кого е     ooooh!, него никой не го пипнал.... И то станало една много качествена пързалка с вираж, както  и генератор на оборот на околните автосервизи....

В нашата община всеки трябва да си чисти и соли тротоара пред къщата. Отделно от глобата (която не виждам кой ще наложи), ако някои падне защото е хлъзгаво и  непочистено, неговата здравна каса ще си иска парите за гипса от собственика на имота (или неговия застраховател).  

# 19
  • Мнения: 139
Тия тука добре че гледат телевизия и ходят в България по екскурзии, че да видят какъв му е цвета! smile3521,

Общи условия

Активация на акаунт