СЕПТЕМВРИЙСКОТО човече се усмихва от екрана вече :) !

  • 27 617
  • 713
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 427
desisue, стискам ти палци за 19-ти. Ако можеш потърси и второ мнение, може апарата да му е бил стар.
Аз в сряда мисля да ида на преглед, дано сега вече да се види сърце. Praynig
За ЖК- мисля да се запиша чак към 14-15г.с. Така или иначе ще го ползвам само за направленията. Дотогава ще си ходя на частни прегледи, на ФМ в 12г.с., микробиология и цитонамазка ми правиха точно преди да видя положителния тест, прогестерон си пуснах преди 2 седмици. Оказа се занижен и сега пия Утрогестан. Не мисля, че на ЖК ще направят нещо повече.

# 31
  • Мнения: 2 222
E.L., аз как мога да си проверя прогестерона, защото откак изпих 2-те опаковки Утрогестан, не съм почвала следващата, тъй като се чувствам добре и си мисля, че достатъчно съм изпила. Всъщност основното, което ме притеснява е, че Утрогестана влияе на резултатите от БХС. А дори да се отбележи, че жената приема Утрогестан, реално при не дай си Боже лоши резултати, никой не ги оправдава с лекарството. А при мен така или иначе ще са затормозени резултатите от възрастта ми. И ако и някой хормон се обърка от Утрогестана, не ми се мисли. Някой, който има малко детенце, правил ли е БХС след прием на прогестеронов препарат?

# 32
  • Мнения: 1 427
Danna_2010 , хм, сложен въпрос Thinking Иначе изследване винаги можеш да си пуснеш във всяка лаборатория, обаче дали резултата ще е реален, не знам newsm78 Междудругото, аз нямах никакви признаци за занижен прогестерон - нямах болки, кървене...Просто гинеколожката ме посъветва да си го пусна. Беше 7,80.
А за БХС - защо мислиш, че ще има влияние? Това хормонално изследване ли е?

# 33
  • Мнения: 2 222
E.L.,. четох на не знам колко места вече за такива случаи  Confused БХС включва 2 части - едната е размерите от ФМ, другата - стойностите на 2 хормона - бета хорионгонадотропин (или нещо такова, хормона на бременността) и някакъв плацентарен хормон. Всички тези данни се вкарват в система, която изчислява риска, включвайки и възрастта на майката като фактор. Проблема е, че прогестерона влияе на стойностите на изследваните 2 хормона и може да промени картината изцяло. Но никой не може да изчисли нещата, имайки предвид и прогестероновата терапия. Не знам дали успях да го обясня добре. Confused Ако не бях на тези години, нямаше в никакъв случай да си направя БХС, но сега всички лекари ще настояват просто.

# 34
  • Мнения: 1 427
А-ха, ясно. Обаче това изследване се прави по-късно - към 16-20г.с. , а на мен ми казаха да пия У. само до 12-13г.с. Може би докато дойде време за БХС, влиянието на препарата ще отшуми. Така или иначе, определящ е резултата от ФМ.

# 35
  • Мнения: 2 222
Ранния БХС се прави сега - между 11 и 13,5 седмица. Той се води по-точен и прецизен от двата. Аз ще го правя на 16-ти или 17-ти този месец. А късния е в 15-16 седмица. Абе каквото излезе  Simple Smile Дано всички имаме супер резултати  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 427
Аз пък си мисля, че 11-13г.с се прави първа ФМ, 16-20гс - БХС, и 20-22 втора ФМ. Поне това намерих като инфо из нета http://bglog.net/bebelog/8754. Но не съм се задълбавала много, така че може и да греша.

# 37
  • Мнения: 2 222
Да, сега се прави и ранната ФМ, но и ранния БХС  Peace От ФМ може да се ползват всички данни за размерите на бебето, а кръв за изследването може да се пусне директно в Майчин дом. Само да е всичко наред, аз мисля с данните от ФМ при Димитрова направо да ида на другата сутрин в Майчин дом.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Миналата година покрай преживяното, имах разговори с няколко генетици - та според тях с най -голяма вярност и точност е ранния БХС.

# 39
  • Мнения: 2 922
Здравейте, момичета!

desisue, дано всичко да е ОК  Hug
Аз съм преживяла един мисед, неприятно е, но какво да се прави, случват се и такива неща.
19-ти не е ли много далече, защо не отидеш и при друг лекар за второ мнение?

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 565
Добро утро, мами Simple Smile!


Благодаря за добрите думи за новата темичка  Hug !Радвам се, че ви е харесала  newsm03
desisue, стискаме палци за 19.02.  Peace и всичко да е наред  Praynig Praynig Praynig !
Хубав слънчев зимен ден ви желая!

# 41
  • Bulgaria
  • Мнения: 369
desisue мила, бъди смела и не спирай да вярваш, че всичко ще се оправи  Hug Наистина има много такива случаи, в началото лекарите да се съмняват за проблеми, а после се оказва, че всичко е наред  Hug Просто майката се травмира ужасно, това е единствения резултат  Tired Няма да се предаваш, до 19-ти има време, а ние всички сме с теб и стискаме палци тревогите да са били напразни  Praynig  Praynig  Praynig
Jani4ka айде да ти е честит новия лаптоп и да не се разваля изобщо  Mr. Green Браво за хубавите новини, много мило ми стана  Hug
Приятен снежен ден на всички  Hug

# 42
  • Мнения: 15
Здравейте момичета аз също сам бременна и септември ми е термина бих искала да се присъединя кам вас само дето незнам как точно става Embarassed

# 43
  • Мнения: 2 222
viktorinox, добре дошла, ами вече си се присъединила  Simple Smile Ако искаш, можеш да ни кажеш датата на термина си, за да те добавят на първа страничка в списъка.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 565
viktorinox, добре дошла сред нас   Hug !
Добре е да дадеш дата за очакван термин.Останалото е пожелание.Как се казваш, на колко години си, от къде си, какви са ти усещанията за пола на детето.
Ние ще те допишем в списъка. И от там насетне, ти решаваш кога да четеш и какво да ни пишеш за себе си.
Групата ни е много готина  newsm47 .Едни приказливки сме се събрали  lalalala
Можеш да споделяш и задаваш свободно всякакви въпроси Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт