Дете с дисплазия и/или луксация

  • 28 658
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 499
Здравейте отново.
Вече четвърти ден сме със стремената на Павлик и с гащите и нощите са ни много зле. Не може да спи и се буди през час. При вас как е?Ония ден се обадих на позната ортопедка, която всъщност ни заведе при д-р Стефанов от Горна баняи ми каза, че била разговаряла с него след ние като сме си тръгнтали, и той й е казал че малката има сублуксация, което означавало, не й е извита ямката за да се намести ябълката а  е по изправена и си трябвало сериозно лечение. Аз й обясних че само веднъж като намествах ставата я усетих да щракне и от тогава не съм усещала нищо. Притеснено ми е да не би да не е влезнала къдет отрябва и един вид от тия каишки и гащи да няма ефект. Тя ми каза, че все пак не се вадела толкова лесно и да не я мъча напразно. Незнам само за това мисля дали ставата й е на място и да се оформи добре ямката. Моля ако някоя мама знае нещо по въпроса да ми каже  Praynig

# 16
  • Мнения: 16
Здравей, при първият ни преглед когато бяхме на 2 месеца и при нас се чу пукане и тогава ни изписаха гащите , а трябвало да ни изпишат стремена на Павлик (диагнозата ни е луксация).Гащите не ни помогнаха със стремената за 15 дни имаме ефект , направихме снимка и там се видя че вече е започнало вкостяване и ъгъла на таза със  крачето е по приемлив от колкото първите ни снимки.Ортопедъъ ни каза че  за сега имаме  добри резултати , мисля че ще се оправят .

bilyana44 през деня и ноща намаме проблеми добре си спи  1 месец стана вече , да не би при вас да не са сложени правилно стремената и да и убиват някиде, ортопедът ли ги постави.

# 17
  • Мнения: 499
Да ортопедът ги намести и каза отгоре да не ги откопчавам само отдолу при крачетата. И направо незнам реве като луда а на мен ми се свива сърцето и незнам какво да правя като й ги махна и е много спокойна но като ги сложа пак се почва. Много ми е тежко дере се много и не спира. Дори като я гушна продължава.

# 18
  • Мнения: 16
Проверете дали има и на други фирми, може да не и са конфортни.ни носехме гащи на фирма ортотех а на фирма михаела бяха по удобни.

# 19
  • Мнения: 499
Гащите са на фирма ортотех както и коланите. Другата седмица заедно с племеницата ще отидем пак до горна баня все пак тази нашата позната да я види и тя да ми каже дали е правилно крачето.
А на другата фирма каква цена са?

# 20
  • Мнения: 10
здравей bilyana44. Ние също плачехме много първите две нощи от каишките. Проверявахме ги постоянно, а малката през час се събуждаше с писък и пак наново... Оказа се, че тази платка, която е на гръбчето убива при допир с матрака. Сложихме отдолу меко одеяло на два ката и Ваня спа 8 часа без да се събуди. Това ни реши проблема.
Стремена на Павлик на друга фирма в България няма. Ние също търсихме. Помолихме и приятели в Германия, които ни казаха, че са абсолютно същите там, правят се по поръчка, но струват 140 евро.
Дано да съм ти била полезна. Стискам палци за всички бебки да се оправят.

# 21
  • Мнения: 499
sisisi_1 довечера ще пробваме да сложим одеалце и да видим. И аз забелязах  че не иска да лежи по гръб и като я сложа по корем в/у мен и заспива на момента. Вие още ли ги носите тия стремена? Ние сме с тях и гащички. Аз по нагоре бях писала ,че  док. ми каза да намествам ставата - но само веднъж я наместих и от тогава до сега не съм усетила същото прещракване и дано да е на мястото си. На вас какво ви казаха и колко време трябва да се носят. Ние тази седцица ще отидем пак до Горна баня за да я погледнат дали крачето й е на правилното място. Док. каза че има сублуксация, което значе че е предварителе етап преди луксацията. Каза че където влиза ябълката не е така като дъга а е по-право и за това излиза ставата.
Извинямам се ако ви досаждам д всички тези въпроси, но се надявам да ме разберете, понеже това бебе е чакано 6 години.

# 22
  • Мнения: 10
здравей мамче bilyana44. Да, ние още носим тези стремена /каишки/ на Павлик. И ще ги носим колкото е възможно повече. По принцип техният ефект е до към 6-7 месец, но ако се повлиява добре и е необходимо ще ги носим и до по-късно, защото по нататъшното лечение е по-тежко. А тези профилактични гащички доколкото знам се носят преди каишките, но явно може и заедно. За наместването на крачето мисля, че е добре пак да попиташ, защото ми се вижда абсурдно ти да наместваш ставата. Каишките и гащите трябва да вършат тази работа.Това е лично мое мнение.
Не досаждаш, разбирам те и е хубаво, че можем да си даваме кураж  Hug

# 23
  • Мнения: 16
здравейте относно носенето на каишките нашият ортопед ни каза че ако почне да ги носи на 2-ия месец трябва да ги носи 2 месеца ,от когато си почнала толова трябва да ги носи.При нас трябва да ги носим 6 месеца но това не може ще станем  на 1 годинка и ще са ни малки , колкото се може по дълго време трябва да се носят.А ви  стремената и гащите ли носите?На вашата възраст ни бяхме само с гащите след като се видя че нищо не става и ни поставиха стремената.

# 24
  • Мнения: 499
bisicka и стремената и гащите носим. И е адски неспокойна не ще да спи нито през деня нито през нощта. Вече незнам какво да правя. А и най-вероятно и зъбките започват защото само си лапа ръцете и мен ме хапе и точи лиги като кученце. Предполагам заради тези неща не иска да яде и не може да спи.
А вие от кога ги носите коланите? И само едното краче ли ви е  проблемното или и двете? при нас е само едното. И аз от време на време отпускам другото краче и тя е много щастлива. Незнам дали бъркам като го освобождавам. Вие какв ще кажете.
А и последен въпрос къде ходите на ортопед?

# 25
  • Мнения: 16
Ние сме от 1 месец със каишките и нямам никъкво проблеми със спането сомо първата вечер плака малко и това беше.Ходя на ортопед в нашия град Русе , след като сложихме каишките след 15 дена ни направиха снимка и имахме добър резултат даже е разкрачена повече от преди т.с. ъгъла на едното краче спрямо другото е почти вече еднакво и имаме вкостяване , при първата ни снимка беше много голяма разликата между двете крачета.Относно отпускане на каишките не е позволено леко съм отпуснала дясното краче защото то е здраво проблема при нас е  в лявото краче .Когато я къпя свалям каишките като я изсушя слгам ги отново ,но гащи не слагам върху тях.
Мисля че с тези каишки ще се оправим , надявам се да е така.А за вас незнам какво да ва посъветвам че да спите по добре , а и сте по малки от нас ни сме на 7 вече и повече шава не ще да стои но я заобикалям с играчки и това ме спасява да си върша другата работа.

# 26
  • Мнения: 1
zdraveite  parvo se izvinqvam 4e ne pisha na balgarski moqta dashterq imashe dvostranan loksaciq dosta trydno ni beshe zashtoto q otkriha 4ak sled 6 mesec a togava qbalkite bqha oformeni no sled godina pomakite vse pak yspqhme no mi kazaha 4e  moje kam 20 god.da se naloji smqna na stavata zashtoto vse pak tova si yvrejdane ne y4aivate nie minahme i prez gashti4kite ,kaishkite operacioonatata i nakraq edin aparat nakoito beshe varzana 24 4asa no nakraq ospqhme sega tq e na 9gog. i e kato obiknovennite deca .trqbva da ste silni zaradi tqh

# 27
  • Мнения: 10
Честита Баба Марта!

Благодаря за подкрепата bhristova_81. На свой ред искам теб да успокоя, като ти кажа, че аз също имам луксация на десния крак открита, когато съм била на 9 месеца. Имам направени много операции, поради късното откриване, но към момента съм добре и съм благодарна, че родителите ми не са се предали до последно. На 30 години съм и все още нямам нужда от лечение  на последствията от операциите, така че дъщеричката ти може дълги години да не си спомня за проблема  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 6
zdraveite mami.izvinete , 4e ne pi6a na kirilica.i nie imame problem s moeto malko momi4ence.kogato stanahme na 2 meseca ni otkriha displaziq na lqvata tazobedrenna stava.Displaziqta e v po seriozna forma i se doblijava do subloksaciq.Ve4e pove4e ot mesec i polovina nosim Stremena na Pavlik.O6te na 4 ta sedmica sled noseneto im ehografiqta i rentgena pokazaha podobrenie.Oba4e lekarkata kaza 4e trqbva da gi nosim dulgo vreme, ne se obvarzva s konkretna data . V4era bqhme da namestqt stremenata, tui kato tq ve4e e porastnala s nqkolko santimetra i napravo ni dadoha novi stremena, tui kato reshih da izpera purvite, 4e bqha ujasno mrusni.moqta malka Viki e istinski borec, ne pla4e i dobre ponasq stremenata.Samo 4e zasega ne moje da se varti nastrani i da se obrashta ot korem po grub.Ot ednoobraznite dvijeniq nagore i nadolu ve4e e napravila strahotni koremni muskuli.Nosim stremenata 24 4asa kato gi svalqme samo pri smqna na papmersa i pri kupane vsqka ve4er.i na mene surceto mi se sviva kato q gledam s tezi kaishki.No kolkoto po rano se otkrie problema , tolkova po golqm e shansa da se opravi deteto.
Jelaq uspeh na vsi4ki de4ica s stremena, ga6ti4ki i drugi podobni ustroistva za mu4enie.Dano vsi4ki skoro se opravqt i da imat nai pravite i hubavi kra4eta Praynig

# 29
  • Мнения: 499
Здравейте мами. Ние преди 2 седмици бяхме на контролен преглед и док. каза че вече не й прещраква ставата и отпусна каишките. Сега на 30 или 31 трябва пак да отидем и тогава ще направи ренгенова снимка и тя ще покаже ясно какво е положението. И ако се наложи  ще се прави отливка от пластмасови гащички.
slav_be и моята принцеса е със сощото положение. Наместване на ставата. И сега аз ли си въобразявам или е така но ми се вижда че дясното краче ( то е с проблема) е по - късо от лявото. При вас има ли такъв проблем?

Общи условия

Активация на акаунт