Високи триглцериди

  • 1 571
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
:Na 34 godini sam.Ot 3 meseca imam visoki trigliceridi.stoinosta im beshe-9.6. Vsichki drugi pokazateli sa v norma.Izpisaha mi LIPANOR OT 100mg.Sled parviq mesec stoinostite bqha-4.31.Sled oshte edin mesec priem na lekarstvoto plius dieta, vmesto da namalqvat otnovo se povishiha.Vmomenta sa-7.60.Izsledvaha mi babrecite,sarceto,pankreasa,no nishto ne se ustanovi.MOLQ DAITE SAVET KADE DA HODQ I KAKVO DA PRAVQ.BLAGODARQ.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 578
На едно и също място ли си прави двете изследвания? И не мисля, че диета от месец - два е достатъчна. Как ти изследваха бъбреците, сърцето, панкреаса? А кръвното как е? Дали си пробвал/а омеги да пиеш?

# 2
  • Мнения: 27 524
Със строга и стриктна диета нямаш причини да ти се покачват ей така триглицеридите. Освен това изследването за тях, за да е реално, трябва да се прави след мин 12 часа глад и няколко дни преди това да не се консумират животински продукти.

# 3
  • SA
  • Мнения: 3 196
А каква е диетата, която спазваш? Имай предвид, че нивото на триглицеридите се повишава значително при консумация на вьглехидратни храни и би било добре да намалиш значително приема им, особено на тези с висок гликемичен индекс.

# 4
  • Мнения: 4
Изследванията са правени на две различни места в: Исул и ВМА.
Гледаха ми всички органи на ехограф,правиха ми кардиограма на сърцето, RR  е нормално , пускаха ми допълнтелни кръвни изследвания (който са в норма) .



В диетата са ми разрешени :
Млечни :
1.Краве прясно и кисело
2.Извара, твърди и топени сирена.
Месо :
1.Телешко, говеждо, агнешко, пилешко, белтък от яйце (три пъти седмично.)
Хляб и зърнени храни :
1.Пълнозърнест и ръжен хляб,геврек,овесени ядки и царевица.
Захарни изделия :  
1.Обикновенни бисквити и пчелен мед (не захаросан)
Мазнини :
1.Маргарин и слънчогледово олио
Плодове :
1. Не сладки пресни плодове и диетични компоти
Напитки :
1. Фрешове от плодове и зеленчуци, айрян,кафе и чай (без захар) и една чаша бяло вино (дневно)

# 5
  • Мнения: 1 984
и глюкозата е около горна граница нали?
HDL i LDL как са?

Общи условия

Активация на акаунт