След колко време отново секцио

  • 6 705
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 41
Имам две дечица-на 8год и на 8мес.Много ми се иска обаче да си имам още едно,но искам да не отлагам много във времето,защото съм на 30.И двете раждания са секцио по медицински причини-ретинопатия,ако на някой нещо му говори.Искам да знам след колко време може да се направи друго секцио.Някой знае ли?

# 1
  • Мнения: 1 512
Ами да има - лекаря ти.

# 2
  • Мнения: 21
моят доктор каза да не забремеменявам 2 години

# 3
  • Мнения: 116
моят доктор каза да не забремеменявам 2 години
и моят така Peace

# 4
  • Мнения: 240
Не са ми определяли колко време да мине. Имам приятелка, която забременя повторно 8м. след секцио, всичко беше ок, но се водеше рисково.

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
E, все пак 30 години е млада възраст. За миг помислих, че си на 40  Wink

Не съм раждала секцио, но имах приятелка която роди с разлика 1,4 години двете си деца със секцио. Мисля, че трябва да се консултираш с лекар.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На мен док ми каза година, но според при всяка жена е различно .Най-добре доктор да каже.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 775
Процедура при раждане след секцио
Цитат
Между двете раждания ще са минали три години.
Към мамите родили секцио!
Цитат
Имам въпросче към тези от вас родили секцио които имат второ дете,колко време след първото раждане ви казаха да изчакате с опитите за второ
Достатъчни ли са 6-месеца след секцио?
Цитат
Искам да попитам-лекарите ми казаха след секциото да изчакам 6м за опити за бебеправене. Дали е така и всичко нормално ли би протекло ?

# 8
  • Мнения: 8 999
Децата ми са с разлика 1г. и 3 мес. и двете са родени със секцио. Но тук става дума за трето секцио, все пак. Мисля, че трябва да се съобразиш със съвета на твоя лекар. Две години не са чак толкова много.

# 9
  • Мнения: 41
Разбира се че ще се консултирам с лекар .Просто ми беше интересно при другите жени как е.

# 10
  • Мнения: 363
Ами разликата между моите секциа е 13 месеца и ни6то ми няма,така 4е ако няма не6то по-пецифи4но-давайте!

# 11
  • Мнения: 237
моята докторка ми каза 2 години

# 12
  • Мнения: 4 615
Само гинекологът ти ще те ориентира правилно. Завсиси и  от това дали и как  са се възстановили тъканите. Не започвайте опити преди да сте се консултирали все пак става дума за трето секцио.

# 13
  • Мнения: 9 442
Само лекаря ще ти каже точно кога.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 129
Попитай лекарят си...най-точно ще те посъветва... хубаво е поне година да мине между раждането и следващото зачеване, най-добре две... в общият случай...
Ти имаш достатъчно време  съвсем спокойно да забременееш и родиш 3-то дете... че и четвърто ако искаш Simple Smile

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 549
Най - малко 2 г. Матката е рязана и е нужно време да се възстанови.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Когато след раждането обмислях видове предпазване от забременяване, операторът, извадил синът ми (жена е), ми каза - аз на теб спирала няма да ти сложа. Но спокойно, ако забременееш отново няма страшно - и следващото ще извадя...

# 17
  • BG
  • Мнения: 1 900
Единствено лекаря може да бъде компетентен на въпроса ти.

# 18
  • Мнения: 1 428
Обикновено докторите казват 2 г.Обаче имам приятелки забременели по-рано и всичко беше ОК.И все пак гениколога трябва да ти каже да или не.

# 19
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Е какво като си на 30 год, да не си стара?

Не съм раждала секцио, но знам, че 2 год е правилото... не ти ли е казал доктора? А всяко правило си има изключение, доколкото разбирам.

# 20
  • Мнения: 41
Не казвам ,че съм стара,но искам да родя преди 35,а искам и да поработя малко-абе хем ме боли,хем ме сърби.Ще видим...Благодаря ви за мненията!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 404
Родих сина си на 29 години със секцио. Преди това имам една гинекологична операция на 20-годишна възраст. Забременях след 5 години луди опити.
Втория път забременях от раз и родих дъщеря ми на 31 г., т.е., почти на 32, без месец.
След първото раждане гинекологът ми каза, че е необходимо да минат 2 г., като в тях могат да бъдат включени и 9 месеца бременност, т.е., ако искам второ бебе, че можем да пробваме когато малкият е на 1 г. 3 м. Е, той беше на 1 г. 10 м., когато забременях и съответно на 2 г. 7 м., когато се роди сестричката му.
Разликата е малка, гледането на две такива малки деца е трудно, особено ако нямаш помощ, както е при мен, но въпреки всичко смятам, че си струва!

# 22
  • Мнения: 78
Колко време трябва да мине след първото раждане за да дойде ред на второто забременяване?По същия начин като парвото ли е 2рото секцио?Вертикална ли е операцията или...?А възстановяването?

# 23
  • Мнения: 764
За мен беше като първото, с тази разлика, че не ме хвана много упойката...., това обаче ми спести гадното главоболие след това. Възстановяването беше по-бързо. Изобщо като си минал по един път, вече ти е по-лесно.
Беше ме обаче много повече страх от първия път.

# 24
  • Мнения: 78
 А как режат?Върху старата ли?аз бях с пълна упойка,но ти май не.

# 25
  • Мнения: 764
Върху стария разрез - сега белегът е много по-малък от предния път. Упойката ми беше епидурална и двата пъти.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 404
Тъй като аз вече имах един разрез преди първото секцио, при него рязаха отгоре върху стария белег. При второто секцио ме резнаха с няколко милиметра по-нагоре. Белезите, които остават, избледняват и се посъбират, така че не личат кой знае колко, а и това не е най-важното, да са живи и здрави дечицата преди всичко. Така или иначе, по-проблемното е вътре какво става, в корема, а не отвън /имам предвид срастванията, които са неизбежни/.
Иначе разрезите в 95 % от случаите са хоризонтални. Поне лекарите, с които съм говорила, са ми казвали, че много рядко се прибягва към вертикален разрез и то при определени случаи, когато просто няма друг начин.

# 27
  • Мнения: 1 277
Моят д-р ми каза, че трябва да мине поне 1 г. преди следваща бременност.

# 28
  • Мнения: 19
Първото ми цезарово беше на 14,06,2005,второто на 25,06,2008 и сега ми предстои трето през април.И двете бяха по медицински причини и нямаше друг начин.Когато ми установи тази бременност моята лекарка ме предупреди,че може да има усложнения защото е толкова скоро,но бебето е мноого желано и чакано и ние решихме да рискуваме.До тук сме екстра,няма проблеме,а остават още към 6 седмици.Все пак лекарят ,който те познава ще знае най-добре!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 799
Между моите секции времето е година и десет месеца, т.е. забременях когато дъщеря ми беше на 1г и 1м. Нямаше никакъв проблем. Чувала съм, че минималното време за забременяване и успешно износване е 6 месеца след секциото. Разбира се, при нормално преминал постоперативен период и потвърждения от лекар, че всичко е нормално.

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 14:39 от Klemy

# 30
  • София
  • Мнения: 324
И аз съм с ретинопатия и имам 3 секцио. Разликата между децата ми не е голяма. Прекрасно е, че сте решили да имате още едно бебенце.  Peace

# 31
  • Мнения: 693
Забременях 9 месеа след раждането на първото със секцио. Проблеми нямах, но може би е индивидуално Thinking

# 32
  • Мнения: 24
Аз знам ,че след първото секцио трябват да минат 3 години за второ, така ми казаха лекарите

# 33
  • Мнения: 4 335
На мен доки сьщо ми каза да изчакам 2 години,но си е индивидуално,най-добре лекар да ти каже.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И двета ми деца са със секциораждани - 2 год. 2 месеца.
Втората бременност е планирана, така, че съм питала лекаря си.
Той каза 2 год.

# 35
  • Мнения: 84
И мен доки ме посъветва да изчакам 2 год.Пък и като се замислиш 2 год. разлика е перфектна.С 2 бебета хич не е лесно, а от 2 год. може да се каже, че са по самостоятелни.Много хубаво, че си решила и трето да имаш.Браво,браво!!!  bouquet

# 36
  • Мнения: 7 114
E, все пак 30 години е млада възраст. За миг помислих, че си на 40  Wink
Толкова малко? Възрастта ти е повече от добра поне още 2 раждания с по четири години разлика.  Peace

# 37
  • Мнения: 41
Момичета, благодаря ви за отговорите!Посъветвах се с лекар и ми казаха поне 2год както и на повечето от вас.Ще почакаме пък -какво толкова.Тъкмо малкият ще тръгва на градина.

Общи условия

Активация на акаунт