Правилник в училище

  • 3 414
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
 Синът ми е във втори клас и иска да има дълга коса. Уважавам желанието му, но изглежда госпожата е на различно мнение. Има ли правилник, който забранява на момчетата да имат дълги коси?
Ще съм благодарна, ако не коментирате естетическите критерии на детето, а се концентрирате на въпроса ми. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 25 707
Всяко училище има собствен правилник. Поискай вашия и се запознай с него. Всъщност, би трябвало да си вече запозната на първата родителска среща за тази учебна година. Срещу подпис. Можеш да тръгнеш оттук в борбата за косата...  Wink

# 2
  • Мнения: 516
В нашия не ми прочетоха нищо за косите. Освен това аз не искам да се боря. Искам да знам, нарушавам ли нещо.

# 3
  • Мнения: 25 707
Ако е указана максимална дължина на косите и я надвишавате, значи нарушавате. Ако не - значи не.

# 4
  • Мнения: 7 821
Флор, в правилника на нашето е забранено момчетата да са с дълги коси. Тази година направиха промяната, прочетоха я на родителска, подписахме я. Чели са я и на децата, те също символично са я подписали.
Нашия правилник е качен на сайта на училището. Виж дали и при вас не е така.

# 5
  • Мнения: 516
Ами няма го на сайта им. Така като гледам, сайтът не е поддържан месеци наред. На нас ни четоха някакъв правилник в началото на учебната година, но изобщо не помня да са споменавали коси и момчета в едно изречение. Явно ще трябва да го поискам и да го прочета.
Лошото е, че хем искам да го науча да уважава правилата, хем се дразня, когато правилата са глупави.

# 6
  • София
  • Мнения: 34
   Моят син е в първи клас,пуска дълга коса,защото щял да става хеви-метъл.Не сме имали проблем в училище,заради правилника,а и не бих го взела под внимание.Детето си е мое и смятам,че ако аз му разрешавам да има дълга коса,пиърсинг и татуировки,и най-вече ако то
иска,значи няма проблем.И няма да ме интересува дали някой го позволява.Има закон за дискриминацията. Mr. Green
   Все пак не може хеви с къса коса.Важното е детето да се чувства добреНикога не бих се съобразила точно с тази част от правилника на  училището.

Последна редакция: чт, 11 фев 2010, 16:59 от Mai4e 2

# 7
  • Мнения: 7 821
  Моят син е в първи клас,пуска дълга коса,защото щял да става хеви-метъл.Не сме имали проблем в училище,заради правилника,а и не бих го взела под внимание.Детето си е мое и смятам,че ако аз му разрешавам да има дълга коса,пиърсинг и татуировки,и най-вече ако то
иска,значи няма проблем.И няма да ме интересува дали някой го позволява.Има закон за дискриминацията. Mr. Green
   Все пак не може хеви с къса коса.Важното е детето да се чувства добреНикога не бих се съобразила точно с тази част от правилника на  училището.
Rolling Eyes Странно изказване ... в нашето училище ако детето не спазва правилника не се допуска до занятия. Какво значи "аз му разрешавам", може да му разрешавате всичко, но щом сте се подписали, че ще спазвате правилника трябва да го спазвате. А ако не ви изнася има алтернативи.

# 8
  • Мнения: 7 263
В нашия не ми прочетоха нищо за косите. Освен това аз не искам да се боря. Искам да знам, нарушавам ли нещо.

В повечето случаи в правилниците пише "в приличен външен вид!", което за мен не изключва добре поддържана дълга коса.

Смятах че одавна вече са минали тези глупави изисквания за дължина на косите, обици и т.н. Thinking
Наситина изискай правилника на училището и го изчети - ако няма излишно такъв текст забраняващ на момчетата да носят коси по-дълги от \ някакви сантиметри или дължина до ... еди къде си\, то значи не си в нарушение и детето може да ходи с желаната от него прическа.

# 9
  • Мнения: 5 760
От тази година се въведи в Правилника на училищата  да има  и точка "приличен външен вид " на учениците и какво разбира под това, т.е. има определени критерии.Примерно за дължината на полите,цвета на косите и т.н.Провери във вашето училище как е.

# 10
  • Мнения: 8 999
Класната на дъщеря ми, която е страшно съвестна, ми изпрати /не само на мен, на всички родители/ правилника на училището. Честно, нямах нерви да го чета. Аз съм литератор и естет, не мога да си съсредоточа погледа върху нещо толкова скучно и при това толкова дълго.
Синът ми е с дълга коса /в същото училище, втори клас/.

# 11
  • Мнения: 2 898
Честно, нямах нерви да го чета. Аз съм литератор и естет, не мога да си съсредоточа погледа върху нещо толкова скучно и при това толкова дълго.

 В живота не всичко е приятно. Но има правила, които трябва да спазваме. Ами ако утре някой ти разбие апартамента, щото и на него му е било скучно да слуша, че на чуждото не се посяга? Явно всичко зависи от интереса.

# 12
  • Мнения: 6 031
Разковничето е в правилника на училището.
Ако не ви хареса това, което пише там, можете да си подберете училище в което не държат на такива подробности като дълга коса.

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Май в нашето училище няма такава забрана, виждала съм момчета (но по-големи), с дълги коси.

П.П.Моят първолак също си направи устата, защото... бил метъл.  Joy
Но няма късмет. Косата му е руса, пък и с букли.  Joy
Показах му снимки на вокала на "Юръп". Каза: "Пфу, прилича на леличка".  hahaha
И се отказа. Mr. Green

П.П. П.На мен не ми се ще отсега да се грижа за такива неща. На тази вързаст, все пак, основната грижа по чудните букли ще се пада на мен. Нямам против, ако бяха на моята глава. Но не са.  Joy

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 12:20 от Василиса Умница

# 14
  • Мнения: 25 707
Но няма късмет. Косата му е руса, пък и с букли.  Joy


Това кога е пречило да бъдеш метъл?  newsm78
Пращам ти на ЛС снимка на един такъв - русичък и с букли.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт