Радостта ни е голяма, ЮНСКО бебе казва МА-МА - (тема 102)

  • 22 460
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 291
Сватя ти си ясновидка, днес най-накрая чух заветното "МАМА" от Максим. 2 пъти.
Ами..спряха да се будят когато почнахме да не им обръщаме много внимание.Не да скачам с цицка за всяко мрън-мрън.Помрънка поревава и пак заспи.Така 2-3 дни и после никой не се буди.Спят като пънчета.

Много ми е неудобно да си кажа вече, постоянно да пиша здравните проблеми на децата,ама винаги от тук съм намирала отговор.Сега пък в стерилната урина на Макси има ( е.coli) 10^4-5 кл/мл. Дока каза да му давам течности , че можело само да се изчисти. Ама той не пие повече от 2 лъжички на ден ..

# 61
  • Мнения: 187
Здравейте и от мен! Аз пак набързичко се появявам, но този път с въпросче:мога ли да включа сирене вече или трябва да изчакам до една година? Идеята е да му разнообразя закуската с попарка, макаронки със сирене и други...
Да  не забравя да поздравя всички празнуващи! Извинявам се ако пропусна някого!
Такава енергия ме е завладяла, че вечер едвам успявам да стигна до леглото! Цял ден насам-натам и вечер съм като пребите, НО много доволна и определено много щастлива!
Алекс е добре, започна да ме притеснява с яденето (за кой ли път newsm78) Много яде, ама наистина много! Чак се плаша! Става дума за обяда основно! Не зная какво точно количечество, но определено е доста!
Иначе днес осъзнато и съвсем целенасочено даде боц и то няколко пъти! Вика си "мама" (много ясно и отчетливо), "баба", "дядя". Убедена съм, че е случайно ама знае ли човек!
Всъщност съм най-доволна, че "изпълнява команди". Аз нали програмиската я карам и това ми е много важно  Joy
Ние сигурно пак няма да спим, мъчат ни горните два зъба, на ръба са! Почти са пробили, но от 4 нощи почти не се спи. И панадола не помага....А аз утре имам контролно (днес също имах  Thinking ) и се надявам да поспи, че иначе ще ги смятам на магия Blush
Хайде лека нощ на всички! И всички болнички: да се оправяте, ей!  bouquet

# 62
  • Мнения: 310
 Bliznachkova, да се оправите по скоро.На снимката са стахотни бебоците Wink
Грета -ЧРД
ivi_81 -непременно я оправи ,че става и по-голяма и е много опасно .Да не обяснявам тук,че е неприятно.За нагодина е много !!!Не е болезнено .

Славенка,много добре ще направите,кога и аз ще се наканя.Нещо ми е неясно с визата,хубаво е да разкажеш на по едно кафе. Simple Smile
Весело и приятно да си изкарате Joy
the1 -давам сиранце в попарата,но обезсоленно.Слагам мъничко и масалце.

# 63
  • Мнения: 357
Привет и от мен. Докато темичката е още в началото да се включа и аз , че иначе не смогвам.

Грета, честит празник   bouquet.

Нора вчера свърши АБ и вече е здрава , но ме е яд , че се стигна до него. Каката още подсмърча, педито каза да не ходи на градина до средата на март , за да не носи зарази на Нора , а и да не я повтори. Та у нас е шоу  Crazy.
Не харесва попара и вече не правя, за утре купих кус - кус на Плазмон да видя дали него ще яде. От вчера маха с ръчичка на кака си и вика - ела , ела. Май това и е първата дума, друго свързано не съм чула.
Тези дни и аз, вдъхновена от Петя, направих една торта /Медовик/ , за първи път, и мисля ,че стана страхотна   chef. Но я ометохме за два дена двамата с мъжа ми и реших скоро да не повтарям. Не само , че не съм отслабнала , но и май съм качила  Rolling Eyes.

Близначкова, бях две седмици в болница след раждането на Ема с е. коли. Казаха , че най-вероятно от катетъра при секциото. Вдигнах 40 градуса температура и страшни бъбречни болки. Знам, че се лекуват с АБ. Но може би при Макси са малко, все пак ти го казвам , за да му пуснете пак стерилна урина след определено време.

the1 , дано се наспите тази нощ.

maiamiii, имала съм доста панически атаки и знам за какво говориш. Всичко започна преди няколко години , когато ми стана лошо след едно кафе и започнах да треперя. Така се уплаших , че съм нещо болна и взех често да изпадам в тези състояния.  Спрях да излизам с приятели , за да не ми стане лошо някъде по заведенията или по улиците. Помогна ми много като прочетох , че всъщност от тях не може нищо да ти стане и така започнах да ги туширам. Сега понякога ми се случва, но рядко и веднага започвам да мисля за нещо друго.

Спокойна нощ ви пожелавам  Hug.



# 64
  • Мнения: 187
Добро утро!
Не успях да се наспя за поредна нощ! Пак от 2-3 часа е в ръцете ми, изпи три шишета вода  #Crazy, рев. Въртя се, тръшка се! Зная, че е от зъбите...вече са почти на повърхността(т.е.избили), не мога да си представя колко му е некомфортно и как го боли..... При това, той е спокойно дете и си спинка цяла нощ, най-много да пие вода два пъти...Ама сега е  ooooh! ще се търпим какво да направим....
Хайде приятен и усмихнат ден на всички!
Аз пия кафенце и отивам да правя контролно!

# 65
  • Мнения: 59
Добро утро на всички Simple Smile

Не съм писала тези дни че само по лекари ходим . Стефан е на АБ от 2 дни и от вчера вече и на сироп Вентолин. Казват че чуват хрипове горе вдясно и днес ще му правят и снимка. Вчера лекрката даже ми даде направление за хоспитализация , отидохме но ни върнаха зашото не било толкова страшно положението, обаче с условие че ако стане по-зле веднага да го вкарат в болница. Много ме притеснява да не се усложни и днес ще искам и снимка (да не би да има нещо което не се чува на слушалка).
Да ви се оплача: лекарката на Стефан ме обвини че доста съм го чакала за АБ , трябвало по рано ( в сряда му го изписа) , а в понеделник като ходихме каза че всичко е ок . Каквото ми казват това прявя а после аз излизам виновна  #2gunfire
А и малкия поддържа Т между 37,2 и 37,7 почти постоянно и незнам вече какво да правя, давам му панадол само вечер , нали уж е ниска и да не го товаря излишно, ама вече и аз незнам .
Иначе е много жизнен и си хапва добре Simple Smile

Честито на всички празнуващи днес Simple Smile

# 66
  • Мнения: 226
Здравейте,мамчета! HugЕй,най-после да улуча някоя тема отначало!Иначе,все не смогвах да прочета всичко,а не ми се щеше да ви карам да се повтаряте Grinning
Грета,честит рожден ден,със закъснение!  bouquet  bouquet  bouquetДа си жива,здрава и мнооого щастлива мама!Очаквам някоя нова темичка пак от теб!
Катеринка,римата си е много подходяща,даже. Heart EyesЕ,моята Муцунка все на "ба" ми говори,на мама невъзпитаното,ама очаквам скоро да чуя и заветното "ма-ма".
Междудругото и аз имам приятелка,коята ходеше при Стаменов и имаше  няколко неуспешни опита инвитро.На 26.11.09г.стана мама на момиченце newsm44.Разбирам защо сподели...Аз се радвах за нея повече отколкото за мен Simple Smile
Близначкова,много ме развесели с твоите момченца. Laughing Laughing LaughingХем са хубави,хем са смешни.... Сладуранчета Hug
The1На няколко места четох,че сирене се дава след 8 навършени месеца.Аз също смятам да давам вече,но чакам свекърите,които живеят на село да направят домашно.И моята Буболинка подава пръстче за"Боц" и ръчичка,като и кажа "Дай пет!",ама не се сеща хавайнчето да "прави" ръчички за "Чао".Аз и казвам" Кажи чао!" и то казва нещо като"А!Аааа.."Изпълнява си точно командата детето...Ще я сменя на "Покажи!" или"Направи!". Wink

Извинявайте за дълия пост!

# 67
  • Мнения: 0
Близначкова, Ралица беше с e-coli 10^5 степен, давах й хомеопатично лекарство и билки, не винаги се лекуват с АБ (може да се изпият и 2-3 АБ и пак да не се изчистят). Първо обаче те съветвам да повториш изследването на стерилна урина и ако пак излязат същите резултати, трябва да направиш и консултация с нефролог. Наистина е задължително да се пият много течности, аз и преди съм писала, че давам силно разреден домашен сок от вишни и всеки ден малката изпива по 600мл (без млякото). Скоро и аз ще правя изследване на Ралица. Peace

Yaya, дано всичко е наред със Стефчо, но снимката е задължителна, ако се чуват хрипове. Ти така или иначе вече даваш АБ, повечето АБ са широкоспектърни и действат както при заболявания на горните дихателни пътища, така и при заболявания на долните дихателни пътища. На какъв АБ е Стефчо?

# 68
  • Мнения: 226
Yaya86,съчувствам ти.Мога да си представя колко ти е гадно...След малко ще се разровя да видя какво ни съветваха д-р Пепеланов и доц. Петров,когато ходех на курс за бременни,но доколкото си спомням трябва да му охладиш като го изкъпеш с леко по-хладка вода...ама чакай първо да видя, та да не те подведа нещо...Има много средства за сваляне на температурата без хапчета и сиропи,но ще ти кажа само тези,които ги одобрява лекар.

# 69
  • Мнения: 59
Вили, давам Клацид на 12 часа и Вентолин на 8 , също така Био Гая 3 по 5 капки и Зиртек 1 по 4 капки, а за нослято слагам някакви правени капки (има адреналин в тях ) . Само се моля лекарката да прецени че е нужна снимка , защото иначе трябва да се карам с нея.

# 70
  • Мнения: 989
Момичета, днес моят скъп, любим, грижовен и така търпелив мъж има рожден ден! Искам единствено да ми е жив и здрав, за да може да си се радваме един на друг още дълги години! А вие си развихрете фантазията и се почерпете кой както му се иска, защото аз така и не се научих да слагам картинки.

Маями, изпадала съм в такова състояние преди около 4 години след претърпяна катастрофа. Качването в автомобил беше ад за мен, треперех, имах чувството, че колата се смалява и ще ме смачка. Не знам дали има нещо общо, защото при мен е вследствие на преживян шок. Но наистина най-добре се посъветвай със специалист, който би могъл да ти даде адекватен отговор.

Yaya, дано Стефчо се оправи бързо и не ви се наложи да влизате в болница. Прегръщам ви и двамата.

Алиента, и другите момичета с проблеми - оздравявайте и вие бързичко. Неприятни са тези неща, но по-добре да се оправят навреме.

The1, аз му давам сиренце. Чувала съм, че няма проблем да се въведе и след 7-ия месец. Успех на контролното!

Аз тази сутрин се събудих още в 6.00 и в 6.15 реших, че ще е по-добре да стана. Пих едно кафе, в 7 събудих мъжо и Елена и я заведохме на градина. Продължава да плаче, но това е, докато аз не си тръгна. Важното е, че започна да ми разказва за детската и че госпожите били много "бобички" (демек добрички).

# 71
  • Мнения: 0
Yaya, по принцип АБ трябва да започне да действа до 3 дни от неговия прием, но аз не разбирам защо след като док е чула хрипове, не ви е насочила първо да ви направят снимка и след това да предписва АБ, все пак трябва да знае какво ще лекува и доколко е сериозно положението, а не да ви побърква от притеснение  (в смисъл в болницата са ви казали, че не се налага хоспитализация).

Полито, да ти е жив и здрав мъжа и все така да се обичате!

# 72
  • Мнения: 9 814
Добро утро на всички.
Аз пък едно се чудя, как може да се изписват така с лека ръка антибиотици, без да се направи антибиограма и то на бебета? newsm78
И двата педиатъра, при които са водени децата ми, винаги са правали антибиограма, защото без нея в доста от случаите не само се обезмисля приема на АБ, но и може да е опасен.

the1 сирене по преценка на родителя може да се дава и от 6-ти месец, когато по старата схема се заместваше с попара третото хранене за деня. Само изкисвай сиренето поне в продължение на 24 часа, защото е пълно с над допустимото съдържание на сол.

Бързо оздравяване на всички!

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 748
polito_87 да ти е жив и здрав мъжа и много да се обичате.
yaya86 дано бързо се оправи Стефан.  Praynig
Нана, нямам такъв проблем със зърната, но бих те посъветвала да мажеш с Лансинох, не с Гермастан. До колкото аз знам Гермастан е за рани и даже мисля, че е с антибиотик. Лансиноха го ползвах в началото и много ми помогна. Той овлажнява доста добре, мисля, че ще ти помогне при сухата кожа, от която явно е и сърбежа. А също така не е нужно да го отмиваш когато даваш на Ицко да суче. Гермастана не може да овлажнява така.

# 74
  • Мнения: 111
Добро утро   bouquet
Гого в последно време изопщо не спи тия зъби направо са кошмар 4 наведнъж единия вече е почти излязъл  ooooh!
Поли честит рожден ден на половинката пожелавам ви много дълъг семеен живот
Гале 10^5 е доста висока стойност, повтори пак урината но на нас ни бяха казали че при толкова висока степен не може да е замърсена и след това задължително на ехограф
ЯЯ  Hug
Милена аз давам сирене от месец и нещо  Peace Успех на контролното аз пък нямам микакво желание за учене сега

Общи условия

Активация на акаунт