Как мога да доведа алжирец в България?

  • 24 263
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
Най-добре отиди ти до там.Това е тотално различна култура и можеш да си доста разочарована от човека. В момента доста хора гледат да се оженят заради поданство.

# 16
  • Мнения: 4 916
В България няма поданство, разберете го най-накрая. Съпругът на български гражданин няма кой знае какви привилегии. В краткосрочен план - почти никакви.

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
невенке ,в тунис  могат да се оженят в алжирското посолство!тунизийци си спазват законите  и не искат да подведат едната страна, 4е алжирецът е без ангажименти!на един египтянин му отказаха ,оказа се женен в египет!  искат се  документи от бг ,акт за раждане ,легализиран, документ от общината за семейно положение, разрешение от посолството за встъпване в брак с местен!отделно една седмица може да отнеме медицинските и се запазва дата за подписването, както и двама свидетели мъже! такси и разни допълнителни неща по подразбиране!за тунис не се разрешава  полигамна полвинка, тоест и двамата трябва да са на 100 процента необвързани, нито с брак , нито с неприклю4ил развод! за алжир, полигамност и разрешение за мъжа да има пове4е семейства още има, но ве4е минаха на по-лесния вариант  мъжете, вземат си любовници!
голяма страст на алжирци са визите, няма никакво съмнение, бг се оказва по-лесен трамплин към европа,нали хората 4етат новини как скоро ще сме шенген! много магребинци си мислят ,4е щом вме в европейския и визите са шенген! голямо разо4арование е имало като им поясня,4е визата е само за бг  и си навсякъде транзитен ,ако ще през сърцето на париж да минеш!

та говорете, особено е важно да се говори на добре знаещ се език от две страни ,защо миналата седмица сме се смяли яко на един потребител в нет клуб: toi je t'aime, moi-en France!  (тебе те  оби4ам; аз- във франция!)
питайте за вси4ко, аз мога да подсказвам! тествайте, никога не пращайте пари ,скъпи подаръци, ако не са ваша идея! да спирам,4е роман мога да пиша!

# 18
  • София
  • Мнения: 8 036
В момента доста хора гледат да се оженят заради поданство.

Съпругът не получава никакви дивиденти, женейки се за жена от България. Simple Smile В най-добрия случай за някои от държавите в ЕС, може да му спестят таксата за виза, но трябва да се представи преведено удостоверението за брак. Легализирането на престоя в БГ си е по общия ред, така че бракът и децата не помагат особено.

# 19
  • Мнения: 4 916
Да, добра идея е за всичко това да се говори предварително, за да няма изненади и недоразумения.

# 20
  • Мнения: 2 617
В България няма поданство, разберете го най-накрая. Съпругът на български гражданин няма кой знае какви привилегии. В краткосрочен план - почти никакви.
Да, не сме монархия, за да съествува поданство (въпреки че в модерните държави това вече е премахнато окончателно) и всички са поданици на суверена, но има друг момент - човекът може да не знае, че женейки се за нея, за него няма привилегии, т.е. може да не е информиран толкова и да си мисли, че такъв брак му дава големи преимущества. Разбира се, говорим за случаи, в които той се интересува само от това. И аз съм за неутрална територия на среща, която да  й осигури и лесен изход, ако реши почти веднага да си тръгне.

# 21
  • Paris, France
  • Мнения: 14 423
В България няма поданство, разберете го най-накрая. Съпругът на български гражданин няма кой знае какви привилегии. В краткосрочен план - почти никакви.
Да, не сме монархия, за да съествува поданство (въпреки че в модерните държави това вече е премахнато окончателно) и всички са поданици на суверена, но има друг момент - човекът може да не знае, че женейки се за нея, за него няма привилегии, т.е. може да не е информиран толкова и да си мисли, че такъв брак му дава големи преимущества. Разбира се, говорим за случаи, в които той се интересува само от това. И аз съм за неутрална територия на среща, която да  й осигури и лесен изход, ако реши почти веднага да си тръгне.

Такъв момент с човеци от Алжир няма Mr. Green. Не си мислете, че там нямат жени или пък жените им са грозни. Нищо подобно! Жени си имат, при това изключително красиви. Много от тях не са наясно със точните процедури за получаване на право на престой и Европейско гражданство, но са си наясно коя страна е в Европа и коя не е. Това е и причината да предпочитат полякини, българки и румънки пред рускини, сръбкини, туркини и украинки. За много от тези мъже е важно да излязат от там, без значение къде. За българското гражданство не мога да се изкажа тъй като от десетилетия не живея в България и съпругът ми и децата ми нямат такова по ред причини.

Дори и да не получи гражданство, с бг-гражданка, като неин съпруг, той има право на престой и работа, с нея, разбира се, в (почти) всяка Европейска страна и много от тези мъже точно това търсят, гражданството не им е приоритет.

Марси, да, пропуснах да отбележа, че само в Алжирското посолство може, защото тя иска да се видят и не е споменавала за брак. Много от тукашния ми "смесени двойки" форум точно там ходят да се гледат и женят, особено мъжете, които се женят за местна (знаеш, че в Алжир не може). А и Алжир не е туристическа страна и си е страшничко сама за пръв път. Ако мисли да сключва веднага брак обезателно и за двамата трябват един куп документи. Без купища документи може в Кипър за където едва ли ще му дадат виза.

И да добавя, че не всички алжирци са такива. Познавам много двойки, които са все още заедно и си живеят щастливо, тук или там, имат деца, някои даже вече и гражданство имат Laughing.....и не са се развели. Много от тези мъже са прекрасни бащи, съпрузи и любовници Heart Eyes, жените им са обичани и издържани финансово. Хубава тяхна черта е, че не очакват жената да допринася в семейния бюджет и каквото си изкара си е нейно, като мъжът издържа семейството, което някои европейски мухльовци не могат да постигнат. Виждала съм европейци, които очакват жената да работи като вол, да домакинства и даже да плаща половината наем или заем за къщата. А и на малкия пръст на алжирците не могат да се вържат по физика и външен вид.

 Hug

# 22
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
             Здравей,

     Първото, което трябва да направиш, е да отидеш до общината и да вземеш покана-декларация. Попълнена и заверена я пращаш на твоя приятел. Той от своя страна с нея отива в посолство или консулска служба на РБ в Алжир, където депозира молба за виза с цел туризъм. В зависимост от престоя, ще му бъде  извадена и виза със съответния срок на пребиваване. Това, от което се интересува Гранична полиция, за да го пропусне в страната е:
1. Наличиие на виза;
2. Срок на пребиваване по време на престоя си;
3. Обратен билет за връщане;
4. Застраховка;
5.Покана-декларация;
6. Достатъчна наличност на парични средства - Като имам впредвид, че Закона регламентира минимум 50 евро на ден за България, освен ако Вие не поемате неговия престой;
7. И разбира се, други въпроси касаещи престоя и пътуването му.


 Имай в предвид, че не е изключено Консулската служба да откаже издаване на виза в случай, че целта на пътуване не е добре обоснована. Би било удачно в деня на пристигането му да го чакаш на Аерогара-София в случай, че възникнат допълнителни въпроси от страна на проверяващите гранични служители.
newsm10 newsm10 newsm10
  УСПЕХ!

# 23
  • Мнения: 60
как става така , че анонимни пускат теми ? нали е само за регистрирани .

# 24
  • Мнения: 0
 Embarassed съжалявам,че съм пуснала темата като гост.И аз не знам как точно стана.
Но важното е,че получих някои отговори.Благодаря ви от все сърце.
Много ми се иска да вярвам ,че въпросният човек няма да търси само начин на бягство от страната си.Замислих се за среща в Тунис между другото.Мерси за съвета.

# 25
  • Мнения: 0
пиша малко късно но се надявам никой да го види.за авторката ще кажа че аз съм с почти твоята история само дето ние се запознахме в интернет август месец , от там всеки божи ден от сутрин до вечер говорене по скайп докато накрая се стигна до решението до отидем в Тунис и да разберем дали всичко си заслужава.Една прекрасна седмица прекарана с него и така до ден днешен всяка вечер разговаряме и мислим какво да направим.За виза няма как да стане още по-малко като не сте се виждали.Още по телефона него ще го питат "да не се познавате от интернет" Ние въпреки че сме прекарали заедно 7 дена аз,той и баща ми пак ни отказаха виза камо ли като не сте се виждали.Към авторката мога да кажа и да те посъветвам да пробваш с Тунис.През октомври самолетите са с последни оферти и е супер ефтино.Аз конкретно прекарах 7 дена в страхотен хотел за сумата от 300 евро за билет, хотел + 3 пъти храна на корем, летищни такси и джобни без да се лишавам от нищо.Така че мила моя пробвай пък ако стане стане ако не поне няма да съжеляваш цял живот и да се питаш "ами ако той е той..."
аз пък имам и един въпрос.Искаме с моя любим да сключим брак в Тунис.Някой знае ли къде как и какво ми трябва и към кого мога да се обърна като орган там за да питам за по-сигурно.Благодаря предварително.

# 26
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
може  в алжирското посолство! ина4е в тунис  като 4ужди граждани не може! искат се  документи ,вси4ки легализирани ,мисля ,4е съм ги описала! на място се правят медицинските! иска се акт за раждане, акт за семейно състояние, заверено от нашето посолство,4е разрешават брак с еди кой си гражданин ! не знам дали разрешават още на френски да са документите или на арабски! има адрес на  бг  посолство в тунис на сайта на външно!

# 27
  • Мнения: 0
значи в бг посолство не може така ли? и всички документи без медицинското ги изкарвам от бг и с тях отивам в тунис и там в бг посолство се заверяват така ли?изобщо като цяло с документацията хич ме няма.добре като ги изкарам от съответните органи после трябва ли да се заверяват и легализират в министерството на външните работи?и последния ми въпрос е след сключване на брака как се легализира?
Извинявайте отново за многото въпроси но наистина съм вече тотално объркана и отчаяна Sad Cry Sad Cry Confused Tired

# 28
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз пък имам един въпрос! защо не отидеш в алжир и не го направите,  както трябва, с всиките му табиети! защото в алжирското посолство  може и да ви откажат! не за друго ,а защото се чака одобрение за брака няколко месеца! никак не е улеснено  от алжирска страна да се  добави някоя европейка в графата омъжени за алжирец! много е бавна процедурата, страната е  голяма и административните дела се бавят яко! няколко моми4ета се наложи да останат дори 5 месеца в алжир за да ги одобрят! особено ,ако не е от столицата приятелят ти ! мисля ,4е е необходимо да се  познава и родата на мом4ето! така се  полу4ава и по добра представа за нещата!
- Ambassade d'Bulgarie

Adresse :
13, Bd Colonel Bougara El Biar - Alger
Téléphone :
+ 213 (0) 21 23 00 14 - + 213 (0) 21 23 05 33
след промяната на номерациите при обаждания се прибавя 7 след индекса на страната!обади им се , говори с тях! най-добре нека и той да провери какво искат алжирци за брак с  4ужденка! отделно двама свидетели мъже! бракът в алжир е според ислямския закон, тоест хубаво е да се  про4ете този закон! легализирането на брака после пак така с превод, заверки във алжирското външно ,нашето посолство , легализация и представяне в общинската служба в бг ,където се заверяват свидтелствата за брак!
18, Rue du Niger
1022 Tunis
Tunisie
Téléphone   local: 7178.3166
international: +216.7178.3166
Fax   local: 7178.8804
international: +216.7178.8804
това е на  алжирското посолство в тунис!
твоят момък да си размърда мерака и да се обади на двете посолства за да проу4и, ти от твоя страна също! ако се налага да отиде до бг посолство в алже!

# 29
  • Мнения: 0
аз вчера се обаждах на българското посолство в тунис и жената, която вдигна телефона като по чудо беше много разбрана и мила.Каза ми че там не става подписването а то се извършва там където и туниииците сключват граждански бракове.каза ми че за да отида обаче и да подпиша предварително трябва да мина през посолството с удостоверението за гражданско състояние и те да ми го подпишат или да ми издадат документ че няма пречки да се сключи този брак на тунизииска територия.сега обаче предполагам че и за него ще са същите неща.

Общи условия

Активация на акаунт