Юли 2007

  • 22 398
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Предполагам, че заради проблема с диоптрите се натоварват повече очите, за да фокусират, сътветно боли глава.

# 16
  • Асеновград
  • Мнения: 45
И аз не знам , стана ми смешно , че Мими така бързо разбра какъв ми е проблема.Първо не си нося моите очила , защото нали слагам специалните и после 3D образа сигурно идва по-различен начин към различните диоптри на очите ми.
Не се бях замисляла , всъщност окото с по-малкия диоптър има никакъв диоптър 0,25 , компенсира другото и не си нося очилата постоянно , затова понякога забравям , че съм "кьорчо".
Тедо от известо време идва при мен и ми казва "мамо , паших се" , плаши се от тъмното , от силен шум , от нещо във филмче , но като че ли преди не се страхуваше от тези неща.
А също се опитва да налучква родове и числа.Първо всичко беше в мъжки род , после за известно време всичко беше в женски "ето я , Теди" , а сега използва "виж" само в множествено число.Сигурно в яслата се обръщат така към всички деца и се получава много смешно - "мамо , вижте" , все едно сме кралското семейство.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Щото аз съм с астигматизъм но пък с малък диоптър, та питам така да знам, да си нося и двата чифта очила  Joy

А Ивчо казва  етоЙ го - вероятно смесица от ето я и ето го. Понякога ги оправяме родовете, ама като цяло говори доста чисто. Много е смешен като ми каже Мамо ела ми помогниии.
И той често гледа телевизия или пък е в другата стая и се плаши от разни звуци.

След малко се мятаме с баща му отгоре му и пак ще му стрижем къдрицитееее  Sad Еййй не ме слушат че така си е много хубав.  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 43
Ваше Величество Били Joy Много ми стана смешно...
И Мариян ги бърка родовете - "не съм гладна"  Laughing Като цяло доста правилно говори, но забелязвам, че възприема софийското говорене - "купимЕ", "спимЕ", "чистимЕ"..и т.н.  Grinning
Заведохме го днес в ИСУЛ, че снощи пак се оплаква от ушето - оказа се, че му е възпалена трета сливица и оттам и ухото. Вече му изписаха АБ.Измъчи се милото.

# 19
  • Мнения: 4 300
Ники също казва някои , и то не малко думи,с шопски акцент, което ме вбесява. Но знам кой е виновникът- баща му. Надявам се с времето да се боря с това, но не знам с какъв успех. Засега само го поправям. Днес логопедката казала, че индиректния подход имал по добър резултат отколкото директния при него. Което никак не ме изненадва, най сигурният начин да направи нещо е ако му кажеш да не го прави.
Пека двойна доза портокалови сладки и ще ходим на гости после, а урте сме на Заговезни. Социалният живот този уикенд ще кипи:)

# 20
  • София,
  • Мнения: 4 267
И аз съм ВИ поизпуснала нещо, но тези дни немога да се доредя до компа Embarassed
Вчера цял ден бях на училище, лекции, упражнения кошмар - вечерта не си чувствах ръцете от писане, глава ме болеше, стягах багаж , пътувахме, та и днес нещо ми е криво и ме боли глава, то угодия няма де ама. Rolling Eyes
ДА ВИ се оплача от Вероника, почна и тя с ревящия период, вчера още от вкъщи ревна, неискала на гаДината и тя, не ще да става спяло и се, едва я вдигнах, после и там рев - потънаха ми гемиите, но после и беше минало. Те им купили голяма къщичка, люлка, пързалка, та сега е станало още по уютно в групата - все едно е в клубче Hug От понеделник се надявам да спре да реве Sick

# 21
  • Мнения: 1 779
Цитат
И Мариян ги бърка родовете - "не съм гладна"   Като цяло доста правилно говори, но забелязвам, че възприема софийското говорене - "купимЕ", "спимЕ", "чистимЕ"..и т.н.  
ааа, моля, моля, така говорят селяндурите в София, както и с ударения на първа/втора сричка Laughing Моят мъж също говори с ударения, но не защото така е възпитан (техните си говорят правилно с изключение на малкото мекане), а от лигавщина и в следствие на 5 годишния му живот в Благоевград и общуването с местни. И до ден днешен като говори с някои приятел от БЛг се поздравяват с "шо паиш майка", ей така от келешлък...Иначе едната ми баба, която си е родена в София никога не съм я чувала да каже една дума неправилно. От време на време пуска някакво архаизми, но говори много чисто. Другата ми баба е родена в Самоков и въпреки че от дете живее в София си поставя ударенията на първа сричка

Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 18:40 от марисса

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 523
гледам темата за говора сте подхванали ...

ние благодарение на бавачката в момента се борим с ужасното "БЕ" - "защото така БЕ?", "хайде БЕ". Също - правИхме, ходИхме и т.н. Ама какво да направя - просто жената въпреки, че цял живот е живяла в София така си говори.

Но да ви кажа - тепърва има да се сблъскваме с влиянието на други ....  ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 414
Издребнявате,нека да ми говорят и с акцет и с падеж и да псуват само да говорят.

# 24
  • Мнения: 766
Издребнявате,нека да ми говорят и с акцет и с падеж и да псуват само да говорят.
  202uu  Grinning
Правя кафе, вземам чинийка да сложа чашата и забелязвам, че е цялото и дъно е надраскано с химикал ooooh!
"Ина, защо си рисувала по чинийката"
Петсекундно мълчание с усилена мисловна дейност - то си и личи по физиономията  Joy и отговор:
"А ти как позна"  hahaha hahaha hahaha
Ина напоследък ми казва само "Весе", даже и на сън ме вика така - набори станахме  Crazy
  bouquet

# 25
  • Мнения: 984
 Joy Уникална е!
И малчо ми вика Маяяяя, Майоо и като не реагирам се сеща, че съм мамоо  Mr. Green

Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 18:45 от М@я

# 26
  • София
  • Мнения: 3 414
 Joy
Ex тези двамата направо ме убиха от смях

# 27
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Сладури  Heart Eyes.
Тедо понякога разменя имената и ухилен очаква реакция , казва ми "бабо Биле" или "иле (лельо) Биле".
Сега се връщаме от гости при кумовете ни , голяма игра падна с кучето , ама то милото гальовно като котенце.Тедо го вика "куче ела" , кучето не му обръща внимание , нашия хваща един крак , почва да дърпа и вика "стауай , стауай".
Рокси и Тедо е така , научил е много песни от градината , но ги пее само като си мисли , че никой не го чува , ако му кажа изпей ми песничка , млъква.Брои също самоинициативно зад гърба ми.А преди обяд беше свалил буквите от хладилника и се мъчеще да ги назовава - получаваше се нещо като "шу" , "му" и от тоя род , разбира се звуците , които той издава нямат нищо общо с буквата , която държи в момента  Grinning.
И Тедо изобщо не говори правилно , като слушам вашите какви изречения правят.

# 28
  • USA
  • Мнения: 559
Ех, голями скици са юлчетата  Joy.
На мен ми харесва разнообразието на диалекати в България, приемам го като богатство на езика, не като дефект. Моето семейство е от Пловдивския край, никой от тях не съм чула да използва думите "густо" или "майна" например. В София повечето кореняци софиянци не говорят с грешно ударение. Общувала съм с много възрастни хора израстнали в София - правилно си говореха. Дразни ме като политици говорят на диалект или говорители по телевизията не говорят правилно. Ами, лицето на страната си, напъни се малко да се научиш!
Обаче, определено не искам детето ми да псува. Много ми е грозно под всякаква форма.

Ето малко снимки от нас. Моля, момичешките майки да забележат как Кристиан си пере чорапите  bowuu.

# 29
  • Мнения: 1 779
Веси, ти голяма врачка си била Laughing Много са ми смешни точно в тази възраст, толкова са наивни и искрени. Сутринта гледам някакви драсканици на стената, ама не с пастел или молив примерно, а с някакъв черен предмет, даже нямам идея какъв. Аз нали го играя строга, питам с най-строгиия си тон "какво е това?", а нашия супер учуден на въпроса ми "ами рисунка"   Laughing

ох момичета, запалила съм се по пазаруване от Англия, запалила е меко казано, 4-та поръчка правя, като невиждала съм. Щом се престраших и за мен и Десо да купувам. Ама какво да направя, страхотни неща на уникални цени, в пъти по-евтини от Бг, какво си мислят тези нашии търговци не знам...аз хубаво си нямах кредитна карта, ама мама ми даде една нейна, не знам къде ще му излезе края. Десо само ми вика "спри се", но после като види какво съм избрала казва "ами къде ще ги вземем на тия цении, я поръчвай" Laughing сега съм си дала почивка, дано устискам

Велина, много красиво дете е Криси Hug блаагородно ти завиждам за парковете

Общи условия

Активация на акаунт